Автор Тема: Доброволци-инсталировчици за инстал фест  (Прочетена 19322 пъти)

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Slackware, Ubuntu, Mandriva, SuSE, Damn Small , Zenwalk, OpenBSD, Wolvix, или ядене, пиене и мацки, ако има :D

edit by neter: Редактирано, съгласно т.3 от правилата на форума.
« Последна редакция: May 13, 2009, 23:02 от neter »
Активен

tommy.bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 63
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Централни наблюдатели дали ще приемате? Разбирам малко от Убунту обаче не смея да се пробва все още на друга машина освен на моята. Не че е трудно инсталирането напрограмите но понякога се затруднявам с някой от драйверите.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
@zeridon - Много ще сме ти благодарни за външното ЦД.
@milkonoj - Датата я казахме - 23 май (събота). Часът е 10 или 11 (според това дали ще правим презентация-зарибявка).
@RealEnder - Пожелавам ти бързо да се оправяш :)
@danaildr - Втори шанс, турне... трудна работа май. В смисъл, нашето е самоинициатива, в по-голямата си част е насочено към колегите от факултета. Но видях, че например на Опън феста в Габрово (в края на месеца) ще има инстал фест, може да следиш Опън фестовете (които май обикалят ТУ-тата).
@ANTIADMIN - Ядене, пиене и мацки в някоя кръчма.
@cezarbg - Разбира се, че приемаме централни наблюдатели ;D Все пак събитието в много голяма част е образователно. Предполагам ще имаш и въпроси, а къде другаде може да получиш отговор наживо. Чакаме те!

Много ви благодаря на всички за интереса и съпричастността! Като преброя колко хора са потвърдили участие, направо почвам да се притеснявам, че инсталировчиците може да са повече от кандидат-потребителите...  :-[ Утре ще задействаме запазването на зали и ще започваме засилена реклама :)
Активен

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
За кво да идвам тогава, нагледал съм се на плешиви системни с шкембета. Нещо гаджета, туй-онуй, Гатанегра няма ли да идва ;D ;D ;D
Активен

biggie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 142
  • Distribution: Crunchbang Linux
  • Window Manager: openbox
    • Профил
A колко подлежащи на инсталация мислите ще се съберат?
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
@ANTIADMIN - Ако ще си търсиш гаджета... може да наминеш в някой делничен ден и да се поразходиш наоколо. Ако си много голям ентусиаст, измисли си някакъв избираем курс, направи яка анотация и реклама и ако се пребориш с конкуренцията, ще можеш да го водиш и да се радваш на обожанието на млади моми и зарибени дългокоси момци ;)
@biggie - Никаква идея, както казах, в момента 2 специалности карат курс по ОС и може да се считат за по-пряко заинтересувани. Ще направим реклама наляво-надясно и ще се надяваме да дойдат повече компютри отколкото инсталировчици. Честно казано, не искам да имам някакви специални надежди относно някакво число, за да не останем разочаровани. Но в крайна сметка, наоколо има и заведения, където може да притъпим мъката ;)
А пък иначе има възможност да имаме един специален гост - архаичен лаптоп с 32 МБ РАМ, 2 ГБ хард и не знам какъв процесор, от който трябва да направим мп3 плейър. Само не е сигурно дали ще може да пристигне за събитието :)
Активен

nov_chovek

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 536
  • Distribution: Ubuntu 8.10 по принуда
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
абе зачудих се, само инсталирате ли или и конфигурирате? Имам предвид, ако не тръгне да речем безжичната  карта?
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Е как няма да конфигурираме... то иначе една гола инсталация всеки може да си направи :) Инсталираме, конфигурираме, оправяме счупени неща или ги омазваме още повече :p Ела, ако имаш някакъв проблем.
Активен

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
bop_bop_mara а защо само първокурсници/ки? Трети курс (всъщност 2, 3 и 4 курс)... те всичко ли знаят, ако знаят защо не дойдат те да обяснят на 1 курс, а а ко не знаят защо няма(т желание) да участват??
П.П. По принцип нормално е др. "външни" (фирми и учреждения) да поискат помощ от някой ВУЗ във в ръзка с проблеми със ИТ а не обратното
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
За 23ти съм свободен и ако ме искате съм готов да помагам. От около 5г ползвам линукс като съм ползвал предимно дебиан (на сегашния ми лаптоп, на стария ми лаптоп и на стария ми домашен компютър). Освен дебиан съм ползвал значително и Fedora и Ubuntu, така че мога да помагам и с тях. Естествено пробвал съм и почти всичко (SuSe, Gentoo, Arch и повечето популярни дистрибуции) популярно но опита ми с тях е доста малък.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
@remotex - нещо не си доразбрал.
@аа..а - искаме те, искаме те  :P
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Здравейте! Тъй като денят наближава, а известно време форумът го нямаше, да ви кажа, че можете да ме търсите на моя мейл (вижда се в профила ми) или на fmi.install.fest@gmail.com.
Днес отиваме да правим 2ри тур борба за зала, надявам се съвсем скоро да мога да кажа точното местоположение (било то и градинката пред факултета).
Активен

Lucifer

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
Мама му стара! Пуста работа, не мога да дойда тогава! Иначе на 101% щях да се включа ... и без това тък правя една ала MS n00b дейност (преинсталирам) така, че щях да ударя и аз едно рамо ... пък и някой май обеща млади и навити линукскарки???????? Нищо... следващия път!
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Хора, един човек изяви желание да му сложим Gentoo. Аз само съм чувала разни легенди за това как се инсталирало по 2-3 дена... Кажете има ли някой сред вас, който да има опит с него и може ли да стане работата в рамките на 6-7 часа? Знам, че много бавно се компилират графичните среди, но мисля, че той би се зарадвал и на някой по-лек уиндоу мениджър (говоря конкретно за е17). Какво да му казваме на човека? [_]3
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Самата инсталация може да се направи за час и половина - два часа (поне за толкова съм се справял на моя лаптоп). Въпросът е какво иска да му инсталираме после. Защото при gentoo всичко се компилира и даже и на мощен компютър си трябват примерно около час и половина за xserver-а и около 5 - 6 часа за графичната среда (ако е от типа KDE, GNOME). Отделно пък Openoffice си е цяла епопея да се компилира. Има и друг проблем - по такива събития съм виждал предимно wireless интернет, а при Gentoo се прави предимно мрежова инсталация,  а както знаете мрежовата инсталация през wireless е доста сложно нещо (както защото често трябва да се добавят различни usb-та с firmware, така и защото не винаги дистрибуциите имат на инсталациония си диск инструменти, които ще позволят връзка към мрежи с wpa сигурност. За това ако ще правим мрежова инсталация на Gentoo (пък и на Debian по тази логика) ще трябва да си имаме едно две usb-та с firmware за повечето популярни карти и маршрутизаторът да е настроен да ползва wep сигурност. Може и да греша за тези неща, които писах, ама поне аз с такова впечатление съм останал.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...