Автор Тема: Made In BG  (Прочетена 6974 пъти)

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Made In BG
« -: Dec 10, 2010, 07:50 »
А бе... чудех се къде да пиша - дали в "Идеи и мнения ..." или по-скоро в "..и въпроси относно сайта" и накрая реших, тъй като не ми идва някаква голяма идея, че е по-добре тук.
Имам следното питане /предложение/ относно Made In BG
- за смяна на името (нямам идея за ново) обаче.. тъй като ми предстои смяна на местожителството (и да в Made In BG вече няма да публикувам - няма да е коректно), та въпросът ми е - къде?

А! И един бъг на форума т.е. aka "предложениe за подобрениe" (знам че е за другия раздел): секцията е "Предложения и въпроси относно Linux-BG" пък вътре само подсекции за подобрения?! - е човек къде да си зададе въпросите?
- "Предложения за подобрения на сайта"
- "Предложения за подобрения на този форум"
Някакви въпроси?  ;D
« Последна редакция: Dec 10, 2010, 07:58 от remotex »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Made In BG
« Отговор #1 -: May 08, 2012, 09:38 »
Понеже и аз така се чудя къде да пиша ... та тук :)

Понеже 1. Видя се, че в събота и неделя администратори, способни да махнат коментар под новина в сайта, няма и 2. вижда се, че проект (SpamAssassin) с подобни цели се справя отлично с пресяването на спам

Предлагам на програмистите на сайта да напишат и добавят модул, който да сравнява написаните от тъпанари като мен думи, с такива, намиращи се в една "забранени думи" база данни. И ако някой използва такива или наподобяващи, да получава автоматично бан за определено време, а мнението му да не се появява.

А дали подобен модул не може да направи ненужни задължителните регистрации, даващи права за писане в сайтовете?
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Made In BG
« Отговор #2 -: May 08, 2012, 11:02 »
Понеже 1. Видя се, че в събота и неделя администратори, способни да махнат коментар под новина в сайта, няма
Защо?

програмистите на сайта
Такива на практика няма.

А дали подобен модул не може да направи ненужни задължителните регистрации, даващи права за писане в сайтовете?
Идеята за модула ми харесва, ще се постарая да не я забравя. Но, поне според мен, регистрациите имат съвсем друга цел - избягване на анонимността на думите ни. Коментираме, спорим, нападаме се, редно е да се представяме винаги за себе си, а не един път като asdf, а друг път като qwerty ;) Да не споменавам един случай с един коментар уж от gat3way, дето истинския gat3way се чуди сума ти време толкова много ли е пил, че не го помни, или някой се бъзика с него.  ;D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Made In BG
« Отговор #3 -: May 08, 2012, 11:08 »
Тоя случай води до посредствени презентации. Лошо...
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Made In BG
« Отговор #4 -: May 08, 2012, 11:21 »
Понеже 1. Видя се, че в събота и неделя администратори, способни да махнат коментар под новина в сайта, няма
Защо?
В тази новина имаше много грозен коментар, публикуван късно в петък или рано в събота, който си остана до понеделник, когато най-после някой го махна.

Тоя случай води до посредствени презентации. Лошо...
Това не го разбрах.
« Последна редакция: May 08, 2012, 11:23 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Made In BG
« Отговор #5 -: May 08, 2012, 12:10 »
В тази новина имаше много грозен коментар, публикуван късно в петък или рано в събота, който си остана до понеделник, когато най-после някой го махна.
Аз знам защо питаш, обаче бях останала с впечатлението, че го забърсах в събота вечерта (може и да бъркам, бях доста спряла). Със сигурност аз го направих при първа възможност, съжалявам, че не е било навреме.

Тоя случай води до посредствени презентации. Лошо...
Това не го разбрах.
Ами случката беше комично-потресаваща. В ето този зов за лектори: http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=news&key=435586673 има коментар от gat3way с обещание за лекция. Е да, ама той не помни да го е писал. Плюс това е писано от Варна, а той там не е ходил. Въпреки всичко, той прие това предизвикателство на съдбата, показа се публично (понеже някои от нас все още помнят как на ФМИ феста дойде под прикритие :D) и направи лекция. По негови думи не му се е получило, аз мисля, че не е прав.

Това е реален пример, иначе представи си ти - идва някой и почва да псува под име laskov и всички ние си казваме, той laskov е изперкал нещо, станал е някакъв абсолютен гадняр и простак, и следващия път като пишеш наистина ти, всички те гледат накриво и те пращат на м@1№@7@ ти... Има си смисъл от регистрацията, а и не е чак такава болка за умиралка. ;)

Пак казвам, записвам си идеята за филтър на неприлични думи. Стига само хората да осъзнават, че такова нещо никога няма да бъде перфектно, ако ще и 10 изкуствени интелекта да му набутат. :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Made In BG
« Отговор #6 -: May 08, 2012, 12:22 »
Е беше за малко...аз после като си смятах, се оказа че все пак съм бил на морето по това време. Само че в Гърция.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Made In BG
« Отговор #7 -: May 08, 2012, 12:35 »
... такова нещо никога няма да бъде перфектно, ако ще и 10 изкуствени интелекта да му набутат. :)
1. Базата данни ще се разширява; 2. Може да "гледа с подозрение" към провинили се вече потребители/IP-та; 3. Потребители, които се опитват нарочно да излъжат филтъра и се е наложила намеса на модератор, получават още по-сурово наказание.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Made In BG
« Отговор #8 -: May 08, 2012, 12:50 »
... такова нещо никога няма да бъде перфектно, ако ще и 10 изкуствени интелекта да му набутат. :)
1. Базата данни ще се разширява; 2. Може да "гледа с подозрение" към провинили се вече потребители/IP-та; 3. Потребители, които се опитват нарочно да излъжат филтъра и се е наложила намеса на модератор, получават още по-сурово наказание.
Да, ясно. Това ще улеснява нещата значително, но хората трябва да бъдат наясно, че дори и така може да се появяват лоши думи (напр. gat3 имаше един подпис във форума на иврит - не съм ходила да търся какво пише, спокойно може да е било някоя простотия ;)). И в такива случаи не да винят този, който е писал филтъра, а просто да докладват на администратирте (кото пък да вземат мерки навреме). Да не говорим, чечовек  с дар слово и жажда за обиди, един филтър за неприлични думи няма да го спре.

Ае, мисля, че се разбрахме и имаме пред вид едно и също. :)
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Made In BG
« Отговор #9 -: May 08, 2012, 12:57 »
Ае :) !
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Made In BG
« Отговор #10 -: May 08, 2012, 14:22 »
Още малко (по-скоро теоретични размишления на болен мозък, не искащ да се занимава с това, което трябва :) ) ...
Филтър за име на потребители
Как мислите, дали gаtЗway и gat3way са еднакви? - Не, не са. Ако има таблица, (подобно на ASCII), в която обаче символите с еднаква визия имат един и същ код, сумата на кодовете...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Made In BG
« Отговор #11 -: May 08, 2012, 17:05 »
Още малко (по-скоро теоретични размишления на болен мозък, не искащ да се занимава с това, което трябва :) ) ...
Филтър за име на потребители
Как мислите, дали gаtЗway и gat3way са еднакви? - Не, не са. Ако има таблица, (подобно на ASCII), в която обаче символите с еднаква визия имат един и същ код, сумата на кодовете...

Това си го има тук. Не може да регистрираш име в което има букви различни от латинските.
Ти май верно си нямаш друга работа. :)
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Финансовата криза (made in usa)
Живота, вселената и някакви други глупости
Златко 88 23578 Последна публикация Nov 26, 2008, 14:18
от Златко
Made in BG
Предложения за подобрения на сайта
AMD 0 3127 Последна публикация Mar 05, 2012, 20:07
от AMD