Автор Тема: Не мога, да настроя Eclipse да работи с елементарен JavaScript проект  (Прочетена 5609 пъти)

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Linux Mint 17.1 Xfce Rebecca 64 bits; Не можах, да намеря Eclipse за PHP ....
Намерих един сайт с примери на различни web-development езици и копирах първия урок по JavaScript.
Инсталирах Eclipse за JavaScript, създадох нов проект, създадох нов файл, но не откъдето трябва, и в него пуснах първия проект от урока. Eclipse дава грешки при RUN на проекта, но аз намерих файла, видях, че няма никакво разширение и го стартирах, за мое учудване, той се зареди в браузъра Файърфокс и работи.
Изтрих файла, създадох го откъдето трябва, този път той си получи автоматично разширението .js ...
Поставих същия проект-урок в него, записах, го, но пак Eclipse дава грешки при RUN на проекта ....
Стартирам файла  .js, за мое учудване той се зарежда в gedit ....
Е, не знам вече какво да правя ?

Ето съобщението за грешка което Eclipse за JavaScript дава при опит за RUN:
Код:
Unable To Launch
The selection cannot be launched, and there are no recent launches.

Ето самия проект:
Код:
<!DOCTYPE html>
<html>
<body>

<h1>My First JavaScript</h1>

<button type="button"
onclick="document.getElementById('demo').innerHTML = Date()">
Click me to display Date and Time.</button>

<p id="demo"></p>

</body>
</html>
« Последна редакция: Jun 24, 2016, 23:33 от 3p0 »
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Оооо, къде съм гледал снощи ?
18 грешки, 9 предупреждения  >:D
Мога да си извадя заключение, че JavaScript не познава синтаксиса на HTML  ???
Защо като първи урок по JavaScript дават пример със синтаксиса на HTML  ?
Нищо не разбирам ....
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Гледай да не преминеш към тъмната страна на силата и да почнеш да правиш всичко по страниците с JS вместо с нормалното html/css.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Гледай да не преминеш към тъмната страна на силата и да почнеш да правиш всичко по страниците с JS вместо с нормалното html/css.
Лутам се в търсене на подходящ IDE за web-програмиране, търся, ровя, инсталирам и накрая нищо работещо  >:D
HTML ми е до някъде познат - ползвал съм го ....
Като не намерих Free IDE за PHP се насочих към Free IDE за JS но не се получи работещо ....
Сега да търся Free IDE за CSS ли ?
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Защо не ползваш NetBeans? По мое наблюдение а и от опит е по-добър от Eclips за PHP, JS, HTML разработка.
Активен

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Защо не ползваш NetBeans? По мое наблюдение а и от опит е по-добър от Eclips за PHP, JS, HTML разработка.
Веднага ще се опитам, да инсталирам NetBeans !
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Плюс за netbeans.Даже за питонски код го ползвам.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Да живее NetBeans !
За съжаление засега под Windows 10, но е единстевената IDE, с която успях да стартирам първия урок по JavaScript. ( Дори с Майкрософтската не успях. )

Надявам се постепенно, да успея да го стартирам и под Linux Mint - засега NetBeans се държи недружелюбно.
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Харесваш ми. Виждам себе си преди години. Дори се виждам в това, как пишех php на мрежовият боб. Обаче отидох на друго ниво. Бих ти казал и ти да го направиш. Какво имам предвид? Отказах се от интегрирани среди. Харесай си текстов редактор — Вим или Емакс. Научи го. След това няма да има значение, на какъв език пишеш, стига да не е Жаба или подобен му.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Чудих се дали и аз да кажа нещо такова - с риск да бъда наплют като старомоден 8) ама кашика ме изпревари.

Ползвам обикновенното kate. Много е удобно защото отваря много файлове едновременно и може да работиш с всичките тях по един проект. Освен това осветява всички известни езици, скриптови или не, пхп, JS ,css, html mysql, bash, даже и любимата ми octave :o Има си много хубаво search-and-replace.

« Последна редакция: Jun 26, 2016, 15:19 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Присъединявам се към Наката. Моите предложения изискват настройка и привикване, които могат да са доста продължителни. Особено настройката май продължава цял живот. Никога не са достатъчно добри. Докато kate и gedit са модерни и си идват готови. Много добър е и jedit, нищо, че е бая тежичък, защото е писан на жаба. Когато сядам на онова подобие на ОС, си тегля notepad ++ portable, защото портативен Емакс няма.

п.п. Мрежовият боб не може да отвори документ просто така. Винаги работиш с проекти;

п.п.п. И за да отговоря все пак на въпроса. Към днешен ден най-добра среда за php очаквано се води php storm. Ама не го знам дали има безплатна версия, защото руснаците често тия неща ги пускат за пари без да имат „обществена версия“. Може и да има, не знам. Като всичко тяхно си струва парите, де.
« Последна редакция: Jun 26, 2016, 16:46 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Може да ползваш KDevelop, едва ли може да се намери по-добро IDE, популярността му е засенчена от откровени боклуци като Visual Studio, InteliJ и останалата Java дрисня (NetBeans и там някви други)
http://nikosams.blogspot.bg/2010/02/kdevelop-xdebug-php-debugger.html
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Харесваш ми. Виждам себе си преди години. Дори се виждам в това, как пишех php на мрежовият боб. Обаче отидох на друго ниво. Бих ти казал и ти да го направиш. Какво имам предвид? Отказах се от интегрирани среди. Харесай си текстов редактор — Вим или Емакс. Научи го. След това няма да има значение, на какъв език пишеш, стига да не е Жаба или подобен му.

Явно не си ползвал framework (да речем Laravel) и да си писал OOP в PHP. Ако трябва да отваряш всеки клас да гледаш кой за къв чеп е и какви методи има - или трябва да разполагаш с много време или не знам. Ама да нямаш дописване и преглед на това какво подаваш или ти връща даден метод - не знам.... това ми се вижда голяяяяма мъка.  [_]3 Да не говоря за фоматиране, дебъгване рефакториране и анализиране на кода. Ако ще правиш 5 страници - да и GEDIT върши работа, но за един по сериозен проект без среда за разработка си е жива мъка. Да не говоря за работа със някоя система за управление на версиите, а и не само. А универсална среда аз поне още не съм видял. Едни са добри в едно, други са си направени за съвсем друго.

Цитат
популярността му е засенчена от откровени боклуци
Това си е доста смело изказване. Въпрос на вкус е казало кучето и си облизало задника... Всеки сам за себе си решава какво да ползва и кое му е по-удобно. За това и има избор.
« Последна редакция: Jun 26, 2016, 17:58 от runtime »
Активен

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Харесваш ми. Виждам себе си преди години. Дори се виждам в това, как пишех php на мрежовият боб. Обаче отидох на друго ниво. Бих ти казал и ти да го направиш. Какво имам предвид? Отказах се от интегрирани среди. Харесай си текстов редактор — Вим или Емакс. Научи го. След това няма да има значение, на какъв език пишеш, стига да не е Жаба или подобен му.

Явно не си ползвал framework (да речем Laravel) и да си писал OOP в PHP. Ако трябва да отваряш всеки клас да гледаш кой за къв чеп е и какви методи има - или трябва да разполагаш с много време или не знам. Ама да нямаш дописване и преглед на това какво подаваш или ти връща даден метод - не знам.... това ми се вижда голяяяяма мъка.  [_]3 Да не говоря за фоматиране, дебъгване рефакториране и анализиране на кода. Ако ще правиш 5 страници - да и GEDIT върши работа, но за един по сериозен проект без среда за разработка си е жива мъка. Да не говоря за работа със някоя система за управление на версиите, а и не само. А универсална среда аз поне още не съм видял. Едни са добри в едно, други са си направени за съвсем друго.

Цитат
популярността му е засенчена от откровени боклуци
Това си е доста смело изказване. Въпрос на вкус е казало кучето и си облизало задника... Всеки сам за себе си решава какво да ползва и кое му е по-удобно. За това и има избор.

+1

Не че човек не може да настрои vim да прави палачинки, но е дълга и широка. За скриптове и малки сайтове може с чиста съвест да го надраскаш и на Notepad, иначе за по-големи неща хубаво IDE като PHPStorm спестява много време.

(иначе за VCS има хубави неща като Smart checkout например, но конзолата ми е по-удобна за целта :) )
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Eclipse
Общ форум
Martin_Beltov 1 2102 Последна публикация Jun 01, 2005, 10:51
от JOKe
Проблем с eclipse
Общ форум
k0rena 2 2453 Последна публикация Jul 26, 2005, 18:33
от
Въпрос относно - Eclipse ?
Общ форум
radigbg 2 2199 Последна публикация Aug 02, 2009, 16:15
от tyuio
Проблем с Eclipse
Настройка на програми
lidero 7 3497 Последна публикация Nov 08, 2009, 17:16
от tyuio
Федора 17 и Eclipse Junо
Настройка на програми
Oxy 3 1435 Последна публикация May 31, 2012, 15:42
от solarflux