Автор Тема: Лаптоп със Линукс  (Прочетена 5363 пъти)

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Лаптоп със Линукс
« -: Jan 18, 2009, 01:09 »
 Имам идея - да се открие рубрика - подкарах еди кой си лаптоп с еди коя си дистрибуция без много зор и подробно КАК  за различни тънкости ! Не се съмнявам, че по този начин ще има в мощен тласък за популяризирането на Линукс в България!  [_]3 ::) ;D
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

bnight

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 313
  • Distribution: Ubuntu 8.10
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
    • WWW
Re: Лаптоп със Линукс
« Отговор #1 -: Jan 23, 2009, 13:31 »
Идеята е много добра но не трябва ли да е в категория идей за развитие на сайт-а иначе самият аз утре се заемам с едно мощно тестване weekend-a на Toshiba U400-138 и ще напиша howto-та.
Активен

Registered Linux user: 473460
http://skyhost.bg - Хостинг и Домейни

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Лаптоп със Линукс
« Отговор #2 -: Jan 23, 2009, 13:59 »
Подкрепям идеята да има главен раздел със хардуерни и софтуерни проблеми специално за лаптопи.Понеже цените все повече падат и все повече народ има достъп до тези машини.Също така не би било лошо да се обособи подраздел в самия раздел с лаптопите специално за т.нар. Нетбуци от сорта на Asus Eee,Acer One,Msi Wind,Toshiba и т.н.Тъй като се знае,че на нетбуците хардуера е малко по-специфичен и там проблемите с подкарване на това или онова под линукс са малко по-специфични.А мисля,че напоследък и те се радват на голяма популярност и не е лошо да има раздел или подраздел специално и за тях,както и за по-големите им събратя.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

zeridon

  • Killmode enabled
  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1398
  • Distribution: Debian/Ubuntu
  • Window Manager: console/Gnome
  • BOfH
    • Профил
    • WWW
Re: Лаптоп със Линукс
« Отговор #3 -: Jan 23, 2009, 15:41 »
Мдаааа защо ли и аз си мислех за същото. В момента само още се чудим къде точно да го забода във форума и как да го кръстя.

Мислех си да правя глобална реорганизация ... да махна някои секции и форумите от тях да ги пообединя и да добавям нови ...

Та ако имате идеи стреляйте.

пс: темата я местя в развитието
Активен

Внмимавай имам клещи за кабел
http://www.netsecad.com/
http://theregister.co.uk/odds/bofh/

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Лаптоп със Линукс
« Отговор #4 -: Jan 23, 2009, 16:30 »
zeridon
Преди време ми се въртеше някаква идея в главата да има секция "Настройки на:"
- видео
- кирилица
- звук
.....етц
нещо от сорта
едит:
- skype
- мрежа
- интернет

« Последна редакция: Jan 24, 2009, 08:56 от nedpetko »
Активен

Debian amd64 squeeze/sid

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Лаптоп със Линукс
« Отговор #5 -: Jan 23, 2009, 17:45 »
Ами както има: Линукс секция за начинаещи;Линукс секция за напреднали и т.н. защо не и Линукс секция за лаптопи или Лаптоп секция.Вътре би могло да се направят подраздели-хардуерни,софтуерни проблеми;нетбук секция и т.н.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Лаптоп със Линукс
« Отговор #6 -: Jan 24, 2009, 08:54 »
Сега се сетих нещо много важно  ;)

Струва ми се че трябва да има и секция: "Помощ......."
или пък:
"Помощ изникна голям проблем!!!!!!!"...................
Активен

Debian amd64 squeeze/sid

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Лаптоп със Линукс
« Отговор #7 -: Jan 24, 2009, 11:41 »
  Ех, че съм горд!... :D... Например 2 месеца се мъчих да намеря  първо правилният модел, и след това да върви елегантно на  Пингвина разбира се !  След дълги препускания се спрях на Asus X50 GL - самолет с NVIDIA 8200, с много добър дисплей на тая цена! Това е много нов лаптоп! И сега кое дистро - любимото ми Сусе разпозна NVIDIA 8200 като NVIDIA 9200 и никакъв шанс за подкарване. Единственно Kubuntu 8.10 се справи елегантно изцяло! Firefox - http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=33616.0   Skype - http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=33724     Ех - да имаше от къде да прочета за всичко това! В интернет има инфо - но за стари модели предимно, или я ги има, я ги няма в в България! И като знам, че след 2 години и моя ще е безнадеждно остарял...Важното е все пак, че го подкарах! Впечатленията ми от Kubuntu 8.10 са много по - добри спрямо предишните версии! А аз по принцип гледам с недоверие на Убунтовците. Обаче като че ли нещата тръгнаха да се изравняват между различните дистрота на Линукс по отношение на качествените показатели ! - вие кажете. Например - давал съм за проба стотици студени рестарти на Kubuntu 8.10 - при всякакви ситуации - никакъв проблем след това. Та време е за такава секция - новобранеца вижда кои модели с кое дистро вървят, избира си, купува си, а не, олелеее - не тръгва новото бебе - лапи - рев до небесата ! :o !  На всички здраве и хубаво настроение! Когато няма, няма, няма проблем - всичко е гот [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3
« Последна редакция: Jan 24, 2009, 13:18 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

bnight

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 313
  • Distribution: Ubuntu 8.10
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
    • WWW
Re: Лаптоп със Линукс
« Отговор #8 -: Jan 24, 2009, 23:29 »
Ее този Asus и аз го имам под ръка :) Важното е че от днес Toshiba-та ми върви с чисто ново Ubuntu 8.10 единствената доработка която направих е да си ползвам KDE3 с което съм си свикнал. Много съм доволен системата ми работи повече от добре всичко се разпозна като хадуер и си тругна идеално :). Дори не се налагаше да правя донастройки. Впечатлен с как добре работи и колко бързо се инсталира и настройва.
Активен

Registered Linux user: 473460
http://skyhost.bg - Хостинг и Домейни

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Лаптоп със Линукс
« Отговор #9 -: Jan 25, 2009, 12:20 »
Ее този Asus и аз го имам под ръка :) Важното е че от днес Toshiba-та ми върви с чисто ново Ubuntu 8.10 единствената доработка която направих е да си ползвам KDE3 с което съм си свикнал. Много съм доволен системата ми работи повече от добре всичко се разпозна като хадуер и си тругна идеално :). Дори не се налагаше да правя донастройки. Впечатлен с как добре работи и колко бързо се инсталира и настройва.
Кажи, моля те как точно става, защото на сайта пише, че за да си с KDE 3 трябва да се върнеме на 8.4, а аз искам като тебе :)
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

bnight

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 313
  • Distribution: Ubuntu 8.10
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
    • WWW
Re: Лаптоп със Линукс
« Отговор #10 -: Jan 25, 2009, 12:57 »
Ее този Asus и аз го имам под ръка :) Важното е че от днес Toshiba-та ми върви с чисто ново Ubuntu 8.10 единствената доработка която направих е да си ползвам KDE3 с което съм си свикнал. Много съм доволен системата ми работи повече от добре всичко се разпозна като хадуер и си тругна идеално :). Дори не се налагаше да правя донастройки. Впечатлен с как добре работи и колко бързо се инсталира и настройва.
Кажи, моля те как точно става, защото на сайта пише, че за да си с KDE 3 трябва да се върнеме на 8.4, а аз искам като тебе :)

Не е съвсем официялен начин.

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=963695

Тука е описано подробно.

Успех.
Активен

Registered Linux user: 473460
http://skyhost.bg - Хостинг и Домейни

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Лаптоп със Линукс
« Отговор #11 -: Jan 26, 2009, 10:09 »
    Благодаря! ;D
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop