Автор Тема: 24 core ARM  (Прочетена 30692 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: 24 core ARM
« Отговор #60 -: Sep 14, 2018, 00:47 »
Обаче това съвсем не се отнася до съседна Украйна. Макар началото на Киевска Рус да е началото на Русия изобщо, голямата част от Украйна в много дълги периоди не споделя обща съдба с по-голямата си сестра. Например едни триста години е част от Полската република.

Коя точно част от Украйна е била част от полската република?! И каква полска република те бърка преди 300 години? И не бъркаш ли днешна Украйна с онази от 1654 година? Не че няма верни неща в това, което казваш, но както винаги придобитата ти русофобия не ти позволява да си абсолютно прецизен..

За украински народ започва да се говори едва в края на XIX век и то от австроунгарците. Оставям те сам да се сетиш за геополитическите причини за неговото възникване (hint: почти идентични са с „възникването“ на македонския народ).


Мислех да ти отговарям дълго и изчерпателно. После мислех да не ти отговарям изобщо, защото ме питаш в недоверена тема, в която е писал компрометиран събеседник.

Накрая пих три гроздови и ме налегна проблема на Малински. Не мога да се спра.

Ще ти кажа само две лаконични изречения.

Първото е: няма Украйна от 1658, 1058, 1958 и 2358.

Второто е: няма никакви прилики между Украйна и Македония, ако не броим това, че и двете имат 1-2-3 по-големи сестри, с които хич не се долюбват. По-големите сестри ги наричат курви, а те наричат каките си париасници. И всички са прави. Но с това завършват приликите.

п.п. Готов съм на лично да ти обясня всяка дума, която казах, ако не искаш да я приемеш. А и отдавна съм ти обещал семейно посещение, което се отложи.

п.п.п. Отказа от превъзнасяне на осъдително поведение, само, защото произлиза от представител или представители на нация, която може да ти е симпатична инак, не означава, че се страхуваш от същата, а че конкретно тези лица и практики са неприемливи за теб.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #61 -: Sep 14, 2018, 10:32 »
Обаче това съвсем не се отнася до съседна Украйна. Макар началото на Киевска Рус да е началото на Русия изобщо, голямата част от Украйна в много дълги периоди не споделя обща съдба с по-голямата си сестра. Например едни триста години е част от Полската република.

Коя точно част от Украйна е била част от полската република?! И каква полска република те бърка преди 300 години? И не бъркаш ли днешна Украйна с онази от 1654 година? Не че няма верни неща в това, което казваш, но както винаги придобитата ти русофобия не ти позволява да си абсолютно прецизен..

За украински народ започва да се говори едва в края на XIX век и то от австроунгарците. Оставям те сам да се сетиш за геополитическите причини за неговото възникване (hint: почти идентични са с „възникването“ на македонския народ).


Мислех да ти отговарям дълго и изчерпателно. После мислех да не ти отговарям изобщо, защото ме питаш в недоверена тема, в която е писал компрометиран събеседник.

Накрая пих три гроздови и ме налегна проблема на Малински. Не мога да се спра.

Ще ти кажа само две лаконични изречения.

Първото е: няма Украйна от 1658, 1058, 1958 и 2358.

Второто е: няма никакви прилики между Украйна и Македония, ако не броим това, че и двете имат 1-2-3 по-големи сестри, с които хич не се долюбват. По-големите сестри ги наричат курви, а те наричат каките си париасници. И всички са прави. Но с това завършват приликите.

п.п. Готов съм на лично да ти обясня всяка дума, която казах, ако не искаш да я приемеш. А и отдавна съм ти обещал семейно посещение, което се отложи.

п.п.п. Отказа от превъзнасяне на осъдително поведение, само, защото произлиза от представител или представители на нация, която може да ти е симпатична инак, не означава, че се страхуваш от същата, а че конкретно тези лица и практики са неприемливи за теб.

Пак нищо не си разбрал. А бяха само два абзаца.
Активен

the lamer's team honourable member

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #62 -: Sep 15, 2018, 10:42 »
   Така и не успях да разбера защо,след като Хамериканците за толкова
веУики,а руснаците много зле,защо НАСА разчита на руски ракети носители
да извежда астронавтите си в орбита ?
   И защо голяма част от САЩските ракети са с руски двигатели ?
   Някога НАСА извеждаше хора в космоса със свои ракети ,а сега разчитат
на руснаците.Това не е ли регрес (да не кажа деградация) ?
   И нали не искате да кажете,че Хамериканците изобщо не пият алкохол  ;D
Само да вметна..

Ха-ха
чебуРашките и тоя път се изложиха, закъсняха с опорките
https://spacenews.com/energomash-raises-alarm-over-u-s-ban-on-russian-rocket-engines/
Energomash raises alarm over U.S. ban on Russian rocket engines

А защо им ги купуваха доскоро американците.. щото евтинджос бяха ама... Там си и останаха, вече са безнадеждно назад с материала и не могат да се мерят с новите разработки за многократна употреба, Falcon-x, Virgin Galactic, Blue Origin на Джеф Безос


Могат само да тролят на воля
https://arstechnica.com/science/2018/08/russian-embassy-trolls-us-launch-industry-after-new-rocket-engine-sale/?amp=1
Russian embassy trolls US launch industry after new rocket engine sale



   Уважаемо дистанционно (с 2-та хикса отзад),
Фърст:   Не съм трол.
Секънд: Тези ракети(Falcon,Blue Origin,Virgin Galactic, ...) все още
не са изпратили и един човек в космоса,и като гледам,едва ли в близките
няколко месеца ще успеят.

П.С. Така и не разбрах,Хамериканците пият ли алкохол или да  ;D
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #63 -: Sep 15, 2018, 12:44 »
Цитат
П.С. Така и не разбрах,Хамериканците пият ли алкохол или да  ;D

Много обичат Столичная, ама и викат Stoli щот не могът да я произнесът.  ::)
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #65 -: Sep 15, 2018, 17:52 »
Забележи в цялата статия се говори за дринк - има маса амриканци които се наливат само с бира и това се брои за дринк.

И смъртта от алкохол е втора след цигарите. Ха престави си какво имат в предвид рашките под дринк (българите също) - хинт самогон срещу бира.

« Последна редакция: Sep 15, 2018, 17:58 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #66 -: Sep 16, 2018, 17:16 »
...  Насрали са се отвсякъде ...
И това прави руснаците държава с по-малко алкохолици ли?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #67 -: Sep 16, 2018, 18:12 »
На мен ми харесва идеят, да имаш на разположение 24 ядра. Но, ако ще е на тази цена, не е оправдано за един гигахерц и не зная, с колко по-малко инструкции от нормален десктоп процесор.

Колкото до правенето на приложения, които да вървят на повече от едно ядро, не е толкова трудно. На Питоня са няколко реда код. Още докато учех езика, си направих такова, да ровя в един сайт паралено. На език от по-ниско ниво, сигурно няма да е така, но... Все едно. Малко програми се пишат за повече от едно ядро. Ако правиш такова нещо, трябва да имаш и пазар за него. Не, че няма да му намерят приложение, но няма да е за настолна система със сигурност.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #68 -: Sep 17, 2018, 17:23 »
Пичове - размихте ми темата със ВСВ/ПСВ и руснаците...

Говорим за ARM и 24те му ядра...
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #69 -: Sep 17, 2018, 17:44 »
Слаба машина и за десктоп, и за сървър. Само на памет и консумация на ток го докарава. Уникална периферия - ако разработваш на тази платка, кода ти няма да става за почти нищо друго. С нормално ПС и крос компилатор ще компилираш по-бързо. Сигурно Распберито 4 като излезе ще я настигне по производителност ама за 50 кинта.
Като нарочат нещо за девелъпъри и цената скача до небето.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #70 -: Sep 17, 2018, 18:18 »
По-важното е, че първата копка е направена. Процесори с по 15 ядра се очакваха още към 2015 година, но всички знаем, защо технологиите нарочно се бавят. Да видим, от тук насетне, кой ще се хване на хорото. Цената е такава точно заради това. Защото досега поне, аз не съм чул за друг подобен продукт. Изключвам графичните чипове.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

bot

  • Гост
Re: 24 core ARM
« Отговор #71 -: Sep 17, 2018, 18:24 »
Пичове - размихте ми темата със ВСВ/ПСВ и руснаците...

Говорим за ARM и 24те му ядра...

 Ние говорим а ти гледаш сеир  ;D, логично е да се размие. Имаш ли някаква конкретна идея за използването му или просто си бърборим? За десктоп определено не става, аз съм с 8 ядрен FX на който само първите му 2 ядра работят по-сериозно и чат-пат 3-4 ядро. За сървър може и да стане...
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #72 -: Sep 18, 2018, 04:31 »
Между другото днес изтече и този линк:
http://www.phoronix.com/vr.php?view=26861
където същия младеж тества 16 платки работещи със някакви ARMи и резултатите са покъртителни.

Общо взето царе са горните 24 ядрени зверове и Jetson на nVidia. Разбира се от към цена тоже.

Затова има и графички - производителност/цена където нещата си идват на мястото си.

Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #73 -: Sep 18, 2018, 11:40 »
И пак се виждат много лоши тестове към паметта - също като предните тестове.  Двойно по-малко от Jetson-ите.

Едно от обесненията ми е че понеже ядрата са само на 1Мhz затова тези тестовe към паметта са толкова слаби ???

Другото което ми прави впечатление е че дава само 12 FPS на H.264 Video Encoding. Очаквах тази платка с тези 24 броя процесори да даде много, много повече. Поне да може няколко видео потока H.264/265 да кодира в реално време.

Таман щях да питам за това. За дестоп не става, за сървър може би с голяма вероятност, а за кодиране на видео потоци въобще не????
« Последна редакция: Sep 18, 2018, 11:57 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #74 -: Sep 18, 2018, 13:37 »
@Naka

подозирам, че софтуера не е оптимизиран за хардуера. На моя iPhone със подобни параметри си енкодвам без проблем h264 под iMovie със скорост съпоставима на core i5.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Fedora Core 2 и звук
Настройка на програми
rat 0 2120 Последна публикация May 25, 2004, 18:38
от rat
Fedora Core 2
Настройка на хардуер
tlf 4 4195 Последна публикация Jun 21, 2005, 16:29
от
Питане за Fedora Core 3
Настройка на програми
hexz 6 3699 Последна публикация Nov 22, 2004, 16:52
от hexz
Fedora Core 3 не се стартира
Настройка на програми
silicon 5 3686 Последна публикация Dec 01, 2004, 15:09
от skobov
Core duo - кой имидж да избера?
Настройка на хардуер
carrot 25 8608 Последна публикация Oct 28, 2008, 10:26
от SK0RP10N