Автор Тема: Открити грешчици  (Прочетена 25989 пъти)

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Открити грешчици
« Отговор #75 -: Nov 27, 2008, 21:33 »
Като си изчистих кукитата за домейна и мисля че се оправи

Нищо не се оправя с това.Колко пъти досега си чистя кукитата и все тая.Навсякъде трябва да правиш нов логин,ако искаш да отговориш в тема.Супер тъпо и дразнещо,защото на всичкото отгоре те праща и в началото на форума.Затова ще се получи май така,че всички ще четат само и желанието да се отговаря ще се понижи.
« Последна редакция: Nov 27, 2008, 21:35 от plandz »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Открити грешчици
« Отговор #76 -: Dec 04, 2008, 16:48 »
Забелязах нещо дразнещо - изчезва ми информацията за непрочетените публикации.
Примерно сядам на чужд компютър и се логвам от формата за бърз логин. Не от горе -> вход.
Отварям си страницата непрочетени публикации и прочитам една - две.
Затварям и примерно отивам на друг компютър - пак се логвам и отварям непрочетените публикации. Е оказва се че няма или има една - две които са се появили за краткото време между две логвания. а по - старите които съм започнал да чета ги няма.

Засега не мога да дам подробности защото го забелязах два или три пъти и не съм следил прецизно.
« Последна редакция: Dec 04, 2008, 16:50 от nedpetko »
Активен

Debian amd64 squeeze/sid

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Открити грешчици
« Отговор #77 -: Dec 04, 2008, 16:50 »
Забелязах нещо дразнещо - изчезва ми информацията за непрочетените публикации.
Примерно сядам на чужд компютър и се логвам от формата за бърз логин. Не от горе -> вход.
Отварям си страницата непрочетени публикации и прочитам една - две.
Затварям и примерно отивам на друг компютър - пак се логвам и отварям непрочетените публикации. Е оказва се че няма или има една - две които са се появили за краткото време между две логвания. а по - старите които съм започнал да чета ги няма.
Не виждам нищо смущаващо ... щом си ги отворил значи си ги прочел ...
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Открити грешчици
« Отговор #78 -: Dec 04, 2008, 16:52 »
Не съм прочел самите публикации а съм отворил страницата - непрочетени публикации. И съм прочел една или две, без значение колко де, но не всичките.

П.С. Добре ще си наблюдавам, за да се опитам да съм по подробен.

П.С. Значи ситуацията е такава - когато съм логнат за постоянно - например на компютъра вкъщи отварям непрочетените публикации, чета някои от тях, връщам се обновявам страницата и т.н.
Не се губи информация какво съм прочел и какво не съм, всички непрочетени от мен си остават.

При влизане със бързия логин например някъде из служебните комютри отварям страницата непрочетени и явно ситемата ги маркира като прочетени защото след това като се логна на друг компютър ми дава че нямам непрочетени.
Надявам се да съм бил максимално ясен.
« Последна редакция: Dec 05, 2008, 10:44 от nedpetko »
Активен

Debian amd64 squeeze/sid

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Открити грешчици
« Отговор #79 -: Dec 05, 2008, 09:27 »
Не знам това дали някой не го е писал по други теми, но на пръв поглед прелистих 4-5 и не видях.

Може ли да се направи само едно нещо ( то може ама дали имате време ). Когато не съм логнат в сайта и чета дадена тема и реша да пиша коментар при логин ме праща в началото на форума. По удачно е ако след логин ме върне в същата тема. Иначе става една мацаница, като търене на въпросната тема отново. :)
Вярвам, че все някой го е забелязал преди мен и го е вметнал, но ... от друга страна не го видях.
Активен

zeridon

  • Killmode enabled
  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1398
  • Distribution: Debian/Ubuntu
  • Window Manager: console/Gnome
  • BOfH
    • Профил
    • WWW
Re: Открити грешчици
« Отговор #80 -: Dec 18, 2008, 13:01 »
Проблема с използване на формата за бързо логване в главата и грешният редирект е оправен. Моля тествайте но мисля че работи коректно. Единственият минус може да е че ще те прати на първата страница на темата а не на текущата на която си бил.
Активен

Внмимавай имам клещи за кабел
http://www.netsecad.com/
http://theregister.co.uk/odds/bofh/

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Какво е "");} c="0"; r="0"; //--> "?
« Отговор #81 -: Dec 27, 2008, 15:11 »
Забелязвам, че някои теми са отрязани, като в последното мнение има само това "");} c="0"; r="0"; //--> ".
Пример 1;
Пример 2.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Открити грешчици
« Отговор #82 -: Dec 27, 2008, 15:54 »
Проблемът се дължи на несъвместимост на цитатите между стария и новия софтуер на форума. Когато в един пост се съдържат цитати както от настоящия, така и от миналия софтуер (обикновено, цитатът от стария софтуер е вътре в цитата от новия), става объркване в записа. Грешка, по която се работи, но за момента се решава ръчно. Ето защо, ако имате желание, пращайте ми на лични съобщения или чрез функцията "Информирай модератор" такива постове и те ще бъдат оправени. Сега ще оправя постовете от примерите, за да не седят така счупени, но прилагам тук снимка на счупен пост, за да го има като пример
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Открити грешчици
« Отговор #83 -: Jan 20, 2009, 11:58 »
....
(2) Проблем с оразмеряване на полето за ново мнение:

стъпки за възпроизвеждане:

1. влизаме във форума с потребителско име и парола
2. избираме дадена тема
3. кликаме на линка "отговор"
4. с мишката кликаме върху долната част на рамката на полето за въвеждане на отговор с цел да увеличим или намалим размера на полето

резултат:

полето променя размера си, но курсора на мишката остава "хванат" от полето и реално не може да бъде пратен отговор, т.к. полето не може да се активира

очакван резултат:

при повторно кликане по време на оразмеряването да се "освобождава" курсора на мишката и полето да остава с размерите си към момента на повторното кликане


Същия проблем го има и при мен!

Проблемът продължава при мен.  >:( Ползвам Iceweasel 3.0.5.
Адски е дразнещо! Няма ли кой да го оправи?

Другият проблем: днес продължих стара тема, но половината от съобщенията не се виждат, съответно и новото съобщение.

Цитат
);} c="0"; r="0"; //-->

 Някой тук беше споменал, че има несъвместимост между стария и новия софтуер.  >:D
« Последна редакция: Jan 20, 2009, 12:08 от Zlatko »
Активен

Без правила няма игра

zeridon

  • Killmode enabled
  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1398
  • Distribution: Debian/Ubuntu
  • Window Manager: console/Gnome
  • BOfH
    • Профил
    • WWW
Re: Открити грешчици
« Отговор #84 -: Jan 20, 2009, 13:21 »
Здрасти Златко,

Първият проблем с размера на полето не мога да го възпроизведа съжалявам, но просто не мога.

За втория да това е известно ... или докладвай темата или пусни едно пм на модератор в околията. В момента се търси удобно решение но за момента удряме на камък.
Активен

Внмимавай имам клещи за кабел
http://www.netsecad.com/
http://theregister.co.uk/odds/bofh/

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Открити грешчици
« Отговор #85 -: Jan 20, 2009, 13:44 »
Първият проблем с размера на полето не мога да го възпроизведа съжалявам, но просто не мога.

Интересно, че с Konqueror няма такъв проблем. Не знам с Firefox под Windows как е, възможно е също да няма проблеми.  :(
Активен

Без правила няма игра

Gaara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: E17
    • Профил
Re: Открити грешчици
« Отговор #86 -: Jan 29, 2009, 17:59 »
Цитат
Грешка!
Трябва да изчакате 2 преди нов опит за влизане.
:)
Активен

Last night, Darth Vader came down from planet Vulcan and told me that if you don't install Debian, he'd melt your brain.

Hapkoc

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2117
    • Профил
Re: Открити грешчици
« Отговор #87 -: Mar 18, 2009, 09:33 »
Не съм чел цялата тема, т.е. може и да е обсъждан въпроса, а той е следният:

Отварям форума, пиша си горе в поленцата потребителя и паролата, цъкам бутона за вход - препраща ме към страницата за вход и ми казва грешна парола. Въвеждам същите потребител/парола и влизам. Също друг проблем имам, при който като кликна на линк от форума от началната страница на linux-bg.org не съм логнат, дори да съм влязъл преди това. Не се получава винаги проблема, но от време на време го има.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Открити грешчици
« Отговор #88 -: Mar 18, 2009, 09:52 »
Мда, последното и аз съм го наблюдавал...
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

CappY

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 72
  • Distribution: Gentoo Linux
  • Window Manager: KDE 4.5.x
    • Профил
    • WWW
Re: Открити грешчици
« Отговор #89 -: May 12, 2009, 19:58 »
Имам въпрос,защо ВИНАГИ ми ресайзва подписа ?! 350x80 е ....
Активен