Автор Тема: Онлайн система подобно на Wiki !???  (Прочетена 7359 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Група, дайте идея за някоя система, нещо подобно на медияуики, но по-простичко, като за юзверги с компютърна грамотност колкото да ползват фейсбук, подходяща за изграждане на каталози! Добавя се файл картинка и се пишат разни описания на нещата които се виждат на тази картинка, евентоално и други файлове в различни формати, които не се отварят, но при нужда се теглят от юзверга и евентоално се добавят нови.
Всичко това да е видимо само за регистрирани в системата потребители. Да има красив и лесен за ползване интерфейс по възможност локализиран на български.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Онлайн система подобно на Wiki !???
« Отговор #1 -: Nov 05, 2015, 18:31 »
Група, дайте идея за някоя система, нещо подобно на медияуики, но по-простичко, като за юзверги с компютърна грамотност колкото да ползват фейсбук, подходяща за изграждане на каталози! Добавя се файл картинка и се пишат разни описания на нещата които се виждат на тази картинка, евентоално и други файлове в различни формати, които не се отварят, но при нужда се теглят от юзверга и евентоално се добавят нови.
Всичко това да е видимо само за регистрирани в системата потребители. Да има красив и лесен за ползване интерфейс по възможност локализиран на български.
Съжалявам, но не се сдържах! В един момент не просто писва, а човек почва да откача!

https://wordpress.com/
https://anchorcms.com/

Дали може и да са на български, не зная.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Онлайн система подобно на Wiki !???
« Отговор #2 -: Nov 05, 2015, 18:55 »
Не разбрах защо откачаш и от кво ти писнало!
Активен

stealth01

  • Гост
Re: Онлайн система подобно на Wiki !???
« Отговор #3 -: Nov 05, 2015, 20:04 »
backinblack, няма компютърна грамотност „колкото да ползват фейсбук“. Това, на практика, означава отрицателна компютърна грамотност.
До колкото разбирам, искаш някой да сипва съдържание, а отзад някоя система да го каталогизира. Което няма как да стане при това ниво на компютърна грамотност.
4096bits е предложил блог система (уордпрес), която чрез тагове би могла да свърши някаква работа, но имам чувството, че това ще е далеч от желаният резултат. CMS (система за управление на съдържанието, каквото са и блоговете в частен случай) е нещото, което трябва да търсиш. Уикито е доста различно като предназначение.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Онлайн система подобно на Wiki !???
« Отговор #4 -: Nov 05, 2015, 20:06 »
50 реда код на php и ще прави точно това което икаш
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

pennywise

  • Гост
Re: Онлайн система подобно на Wiki !???
« Отговор #5 -: Nov 05, 2015, 20:13 »
По-скоро 5000 реда  :)
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Онлайн система подобно на Wiki !???
« Отговор #6 -: Nov 05, 2015, 20:32 »
за една форма ?!
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Онлайн система подобно на Wiki !???
« Отговор #7 -: Nov 05, 2015, 21:10 »
stealth01, Уордпрес-а съм го инсталирал и той е за направа на сайтове със съответното си представяне! Не го виждам някакси с тази цел. Медиа уики преди време също съм я инсталирал и разглеждал, но пък ми се струва сложна за такива юзверги.
За блог системи не съм се сетил, а и не съм разглеждал!
Иначе, по-конкретно, става въпрос за шивашкия бранш да я предлагам за досиета на моделите. Технологията е, че някакъв дизайнер прави скица на модел, конструктор по тази скица прави кройка на кад система и създава някакъв кад файл, който да може да се добави към това досие, което е вече отворено с поставянето на скицата. Конструктора вече може да си изкара картинки от кад системата на детайлите, като се описват разни особености и се технология на изработка.
Идеята е, че това нещо трябва лесно да се създава като съдържание и да е прегледно.
Активен

stealth01

  • Гост
Re: Онлайн система подобно на Wiki !???
« Отговор #8 -: Nov 05, 2015, 21:42 »
 :D

Иначе май на backinblack не му трябва нещо кой знае какво. Една картинна галерия с мнения (и файлове) отдолу ще свърши работа. Друг е въпросът, че точно такова готово нещо едва ли ще намери. Сетих се за фото форумът - http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=GALLERY_IMAGE&IMAGE_ID=1940756
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Онлайн система подобно на Wiki !???
« Отговор #9 -: Nov 05, 2015, 21:58 »
Стелт, и аз най-първо се сетих за галерията или някаква друга система от този сорт, нещо ме дръпна! Ще разгледам БЛОГ системите какви функционалности предлагат, защото с тях не съм се занимавал!
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Онлайн система подобно на Wiki !???
« Отговор #10 -: Nov 05, 2015, 22:32 »
Docuwiki?
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Онлайн система подобно на Wiki !???
« Отговор #11 -: Nov 05, 2015, 22:50 »
Мхм, docuwiki е най-близкото което мога да се сетя.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

uphero

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
  • Distribution: Elementary OS
    • Профил
    • WWW
Re: Онлайн система подобно на Wiki !???
« Отговор #12 -: Nov 05, 2015, 23:41 »
Я пробвай пак да обясниш.
Но не с 2 реда, като пропуснеш как шивача си маже сандвич докато добавя нещо си в сайта.
Активен

Тук съм за да се уча,не се чудете на тъпите ми въпроси :)

korry

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
  • Distribution: Kubuntu 16.04
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Онлайн система подобно на Wiki !???
« Отговор #13 -: Nov 06, 2015, 11:23 »
А защо трябва да е като wiki, което не че е сложно, но не е чак толкова тривиално за обикновени потребители? Мислил ли си за някакво решение от рода на Owncloud или Seafile? Структура от папки и подпапки се прави лесно, има клиенти за синхронизация, картинки и текст се гледат в браузър. Звучи ми точно каквото описваш.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Онлайн система подобно на Wiki !???
« Отговор #14 -: Nov 06, 2015, 21:59 »
Те и сега са така, а идеята е да е по-подредено и да се вкарат в употреба и таблетити, дето доста им падна цената.
Сега в момента, тези неща стоят в компа на конструктора или технолога, а те като се движат носят разпечатки.
В другите теми съм писал, че комбинирам Zentyal за мейл сървър, файлов сървър, рутер и уеб сървър с оунклоуд. От оунклоуда имам достъп самба споделените папки на файловия сървър, които могат да се синхронизират и с десктоп клиента, а от оунклоуда или по уебдав да се стигне до споделените папки които се ползват от вътрешната мрежа. За оунклоуда има мейл клиент и от клоуда си влизаш в мейла и сега ми трябва, писал съм друго питане, уеб мейл клиент, но с интеграция на уебдав, за да може от таблета да свали файловете получени на мейл в самба папките, които вече да се ползват от други юзверги, а а също и да може от там да вземе файлове и да ги изпрати на мейл. И ако и тези досиета са на някаква такава система ще се гледа от таблета в движение, а не да се ходи и рови по компютри.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Wiki за Линукс на български
Предложения за подобрения на този форум
3viltux 1 3172 Последна публикация Mar 22, 2005, 23:55
от the_real_maniac
Wiki
Идеи и мнения
FP 23 7795 Последна публикация Oct 04, 2005, 09:33
от laskov
wiki в този сайт
Идеи и мнения
wiki 6 4142 Последна публикация Sep 22, 2005, 11:50
от Dimitar_Ouzounoff
Справочник->wiki
Идеи и мнения
sharan4o 1 3295 Последна публикация Aug 05, 2006, 20:07
от Dimitar_Ouzounoff
руско-български wiki речник.
Предложения за български проект
tyuio 1 4440 Последна публикация Dec 11, 2007, 20:03
от zeridon