Автор Тема: Web Тестване  (Прочетена 21414 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #15 -: Jun 30, 2016, 10:00 »
Тези 480 са витуална (цсс) резолюция. Така както го вижда браузера. Но физическа резолюция на телефона е много по голяма. И няма как да не е защото фонтове се рендват изключително добре. Ако например физикалната е 480 и програмата(браузера) рендва на нея, фонта ще излезе изключително ръбест и грозен.

Абе пълна каша.

Между другото описанията в мозила са много добри. https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/CSS/Media_Queries/Using_media_queries
« Последна редакция: Jun 30, 2016, 10:05 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

villimon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 65
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #16 -: Jun 30, 2016, 12:15 »
go_fire благодаря за уточнението това 500 го метнах само за примера.

Naka със сайтове ползващи @media нямам проблем там като задам размери на iframe 240x320 и всичко е 6. Но тия дето ползват user-agenta ме човъркат.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #17 -: Jun 30, 2016, 12:44 »
може и да има начин с JS.
тука пише нещо такова

http://stackoverflow.com/questions/1307013/mocking-a-useragent-in-javascript

всичко би трябвало да може да се сменя преди същинският рекуест от iframe-а. Но може и нарочно да няма начин щото си е хакерия (spoofing).

« Последна редакция: Jun 30, 2016, 12:56 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

villimon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 65
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #18 -: Jun 30, 2016, 19:43 »
Това го пробвах но при мен не сработи
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #19 -: Jun 30, 2016, 22:55 »
Е-е-е-х мама му стара.. колкото приказки изприказвахте - ако беше се хванал досега да беше го направил

Първо уточняващ въпрос - само кода на рамката ли ти трябва с този Агент или и всичките ѝ ресурси? - подозирам че (след малко като види че става) ще искаме и ресурсите  >:D

Сега отговора с пример понеже явно от неразбиране или пък от мързел никой не пробва каквото казах преди и със уговорката че става дума само за кода на рамката (т.е. без ресурсите - за които нищо не се спомена в оригиналиня въпрос)

Искаш пример - ето пример
добави правила и задай за кои рамки да са активни: главна, суб. и т.н. Важно е да ги запишеш преди да активираш!
Pattern/UserAgent:
*&izmislenDesktop=0*
Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:47.0) Gecko/20100101 Firefox/47.0
и
*&izmislenMobilen=0*
Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0; 0PJA2 Build/MRA58K) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/48.0.2564.99 Mobile Safari/537.36 OPR/35.0.2070.100283

направи двете рамки да зреждат
http://www.xhaus.com/headers?q=ipad&izmislenDesktop=0
http://www.xhaus.com/headers?q=ipad&izmislenMobilen=0
или
https://www.google.com/search?q=ipad&izmislenDesktop=0
https://www.google.com/search?q=ipad&izmislenMobilen=0

Повечето сайтове разрешават да добавиш каквито си искаш параметри - ако не разбират какви са просто ги прескачат (е много малко и предимно некадърно написани сайтове може и да гърмят) т.е. само трябва да уцелиш параметър който сайта НЕ ИЗПОЛЗВА напр. не може да ползваш '&q=' при Гугъл защото и те го ползват но може напр. &izmislen=XXX :-)
Е с Гугъл няма как да стане щото не разрешават да се показват в рамки (X-Frame-Options), но схващаш идеята..
Между другото и с Гугъл работи (напр. View Source правилно показва леко модифицираните URLs и кода но заради X-Frame-Options не ги рендва)

П.П. А сега нещо и за колегата дето твърдеше, че като вѝдели резолюцията и щели да ми рендват десктоп версията и то не от кой да е а от Гугъл - една голяяяма мобилна версия (виж адреса)
...ама нали щото е по-лесно първо да приказваме вместо да пробваме.

Корекция: Смених сайта от примера с друг който не детектва дали е в рамка и да заема цялата страница прецаквайки рамките та с xhaus.com вече работи както трябва и си стоят и двете рамки.
« Последна редакция: Jul 09, 2016, 00:45 от remotexx »
Активен

de_dust2

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #20 -: Jul 07, 2016, 02:51 »
Надявах се, някой да ти каже прочети RFC2616 и нещата ще ти се избистрят, но уви. Всъщност, може би всички от тук коментиращите, този пост ще трябва да прочетат публикацията, за да им се избистрят нещата с протоколната комуникация HTTP :)
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #21 -: Jul 08, 2016, 20:46 »
Надявах се, някой да ти каже прочети RFC2616 и нещата ще ти се избистрят, но уви. Всъщност, може би всички от тук коментиращите, този пост ще трябва да прочетат публикацията, за да им се избистрят нещата с протоколната комуникация HTTP :)

Ммм по-скоро НЕ - RFC2616 is Dead
Активен

de_dust2

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #22 -: Jul 08, 2016, 21:58 »
Аз не мога да ти помогна в случая, ако ти сам не изявиш желание. Какво 'Не', като не си го чел?? :D

В случай, че искаш да съм по-конкретен, тогава може да се обърне специално внимание на 7230, секция 2-1. ;)
« Последна редакция: Jul 08, 2016, 21:59 от de_dust2 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #23 -: Jul 09, 2016, 00:37 »
Колега не разбирам какво общо има HTTP или какъвто и да е там протокола с въпроса
"Имам два ifram-a и се опитвам заявката от единия да е с мобилен user-agent, а от другия с десктоп user-agent." т.е. явно става дума за ръчно тестване само с 2 рамки как изглежда при клиента (а не при сървъра) и както вече казах ми отне точно 5 мин. да го тествам и то просто от любопитство дали работи - работеше (по-горе съм описал как става и повече не ми се занимава)

Какъв HTTP намесвате, ами то ако ще е тъй дай направи копие на Гугъл или който е там "толкоз тайния" сайт отсреща да си направи  и направо от сървъра да го сменя, ми така де като ще се застрелваме в крака поне с гаубица да е :-)

Да може да се хакне протокола, да се пусне прокси, да може да се замества Агента динамично и пак опираме до това - как аджеба ще разбере коя заявка от коя рамка идва (те даже са от една страница) та един и същи агент единия път да го замести с едно друг път с друго?
« Последна редакция: Jul 09, 2016, 00:48 от remotexx »
Активен

de_dust2

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #24 -: Jul 09, 2016, 02:11 »
Проблема е, че какъвто и javascript да се използва за смяна на useragent, той се изпълнява постфактум, според протокола.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #25 -: Jul 11, 2016, 21:18 »
Проблема е, че какъвто и javascript да се използва за смяна на useragent, той се изпълнява постфактум, според протокола.

Колега объркал си се нещо - човекът иска да си отвори два изгледа (клиентски) - един десктоп и един мобилен т.е. иска да го смени от страна на клиента преди да го изпрати на сървъра (а и сървъра не праща наобратно Агент защото не е клиент) то при изпращане javascript се изпълнява преди да стигнем до HTTP протокола и до мрежовия стек и може да сменя каквото му е разрешено. Съмнявам се директно от задена страница да може да смени агента за последващи заявки но от плъгин може т.е. то там пак е javascript но в друг режим и може повече неща да прави... за което и дадох работещ пример по-горе със User Agent Switcher, URL sniffer.
« Последна редакция: Jul 11, 2016, 21:20 от remotexx »
Активен

de_dust2

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #26 -: Jul 12, 2016, 01:41 »
Достатъчно добре го разбрах аз и за това няколко пъти споменах RFC-то за HTTP, та уж да стане по-разбираемо. Уви.. ;)

Почвам с картинките :D

Код
GeSHi (Bash):
  1. # nc -lv 80
  2. Connection from 127.0.0.1 port 80 [tcp/http] accepted
  3. GET /useragentchanger.html HTTP/1.1
  4. Host: localhost
  5. User-Agent: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:16.0) Gecko/20100101 Firefox/16.0
  6. Accept: text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
  7. Accept-Language: bg,en-US;q=0.5
  8. Accept-Encoding: gzip, deflate
  9. Connection: keep-alive
  10.  
  11. <ТУКА СЕ НАМИРА JAVASCRIPT-A КОЙТО ЩЕ СМЕНЯ АГЕНТА>

От snip-a по-горе, мисля че става по-ясно как стоят нещата с комуникацията между браузъра и сървъра.

Както казах, постфактум.. ;)

Той иска да смени User-Agent-a от useragentchanger.html след като вече браузъра е казал кой е Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:16.0) Gecko/20100101 Firefox/16.0. Тоест Сървъра ще види, че браузъра е Desktop-ски  и ще му даде сайта, който е за Desktop и чак тогава ще смени User-Agent чрез javascript-a. User-Agent switcher манипулират браузъра от твоя страна преди да направиш каквито и да било заявки към сървъра.

Единствената възможност е проксиране между Клиента(Браузъра) и Сървъра.
« Последна редакция: Jul 12, 2016, 02:14 от de_dust2 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Web Тестване
« Отговор #27 -: Jul 12, 2016, 02:57 »
Де дъст, съвсем очевидно е, че знаеш много повече от нас простосмъртните, домашни потребители. Но някъде по тия ерефцета дето ги цитираш не пише ли, че hyper text transfer protocol-a не поддържа състояние и всяка заявка за него е нова? Поради това се измислят всякакви магарии като бисквитки, буби, заразени uri и т.н.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

de_dust2

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #28 -: Jul 12, 2016, 12:42 »
go_fire не искам да изглеждам като сноб, но се боя, че е така. Аз се водя от идеята "Hack to learn" и от моя скромен опит не съм намирал  вариант да направя нещо подобно. Темата е хубава, защото могат наистина добри хора да изкажат конструктивни мнения по въпроса, но като цяло си е сериозна борба да излъжеш протокола.

То има начин с нещата, които изброяваш, но те минават след като браузъра вече е казал на сървъра, кой вид е. :)

Съдържанието обаче се сервира на базата на сравняване по User-Agent, което е първия важен параметър по протокол.

Сега ще пробвам някои неща и пак ще пиша, може пък и да стане.  :)
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #29 -: Jul 12, 2016, 21:17 »
@de_dust2 - тотално си се объркал колега

Това което си показал НЕ е което вижда клиента след отговор от сървъра, а е това което вижда сървъра при получаване на заявка.
Клиента/браузър/ дава/слага Агента само при ИЗПРАЩАНЕ на зявка а на обратно сървъра не слага user-agent защото е Server а не е User/Client

т.е. клиента слага User-Agent преди пращане на заявка (и джава скрипт може да го смени преди заявката - чрез плъгин) после сървъра според получения Агент връща съответно мобилна или декстоп версия на страницата и когато клиента я получи:
1. Response няма User-Agent, качи си произволен плъгин и покажи къде в Response има User-Agent (има го само в Request)
2. поради това че няма User-Agent клиента не може вече да го смени (за отговора/кода на текущата зявка) може да го смени замо за последващи т.е. пак го сменя ПРЕДИ за прати зявката а не след получаването на отговор/код


по принцип GET няма BODY,  да по принцип може да пратиш GET зявка със BODY но то обик. се игнорира от сървъра вж. http://stackoverflow.com/questions/978061/http-get-with-request-body
та още веднъж - ако това което следва след ред 10 е част от заявката (GET) то така или иначе ще се игнорира, ако имаш предвид Response то тогава 1) пропуснал си (подвеждащо) HTTP проткола за отговор обик започващ с 200 ОК и 2) в отговора вече няма User-Agent (сървъра не е браузър че да има User-agent нали)

П.П. Аз се надявам че питащият ме разбра защото не се появи повече ...е може и да сте го отказали  ;D
Навремето имаше такъв лаф: "Тези които казват че едно нещо не може да стане не трябва да пречат на онези които го правят"
« Последна редакция: Jul 12, 2016, 21:28 от remotexx »
Активен