Автор Тема: Няколко проблема след инсталиране.  (Прочетена 739 пъти)

fearless

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте! Съвсем нов съм в използването на Линукс инсталирах го преди няколко дни и имам няколко проблема на които не мога да намеря решение. Ще съм благодарен ако някой ми подаде едно рамо. Използвам Ubuntu 11.04
1. Как да разделя хард диска на две части? Разбрах как да създам нов дял, но този, които вече е създаден заема цялото място на диска (форматиран е преди инсталацията "плануваната" памет за него е цялата). Какво да направя?
2. Програмите, които инсталирах от software center са много стари версии. Например скайпа ми е 2.2. Извесно ми е че не всички версии на програмите са съвместими с линукс, но за скайп четох преди време, че има версия 4 за Линукс.

Това е за сега. Благодаря предварително
Активен

Opaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 268
  • Рънъта прай борбъта
    • Профил
Re: Няколко проблема след инсталиране.
« Отговор #1 -: Jun 23, 2011, 20:47 »
Така ще започна от зад на пред. Скайпа си е 2.2 можеш да провеиш и в официалния сайт на скайп за това :) А това с разделянето на диска на 2 да не би вече да имаш инсталиран Уиндолс или при самата инсталация си задал опцията автоматично да раздели диска ??
Активен

fearless

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Няколко проблема след инсталиране.
« Отговор #2 -: Jun 23, 2011, 21:04 »
За скайпа, ок, може би аз не съм разбрал. А за хард диска по време на инсталанцията не съм задавал никакви параметри, освен тези за езика, часовата зона и т.н.? Има ли начин да го поправя след като вече е инсталиран или трябва да преинсталирам наново?

п.п. Нямам инсталиран Уиндолс
« Последна редакция: Jun 23, 2011, 21:07 от fearless »
Активен

Opaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 268
  • Рънъта прай борбъта
    • Профил
Re: Няколко проблема след инсталиране.
« Отговор #3 -: Jun 23, 2011, 21:24 »
Ако нямаш важна информация те съветвам да го преинсталираш на ново, а и незнам как става когато вече си го заел целия. Когато го решиш да го преинсталираш и стигнеш до стъпката с харда задай опцията за ръчно правене на дяловете и готово. Ако не се лъжа трабваше да имаш root дял (/), /boot, /swap и /home.
Активен