Автор Тема: Android от Google  (Прочетена 5342 пъти)

lipa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
    • WWW
Android от Google
« -: Oct 26, 2018, 19:35 »
Това е уникално гнусна   OS   за телефони изискваща регистрация в Google. Защо я слагат по подразбиране, какви са алтернативите и как се трие тая помия?
« Последна редакция: Oct 26, 2018, 20:47 от lipa »
Активен

Генератор на сложни  пароли https://websuper.net/generator-na-slozhni-paroli/

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Android от Google
« Отговор #1 -: Oct 26, 2018, 19:42 »
Че какво? Направи си акаунт само за това, залей го с каквито данни ти хрумнат и толкова. Аз навсякъде съм с измислени данни, с изключение на разни банки и прочее, щото там няма как. Не знаеш ли, че и без това не можеш да се скриеш кой си. Профилиран си отдавна и с влизането в мрежата независимо от кое устройство, след минути са те разбрали кой си. По начина по който сърфираш в мрежата.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lipa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
    • WWW
Re: Android от Google
« Отговор #2 -: Oct 26, 2018, 20:49 »
Пропуснах да добавя и това че инсталират една камара  ненужни приложения, които не могат да се изтрият.
Активен

Генератор на сложни  пароли https://websuper.net/generator-na-slozhni-paroli/

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Android от Google
« Отговор #3 -: Oct 26, 2018, 21:20 »
nokia 3310
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3194
    • Профил
Re: Android от Google
« Отговор #4 -: Oct 26, 2018, 21:25 »
Не е вярно че изисква регистрация в Гугле - аз я ползвам БЕЗ регистрация т.е. там тая стъпка може да се прескочи. Отделен въпрос е че повечето приложения могат да се инсталират само през апп стора им и за там вече трябва регистрация, но пък аз само си качвам 1 браузър - опера и останалото от FDroid а тия двете си им свалям пакетите (*.apk) директо от сайта (на прозиводителя дето се вика) и въобще не минавам през Гугълясници и техните магазини...
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Android от Google
« Отговор #5 -: Oct 26, 2018, 21:58 »
Това е уникално гнусна   OS   за телефони изискваща регистрация в Google. Защо я слагат по подразбиране, какви са алтернативите и как се трие тая помия?

   Защо да е гнусна ? И кой те кара насила да си правиш  регистрация
в Google ?

Пропуснах да добавя и това че инсталират една камара  ненужни приложения, които не могат да се изтрият.

   Всъщност могат да се изтрият,и то по няколко начина.
Можеш да се позаинтересуваш за възможностите на командата "adb".
Писали сме за нея във форума.
Активен

lipa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
    • WWW
Re: Android от Google
« Отговор #6 -: Oct 28, 2018, 18:34 »
Е да могат да се изтрият, ама колко хора реално ги трият - единици. Компаниите  "Слънца" яко  са се развихрили и приемат хората като ресурс които трябва да бъде доен. Аман от доброжелателни комерсиални компании, които все се грижат за нас и все знаят кое е добре за нас. Тъпото е, че взеха да се получават едни странни дружби между линукс дистрибутивите  и  тези компании. Можеби в резултат на такава дружба се роди Гном 3, закрисе убунто оне, unity, мандрива и  поледната изцепка е да сложат орязано KDE на вече тежкото Lubuntu... Де факто всико което работи се унищожава умишлено. А на здраве  [_]3
Активен

Генератор на сложни  пароли https://websuper.net/generator-na-slozhni-paroli/

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Android от Google
« Отговор #7 -: Oct 28, 2018, 21:52 »
Виж, каквото не ти харесва, можеш да не го ползваш или да го промениш според вкуса ти. Аз не използвам смартфон, но ако ползвах, също щях да затрия, каквото мога. Това, че повечето хора не го правят, означава, че всички програмки, дето си пускат процеси в телефона още със стартирането му, не им пречат. Нехаят за тях. Ако не ти допада някоя дистрибуция, можеш да сложиш, каквато графична среда искаш. Има ли смисъл да обяснявам, че в линукс можеш да промениш, каквото ти скимне. Няма смисъл от дразнене и недоволство. Ако пък тотално не ти харесва, си правиш нещо твое. Или инсталираш сървър и слагаш само туй, дето искаш.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Demayl

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 104
  • Distribution: XUbuntu,FreeBSD
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
    • WWW
Re: Android от Google
« Отговор #8 -: Oct 29, 2018, 11:53 »
Sailfish OS на Jolla. Аз лично го ползвам и има android емулатор - демек можеш да си ползваш приложенията, без google play и може да си спираш емулатора.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Android от Google
« Отговор #9 -: Oct 29, 2018, 21:14 »
   Навремето (2009 година) Nokia пуснаха един много иновативен
смартфон: N9 (или N900,не съм сигурен) с модифициран Линукс.
За съжаление се отказаха от разработката на тази ОС, превзеха ги
малките-и-меките,и ...
   Бих си купил такъв телефон,ако тази ОС се развиваше и сега.
Активен

Demayl

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 104
  • Distribution: XUbuntu,FreeBSD
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
    • WWW
Re: Android от Google
« Отговор #10 -: Oct 30, 2018, 13:42 »
Sailfish OS е продължението на Meego ( Nokia N9 )
Активен

lipa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
    • WWW
Re: Android от Google
« Отговор #11 -: Oct 30, 2018, 20:28 »
Виж, каквото не ти харесва, можеш да не го ползваш или да го промениш според вкуса ти. Аз не използвам смартфон, но ако ползвах, също щях да затрия, каквото мога. Това, че повечето хора не го правят, означава, че всички програмки, дето си пускат процеси в телефона още със стартирането му, не им пречат. Нехаят за тях. Ако не ти допада някоя дистрибуция, можеш да сложиш, каквато графична среда искаш. Има ли смисъл да обяснявам, че в линукс можеш да промениш, каквото ти скимне. Няма смисъл от дразнене и недоволство. Ако пък тотално не ти харесва, си правиш нещо твое. Или инсталираш сървър и слагаш само туй, дето искаш.
Абе така е ама  що не питаме някой със слаб компютър . Странно, че линукс го набутват в телефизори и хладилници, а алтернатива за телефон няма - единствено андроид, който хем е линукс хем играе по свои правила. Разбира се не може да не си спомним и за Ubuntu touch  които набута  много хора с пари дето си купиха такива телефони, а после проекта го затвориха. От друга страна, новите линукс потребители обикновенно го слагат на стари компютри за да вървят някакси и да сърфират поне в нета. Никой не се  е родил научен и обикновенно се тегли Убунто с гном 3. Та слагат те гном 3 и с удивление разбират, че е тежък, тромав и бъгав. След това, ако провърви на линукс обществото търсят лек линукс тук попадат на Lubuntu с орязано KDE  в който вече няма нищо леко. Но дори и да се сетят след това да сложат  XFCE или Mate ще видят, че на старият компютар скайпа не работи щото от корпорацията  "Слънце" умишлено не са пуснали скайп 32 бит. Та за това не съм съгласен със твоето мнение...
По отношение на програмките в андроид . Това, че не трият програмките дето са вътре може да показва просто, че не са наясно за какво са. Не всички хора са интересуват толкова. Кокло хора ще седнат да четат съглашенията на англииски и въобще.
« Последна редакция: Oct 30, 2018, 20:35 от lipa »
Активен

Генератор на сложни  пароли https://websuper.net/generator-na-slozhni-paroli/

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Android от Google
« Отговор #12 -: Oct 31, 2018, 00:32 »
Да, телефони няма все още и може скоро да няма, защото там пазара е сериозен, както и парите. Едва ли някой ще остави всичко да му се изплъзне от ръцете. Колкото до слабите машини, имаш много варианти, които не включват непременно Убунту и прочее. Можеш да инсталираш Ментата с МАТЕ десктоп. Можеш да инсталираш SolydX, можеш да инсталираш Bodhi с Enlightened, можеш да инстлираш Bunsenlabs, можеш да инсталираш WattOS, можеш да инсталирш Arch с каквото искаш за десктоп. Да изброявам ли още? Тези са, които аз съм пробвал на една от машините. А изобщо не е слаба. Но всички изброени ще тръгнат на всичко, което можеш да си вземеш втора ръка за сто и тридесет лева. Дай дефиниция за слаб компютър! Щото на такъв, за сто и малко лева върви всякаква уеб щуротия, филми и прочее чекни. И проблемът днешно време не е в операционата система, а в приложенията. Защото минимализма във философията на Линукс отдавня е в небитието. Сега всеки иска спотифай, иска скайп, вайбър и подобни щуротии, иска мултимедия на браузъра. Нито едно от тези приложения не е писано с идеята за производителност, пестене на ресурси и прочее. Паметта е евтина и на никой от писачите на софтуер не му дреме. Че на мен браузъра ми като се отвори и вече товари четири гигабайта отгоре. Единия лаптоп мисля да му слагам вече 16 защото 8 не му стигат точно заради браузъра. А да си обръщал внимание, колко мегабайта е инсталацията на Скайп? Изисква 512МВ рам! Един месинджър. Не те зная на колко си години, но знаеш ли какви игри вървяха преди време на толкова памет? 2011 скайп искаше все още 128МВ рам. Та, като се пишат програми, единственото което се гледа, е дали вървят. Ако да, се пускат на такива като теб и мен. Ако нещо не е наред, после се дооправя. Никой не гледа, колко памет заема. Още една подсказка, как се пишат в днешно време програми и софтуер изобщо. Да си спомняш, че Виста искаше 40 гигабайта дял? Прави си изводите!

Та, вариантите са ти или да продължаваш да ползваш това, което не ти харесва и да се оплакваш, или да търсиш алтернативи. Да ти кажа, аз защо не ползвам смартфон. Защото не ми е нужно, първо. Използвам телефона по предназначение - за разговори. И слушане на музика през останалото време. Ако ми трябва интернет през мобилно устройство, предпочитам таблет, а там може да се пробва да се инсталира нещо друго от андроид.  Ако държиш обаче да имаш смартфон имаш още един вариант. Има една фирма, която прави уж сигурни телефони и можеш да си поръчаш, ако искаш. Приготви си към 20К долара. Другото, за което се сещам, е да се напънеш и да напишеш операционна система за телефони. Хората, които имат силна нужда от нещо, като не могат да го намерят и си го правят сами. Ей така възникват разни чудесни програми, джаджи и всякакви неща. Имаш и един последен вариант и той е да продължиш да се оплакваш, какво не ти харесва в телефоните. Ако имаш достатъчно енергия за това, продължавай.

Да не забравя. Доста от изброените по-нагоре ОС-ми са разни производни на Убунту, но по-добри.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Android от Google
« Отговор #13 -: Oct 31, 2018, 02:47 »
Тези телефони не живеят във въздуха, трябва да се свържат към мобилните оператори. Ако те не те искат, ако щеш и квантов телефон да имаш - духаш супата. Това не е като ПЦ пазара, ръчкаш буташ и сглобяваш нещо и тръгва.
Операторите си пазят мрежите и интересите и там случайни клиенти не могат да припарят.
Освен това си дават мрежите и ги е страх раздни джаджи да не ги сканират, абе направо си ги е страх от Линиукс
Има оператори и сега които не дават определени марки да припарят до техните мрежи, както винаги политика.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Android от Google
« Отговор #14 -: Oct 31, 2018, 08:17 »
Хах! Че те и да искат, не могат да попречат мрежите им да бъдат сканирани.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.