Автор Тема: Доброволци-инсталировчици за инстал фест  (Прочетена 19138 пъти)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
@biggie - жалко, жалко, няма да видиш първокурсничките...

@aaaaaa - оо живи дискове имам бол, дърпани са някъде март месец, за показванка трябва да стават (то за показванка ги и дърпах). Федора, Сузе, Дебиан, Дзенуолк, стандартните живи дистрота, вече даже не помня кои бяха... Ще ги взема. За Мандривата имах предвид конкретен линк към исо-та, ама нищо, накаря ще дръпна всичко ;) Нали и щорички ще правя ;)
« Последна редакция: May 19, 2009, 16:24 от bop_bop_mara »
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
грешка допускате голема. събрали сте само асове.... а ви требе ламер, като мене. да видат мацките, че дори и да си хубава- даже руса, можеш да си нагласиш дистрибуцията как ти е кеф....  8) лошото е, че не мога да дойда.......
мога ли да дам съвет някакъв? ако някой има свое дистро.... бакъп с ремастерсис например, ще е полезно да се покаже на ентусиастите че нема страшно.  колкото и да си омажат линуксчето- а те неминуемо ще го направят в последствие,  има изход.
а? мога ли? мога ли а?
п.с. ползвал съм убунту, сусе, федора..... ама като последно убунту
с ФрееБСД го докарах само до инсталл с графиката не се оправих.
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Чудех се за утре дали да си взема лаптопа? Евентуално някой иска да разгледа дебиан в действие...
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

shoshon

  • Гост
Актуален въпрос - лаптопи да носим ли ?
Аз ще взема едно Убунту на флаш, Федора 11, Мандрива 2009.1 и Windows 7.
Ще нося и по популярните игри за линукс :)
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Ако случайно някой прочете този отговор :)
Лаптопи си носете по желание. Ние ще носим 2-3 и ще има да се види Дебиан и Федора в действие, както и най-различни графични среди и Компиз. Също така тях ще ги ползваме и за допълнителни сървърчета (като dhcp, apt-proxy). Всъщност, ако някой има повече опит с apt-proxy, може да се готви за използването му, за да не дърпаме едни и същи неща по 10 пъти.
Дисковете също са от нас, вие носете каквото имате желание да носите, но Уин 7-цата ще я изхвърля, предупреждавам отсега!!!
zeridon, ако носиш външното ЦД, ще сме ти повече от благодарни, ако го забравиш, не е проблем.
На влизане във ФМИ при портиера има една книга, в която се записва личната техника, която се внася, хубаво е да се запишете (на излизане се отписвате също). Аз ще гледам да ви посрещна, т.е. към 10-10:30 ще се оглеждам за блуждаещи елементи ;) Ако се чудите за кого да гледате, http://mara-n-deyan.blogspot.com/ ще ви помогне поне за моя външен вид.
Поздрави на всички, лека поне на вас и до утре!!!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Mara от профила ти разбрах, само как изглеждат гърдите ти  >:D >:D >:D

Да де има много снимки в материалите.

И така софианци, казвайте! Как мина? Активноста каква беше? Колко бири пресушихте? Някой и друг заблуден кадър, качен някъде има ли? И изобщо давайте пълен отчет, та не присъствалите да събираме слюнка.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Упс... тая снимка я бях забравила  ::) Не разчитай на това, което си видял там... там има "силикон".

Ето какво имам аз да кажа за феста :)

Първо трябва да благодаря на ужасно много хора, без които всичко би било пропаднало. Сред тях сте всички вие в този форум и най-вече тези, които дойдохте за да помагате. Вие сте невероятни хора и просто нямам думи да изкажа благодарността си. Бяха дошли много повече инсталировчици от колкото си представях, че ще дойдат :) Помощта ви беше незаменима! С хора като вас, идеята за свободния софтуер и Линукс няма къде другаде да ходи, освен да се разпространява! И с повече хора като вас, ентусиазирани и готови да вършат добра работа, нашата държава може да просъществува. На седмото небе съм от радост, че се запознахме и че дойдохте! Страхотни сте и МНОГО МНОГО МНОГО МНОГО ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ!!!

Второ трябва да си призная, че организацията не беше на най-високо ниво. Имаше доста куцащи моменти. Но мога да ви уверя че няколкото човека организатори дадохме всичко от себе си, прекарахме една много нажежена седмица, изпълнена с най-различни емоции, като за щастие повечето от тях бяха положителни (клонящи към плюс безкрайност). Научихме много неща и мисля, че ако има следващ път, ще се справим и по-добре. Всъщност, аз даже не бях виждала инстал фест преди това :) И в частта за организирането благодаря на всеки, който е помогнал дори и с най-малкото.

Трето - посещаемостта. За мое съжаление хората, които искаха да получат Линукс помощ, не бяха много :(. Причините са няколко: много хора се прибраха по домовете си за празниците, има някакви хора, които може би не са разбрали (макар че за разпространението на новината се бяхме постарали много с плакати и флайърчета навсякъде), и разбира се има хора, които искаха да дойдат, но в крайна сметка не им се е занимавало. Но пък тези, които дойдоха, дойдоха с желание и мисля, че успяхме да им помогнем. Тук трябва да кажа, че мисля, че сред тези, които бяха дошли да инсталират, имаше такива, които останаха без работа и може би останаха малко разочаровани. Благодаря ви, че бяхте там и искам да ви се извиня, че не можах да им обърна почти никакво внимание, но всичко беше на толкова високи обороти, че нямах време дъх да си поема :(

Четвърто - емоциите - цялата тази седмица беше незабравима и се надявам един ден да я разказваме на деца и внуци :) Много хора ни поздравиха за инициативата и ни накараха да се чувстваме някакви велики хора. Искам да ви кажа на всички, които участвахте, че това което направихме, беше една малка революция за ФМИ, досега не мисля, че се е провеждало такова събитие там. При това всички ни питаха кога пак ще има инстал фест, какво е следващото събитие, което ще организираме, което е просто нещо голямо ;D

Заключение - бирата. Малко кофти стана, че всъщност всеки трябваше в един момент да тръгва и нямаше поливане на събитието. Т.е. те много хора изпиха по няколко бири, но не можахме всички заедно да отидем някъде. Но пък това не е нещо, което да не може да се навакса :) Стори ми се, че някой направи някакви снимки, но не знам кой беше и дали наистина беше така. Ще се радвам, ако е. [_]3

Епилог - единственото, което имам да казвам след феста е БЛАГОДАРЯ, БЛАГОДАРЯ, БЛАГОДАРЯ на всички хора, които имаха какъвто и да е принос, просто други думи нямам  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Активен

biggie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 142
  • Distribution: Crunchbang Linux
  • Window Manager: openbox
    • Профил
Та тези, които сме запивали някъде, така де, не сме имали възможността да дойдем, къде да видиме снимков материал?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
biggie ти не беше ли със счупена ръка? Така някой друг няма ли да се изкаже, може и предпочитам статия в дневник, като по-пространно и онагледено.

Мара и какво сега махна балкона ала "Мара отварачката на айдъли" и сложи бебешка снимка?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Като цяло се получи доста добре. Направихме няколко инсталации, имаше и едни ентусиасти с Дженту. Единственият проблем беше, че на два различни лаптопа се случи ситуацията на единия да има звук само в слушалките, но не и на колонките, а на другия да върви звука едновременно на слушалките и на колонките. И понеже не се бях сблъсквал с такъв проблем преди просто не знаех какво да правя (а аз се занимавах с първия от двата лаптопа). Надявам се начинаещите да не останат с впечатлението, че линукс е бъгава система :)
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

biggie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 142
  • Distribution: Crunchbang Linux
  • Window Manager: openbox
    • Профил
Ами не, друг беше със счупена ръка, аз с невъзможност да дойда :) И пак да попитам няма ли снимки? И да, много е конфузно, когато правиш кратко резюме на възможностите на някое дистро пред линукс невежа и нещата да не се получат правилно.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
аа..а ти тръгна и не успя да видиш и 3тия лаптоп с подобен проблем  ;D Тези звукови карти ни разказаха играта :) Иначе благодаря за добрите думи!
go_fire, да си си изтеглил снимката навреме  :P, слагам вече платен лиценз  ::)
За снимките и аз не знам нищо, както казах, стори ми се че някой прави някакви, но кой беше, на какво бяха и къде да питам никаква идея.
Иначе мисля, че хората останаха с добри впечатления, самият факт, че искаха да има още такива събития, говори много.  [_]3
« Последна редакция: May 27, 2009, 00:20 от bop_bop_mara »
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Е ако има още такива събития ще се радвам да помогна. Мен лично ме е яд заради този проблем, защото остава чувството за несвършена работа. В крайна сметка оправихте ли нещата?
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Ей, не се ядосвай толкова, твоя човек (т.е. собственика на лаптопа) беше много доволен :) Иначе не успяхме да нагласим нещата никъде, явно нещо ни се изплъзва...
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
А впрочем съм виждал подобни теми във форумите на ubuntu, даже и тук май имаше, обаче като не съм се сблъсквал с проблема не съм обръщал внимание... Решението е там някъде :)
Активен

...to boldly go where no one has gone before...