Автор Тема: Бисери на хванати в изневяра  (Прочетена 1129 пъти)

divak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 830
    • Профил
Бисери на хванати в изневяра жениТой е на вратата. В очите му препускат четерите конника на апокалипсиса. Тресе се. Има нещо идиотско в изражението му, има нещо психопатично. В този момент се върти с бясна скорост рулетка. Хазартен миг на живот и смърт. Цял е в изскочили вени. Сменя няколко цвята. Тя е в семейното легло с любовника си. Каквато и глупост да каже, все си е на мястото. Положението е наистина много глупаво.

И ето няколко от бисерите й:

Къщовница

Ако беше управил ключалката нямаше да ме пипнеш сега в това положение!

Препираща се

Да, прав си. Ти все си прав. Не ти ли омръзна!

Миличката

Миличко, ще те успокои ли, ако ти кажа, че си по-добър.

Разсеяната

Я, ама не е ли три....Оф, спрял ми е часовника. Моля те, мило, занеси го при оня часовникар и му скръцни със зъби, веднъж да оправи този часовник, както трябва.

Супермаце

Ох, този издъхна. Идвай бързо и ме продължавай. После, ако искаш ме убивай.

Дискретната

Шшшт, нищо не си видял, ако разбере жена му, ще ни убие.

Таксиметровата

Този нямаше пари. Трябва да си плати!

Философката

Моля те, не ме гледай така. Този след малко ще си тръгне и ще е минало. Нека го забравим и погледнем в настоящето.

Това вече е прекалено

Изнуди ме, каза ми, че ако аз му откажа, ти няма да му откажеш. И му повярвах.

Това вече е много прекалено

Аз ставам, лягай ти, да те научи как става!

Изпълнителна

Каза ми да почерпя приятеля ти от детинство с най-доброто което намеря в къщи.

***********************
************************
Бисери на хванати при изневяра мъжеПредставете си я. Тя е на вратата. Настръхнала е като котка. Юмруците са на кръста. Очите й мятата мълнии. Въздухът около нея е наелектризиран. Мъжът й е в семейното легло с любовницата си. Какво ще каже, каквото и да е, все ще е неуместно, затова обикновено изрича възможно най-глупавото. Това са първите фрази на мои приятели, пипнати от съпругите си при изневяра. Моля ви, не ги съдете сурово. Такава си им е природата. Приемете ги философски:

Яко обърканият

Скъпа, това не означава, че децата ни, не са и твои.

Грижовният зет

Скъпа, моля те, не викай, че ще събудиш майка ти. Легнах при нея само да я преспя, но два часа трябваше да я люлея, докато се успои.

Разсеяният

Я, скъпа, това под мен не си ли била ти? Припознал съм се. Извинете ме и двете.

Работарят

Това е грешка, скъпа. Ужасно недоразумение, някакво. По това време съм на работа и ти не можеш да виждаш това което ти се струва. Позвъни ми в кантората и ще се увериш, че съм там.

Нахаканият

Виж, доказвам на съседката, че нашата спалня не скърца, а нечия друга скърца и й пречи нощем да заспи. Лягай и ти, да види, че и трима да сме, пак няма да скърца.

Наглият

Скъпа, защо излизаш по-рано от работа. Като твой началник съм длъжен да те глобя.

Болничкият той

Личната ми лекарка, ми го препоръчи като терапия за болният ми кръст, ако не вярваш на мен, питай нея, ето я.

Езотеретът

Тази жена с точков масаж връща спомени от предишно прераждане.

Толерантният

Скъпа, ако сега направиш сцена, ще е демонстрация на етническа нетърпимост. Какво като момичето е циганка.
Активен