Автор Тема: Телевизия на лаптоп от приемник на булсатком?  (Прочетена 15170 пъти)

Lanex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Здравейте,
Днес от булсат смениха приемника на родителите ми с HD приемник и видях, че има HDMI и се зачудих дали ще мога да гледам телевизия на лаптопа ако го свържа с приемника с HDMI кабел.
На някой хрумвало ли му е такова нещо и осъществимо ли е лесно?
ОС: Убунту 11.04. Ако трябва инфо за хардуер ще дам, общо взето лаптопа е нов(съвременен).
Активен

DeEM0N

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
  • Distribution: LMDE x64
  • Window Manager: Gnome 2.30.2
    • Профил
Няма да можеш да гледаш.Лаптопите разполагат с HDMI output т.е могат да предават сигнал през порта не да приемат...
Активен

Не е важно откъде си тръгнал, не е важно и къде отиваш, важното е да бъдеш щастлив по пътя!

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Здравейте,
Днес от булсат смениха приемника на родителите ми с HD приемник и видях, че има HDMI и се зачудих дали ще мога да гледам телевизия на лаптопа ако го свържа с приемника с HDMI кабел.
На някой хрумвало ли му е такова нещо и осъществимо ли е лесно?
ОС: Убунту 11.04. Ако трябва инфо за хардуер ще дам, общо взето лаптопа е нов(съвременен).


Технически си е напълно нормална опция при новите приемници за сателитна телевизия.
Но трябва да имаш съответния вход на компютъра, или евентуално адаптер.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Не може да гледаш BULSAT. Просто не предлагат CA-модули за приемане на DVB-S/S2, по простата причина, че ползват собствена кодировка (BULCRYPT) , която работи само с техни приемници.
Поне за момента няма намерен начин да се подкара дори на неоператорски приемник.
И аз чакам хакерите да я разбият   :D  и да си гледам по LAN .
« Последна редакция: Feb 08, 2012, 20:41 от kalinik »
Активен

edmon

  • Гост
So HDMI inputs are extremely rare on any electronic device capable or has potentialy capable of recording the copyright protected content.
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Не може да гледаш BULSAT. Просто не предлагат CA-модули за приемане на DVB-S/S2, по простата причина, че ползват собствена кодировка (BULCRYPT) , която работи само с техни приемници.
Поне за момента няма намерен начин да се подкара дори на неоператорски приемник.
И аз чакам хакерите да я разбият   :D  и да си гледам по LAN .

Булсатком са трудна мишена.
Със успех можеш спокойно да гледаш ITV на аванта, с приемник Illusion III който струва 90 лева.
Вградените му емулатори за Cryptoworks и Conacs отварят всички канали на ITV (СаталайтБГ)
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Може да гледаш телевизия, ако приемника има аналогов изход - S-Video или композитен. Би трябвало да има поне един от двата, за да поддържа по-старите телевизори. След това за лаптопа ти трябва аналогов tvtuner на USB или PCMCIA в зависимост от това какви портове имаш. От доста време не съм ги следил, така че не мога да ти препоръчам кои от текущите модели работят на Linux. Друг вариант е с помощта на PINNACLE PCTV TO GO или подобна друга кутийка да си пуснеш телевизията от приемника в локалната мрежа и да гледаш телевизия чрез нормален плеяр като VLC. Проблема с устройството на pinacle е че не видях някъде да продават HD версията му, а тази най-вероятно няма да се справи с HD каналите.
Активен

Lanex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Мерси на всички. Май само първия и втория отговор бяха по темата. Другите говорите за да кажем грубо "хаквания", докато аз говоря приемника да не се включва в телевизора, а в лаптопа.
Явно няма да стане. Реално дори и да можеше нямаше да се харча за втори приемник, само за да гледам телевизия на лаптопа :)
Още веднъж мерси на всички.
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
E от тука си харесай нещо + един diseq можеш да се "вържеш" към настоящата BULSAT-ската антена и да гледаш свободните канали на лаптопа:

http://www.satshop.bg/category.php?id_category=8

Специално SkyStar2 USB HD работи много добре под linux ;) Пробвах го миналата година и работеше учудващо добре. Сега не знам как е, след смяната на кодировки и транспондери, но мисля, че пак ще може да се гледат свободните канали.
Все пак питай за по-актуално инфо из сателитните форуми.
 [_]3

PS: Сега видях, че не ти се купува допълнителна техника, тъй че... ignore me :)
« Последна редакция: Feb 10, 2012, 01:43 от kalinik »
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Мерси на всички. Май само първия и втория отговор бяха по темата. Другите говорите за да кажем грубо "хаквания", докато аз говоря приемника да не се включва в телевизора, а в лаптопа.

Отговорът на v_badev си е точно по темата ти (Телевизия на лаптоп от приемник на булсатком?) и няма нищо "хакерско". Напълно реален и работещ вариант.
Активен

Lanex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Възможно е, не съм разбрал. Идеята общо взето е да включа лаптопа в приемника с HDMI кабела, без други неща като тунери, кутиики и т.н. и да си пусна примерно VLC и да гледам телевизия :)
Активен