Автор Тема: Fedora 12 Nvidia Drivers ?  (Прочетена 5813 пъти)

NetGh0st

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: Fedora 12 Nvidia Drivers ?
« Отговор #15 -: Nov 30, 2009, 21:57 »
Ами ... какво да ви кажа - не стана. Правя всико, каквото каза tolostoi.
Ъпдейтвам с yum първо,

След това rpmfusion комдандата ми дава, че вече са инсталирани - nothing to do.
След което yum --enablerepo=rp*g install akmod-nvidia xorg-x11-drv-nvidia-libs xorg-x11-drv-nvidia-libs ми връща

No package akmod-nvidia available.
No package xorg-x11-drv-nvidia-libs available.
No package xorg-x11-drv-nvidia-libs available.

.... точно както и на всеки туториал, който пробвах.

Пуснах се в конзолен режим, редактирах grub.conf с nano, добавих необходимия ред, пуснах в init 3.

Пуснах .run от сайта на nvidia да се инсталлва (като преди това правих yum groupinstall 'Development tools'), и уж инсталира ... до 100%, а после ми доста дълъг и сложен 5 реда ерор. Съжалявам, не успях да го запомня, а ми и писна за днес и утре вероятно ще пиша точно какъв е.

Най се дразня че в доста туторъли чета как го инсталират през yum , и си добавят реда rdblacklist=nouveau, за да изключат този драйвър, и горе долу уж схванах малко, но когато правя, това което е писано, винаги ми връща no package available. :o и съм дотам. Добре, не мога ли да си ги сваля локално на щайгата, и да си ги посоча ръчно през yum тия три пакета?
« Последна редакция: Nov 30, 2009, 21:59 от NetGh0st »
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Fedora 12 Nvidia Drivers ?
« Отговор #16 -: Dec 01, 2009, 08:56 »
Прати ми на пощата скайпа си
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Fedora 12 Nvidia Drivers ?
« Отговор #17 -: Dec 01, 2009, 09:22 »
Мисля, че рпмфужън тестинг репото не ти е включено, а драйвера е точно там, пробвай с тази команда
Код:
yum --enablerepo=updates-testing --enablerepo=rp*g akmod-nvidia xorg-x11-drv-nvidia-libs xorg-x11-drv-nvidia-libs
Освен редакцията в груб, не пропускай да настроиш и selinux
setsebool -P allow_execstack on
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

NetGh0st

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: Fedora 12 Nvidia Drivers ?
« Отговор #18 -: Dec 01, 2009, 17:17 »
Подкарах ги. Рестартирах и почнах пак да слагам rpmfusion, като този път на едното от тях не ми върна nothing to do, а взе и за разнообразие го инсталира. Оттам вече следвах стандартните инструкции, като след yum install kmod-nvidia писах enablerepo=\*testing*\  и взе, че ги намери.

След това въведох една дълга команда от един туториал, за да не ми зарежда nouveau повече, защото дори и в boot/grub/grub.conf да добавя rdblacklist=nouveau, не ставаше - трябва да го пиша при boot всеки път.

Вървят драйвърите, не ми секат гифовете, всичко хубаво, само един малък бъг - като цъкна на Федора менюто долу вляво зарежда (сбозва компа) за 5 секунди някъде. Малко е дразнещо, но може и с него да се живее. Благодаря на всеки, отделил време да помогне.
« Последна редакция: Dec 01, 2009, 17:20 от NetGh0st »
Активен

ferdo_st

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 60
  • Distribution: freeBSD 10.2
  • Window Manager: fluxbox
    • Профил
Re: Fedora 12 Nvidia Drivers ?
« Отговор #19 -: Dec 08, 2009, 22:42 »
При мен стана както го е написал толстои но накрая добавих това:
su
yum erase xorg-x11-drv-nouveau
mv  /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/gpu/drm/nouveau/nouveau.ko /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/gpu/drm/nouveau/nouveau.txt
mv /boot/initramfs-$(uname -r).img /boot/initramfs-$(uname -r)-nouveau.img
dracut /boot/initramfs-$(uname -r).img $(uname -r)
Активен