Автор Тема: Проблем със свързване на Android към линукс  (Прочетена 2305 пъти)

nanko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
    • Профил
Здравейте,

имам проблем със свързването на андроид телефон към линукс минт 17.2 64bit. Нямам представа защо се е получило така, последно като ми се наложи работеше без проблем. Не мога само да се сетя дали след ъпдейта на линуска към 17-ка съм го ползвал пак, но мисля, че не съм. Дали от там не идва проблема?

Като свържа телефона с USB започва да се зарежда, но не ми маунтва телефона. Като отворя Disks изобщо не ми открива нищо. На друг лаптоп на 16-ка версия работи без проблем. Пробвах и с друг телефон на моя, пак само зарежда.

Какво да правя?
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Една и съща файловата система ли ползвате и при двата телефона ?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
инсталирай си  airdroid на телефона,така ще си независим от файлови системи,ако това ти е проблема.
Не съм убеден,че е това с фс-а, но все пак е възможно.
Забрави за mount/unmount..през www си управляваш телефона download/upload,install  и т.н.
Активен

А печат ?

nanko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
    • Профил
Решен е проблема. Пробвах с друг кабел и стана. А още по-странното е, че след това пробвах пак със стария и пак стана. А го мъчих 1 час преди това и нищо не стана.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Решен е проблема. Пробвах с друг кабел и стана. А още по-странното е, че след това пробвах пак със стария и пак стана. А го мъчих 1 час преди това и нищо не стана.

значи старият кабел прекъсва от време на време. Когато почне да прекъсва кабелче така се държи - в едно положение може да не прекъсва, като се огъне малко или по премести почва да не прекъсва.

А е зареждал щото жичката за захранването, която е в усб кабела е била изправна - A прекъсването е било в някои от дата жичките.
« Последна редакция: Nov 10, 2015, 15:41 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.