Автор Тема: Ами да, излезе Ubuntu 14.04!  (Прочетена 16183 пъти)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Ами да, излезе Ubuntu 14.04!
« Отговор #15 -: Apr 19, 2014, 17:09 »
Не знам, ръководство за такова елементарно нещо, като инсталация на Skype в Ubuntu ли трябва да се напише.
Така да бъде, но ще го пусна в общата тема.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

nikito_blend

  • Гост
Re: Ами да, излезе Ubuntu 14.04!
« Отговор #16 -: Apr 19, 2014, 18:29 »
"Колкото и да им е тъжно на някой потребители ..." Според мен на незаинтересованите не им е тъжно ами просто не им пука излиза ли или не излиза. Аз лично не харесвам графичната среда но ако бъде заменена с друга (например както е в Elementary OS) нямам нищо против да я ползвам. Просто това е една изтъркана тема която се дъвче всеки път като излезе нова версия и не виждам смисъл от това.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Ами да, излезе Ubuntu 14.04!
« Отговор #17 -: Apr 19, 2014, 18:52 »
Мисля, че колегата има предвид тези, които са чули, че ставаш корифей в Linux, ако редовно плюеш Ubuntu и го правят по доста комичен начин.
Защото, самият факт, че не можеш да се справиш дори с Убунту, говори достатъчно за познанията ти.
Колкото до Unity - вече избягвам да я коментирам, защото доста труд хвърлиха в този клон на Гном 3, а и след кратка игра с unity-tweak-tool, видях, че нещата с персонализацията не са толкова страшни.
Но, графичната среда си е лично предпочитание. Самата дистрибуция си е стабилна и най- вече - гъвкава. Можеш да инсталираш Ubuntu без графична среда и да си създадеш потребителски десктоп, като художник, който рисува върху бяло платно.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Ами да, излезе Ubuntu 14.04!
« Отговор #18 -: Apr 19, 2014, 20:07 »
Можеш да инсталираш Ubuntu без графична среда и да си създадеш потребителски десктоп, като художник, който рисува върху бяло платно.

Можеш ли да споделиш как става това (чисто любопитство)?
Активен

Practice

plandzg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Ами да, излезе Ubuntu 14.04!
« Отговор #19 -: Apr 19, 2014, 20:29 »
Системата е стабилна,работи добре и аз съм доволен,напук на всички плюещи.С Кубунту съм и имах проблем само с baloo-то.Направих му едно скриптче и го озаптих.
Май за пръв път убунту заработва от раз и не създава кой знае какви проблеми...Така поне аз го чувствам.
Продължавайте да плюете.... ;D
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Ами да, излезе Ubuntu 14.04!
« Отговор #20 -: Apr 19, 2014, 20:33 »
Сещам се поне три начина. Мрежова инсталация от минималният образ, инсталация на малко по- голямата по обем ubuntu-server и най- достъпният, но с повече занимавка начин - инсталираш едно Lubuntu, добавяш желаната графична среда, влизаш в новата сесия, премахваш lubuntu-desktop, lubuntu-core и дори ubuntu-standard (който е доста полезен пакет), след което изпълняваш autoremove за да довършиш останалото от lubuntu-desktop. Можеш първо да премахнеш десктопа и тогава да инсталираш нов, наистина направо от терминала, но тогава не трябва да разчиташ на network-manager-gnome.

П.П. Забравих за алтернативният инсталатор, където избираш, какво да се инсталира.
« Последна редакция: Apr 19, 2014, 20:43 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

User13

  • Гост
Re: Ами да, излезе Ubuntu 14.04!
« Отговор #21 -: Apr 19, 2014, 20:38 »
Те тези дето мразят Убунту са се изпокрили. :)

Иначе би трябвало да има възможност Baloo да се изкл. перманентно, поне за nepomuk преди имаше. А akonadi server се спираше с изменение на един параметър в конфиг. файл от "true" на "false".
Активен

User13

  • Гост
Re: Ами да, излезе Ubuntu 14.04!
« Отговор #22 -: Apr 19, 2014, 20:42 »
Сещам се поне три начина. Мрежова инсталация от минималният образ, инсталация на малко по- голямата по обем ubuntu-server и най- достъпният, но с повече занимавка начин - инсталираш едно Lubuntu, добавяш желаната графична среда, влизаш в новата сесия, премахваш lubuntu-desktop, lubuntu-core и дори ubuntu-standard (който е доста полезен пакет), след което изпълняваш autoremove за да довършиш останалото от lubuntu-desktop. Можеш първо да премахнеш десктопа и тогава да инсталираш нов, наистина направо от терминала, но тогава не трябва да разчиташ на network-manager-gnome.
Според мен с ubuntu-server е най-лесно. Иначе не знам дали могат да се намерят още алтернативните образи, които ги имаше едно време.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Ами да, излезе Ubuntu 14.04!
« Отговор #23 -: Apr 19, 2014, 20:46 »
Сетих се малко късно за алтернативният инсталатор, защото напоследък рядко го ползвам. Там, избираш от списъка, какво да се инсталира. За мен Убунту сървър също е най- удобен за персонализация.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Ами да, излезе Ubuntu 14.04!
« Отговор #24 -: Apr 19, 2014, 20:50 »
Убунту сървър е просто страхотно нещо. За десктоп версията, мисля че е малко претрупана, но все пак трябва да е юзър фриендли, за хората които тепърва започват с линукс. От скоро минах на Арч, но убунту си ми е първото дистро и си го уважавам, сега тъкмо го тегля, ще видим какво са сътворили. Сега ми харесва, че са добавили бар-а с менютата по прозорците, не както преди отгоре. Това нещо ужасно много ме изнервяше в юнити. Надявам се, сега да е по-добре. :)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Ами да, излезе Ubuntu 14.04!
« Отговор #25 -: Apr 19, 2014, 20:53 »
Подкрепям и аз ubuntu-server, като основна инсталация. После може лесно да се добави, каквото желае човек. Въпреки, че в момента съм с Mint. Мисля обаче да дам шанс на Ubuntu, може да пробвам известно време и Unity, понеже прочетох, че имало много подобрения. Наистина ме изнерви в началото на появата му. Дано в ядрото дето идва с него да има някакви подобрения по acpi. Това ме интересува най-вече.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

User13

  • Гост
Re: Ами да, излезе Ubuntu 14.04!
« Отговор #26 -: Apr 19, 2014, 21:00 »
Убунту сървър е просто страхотно нещо. За десктоп версията, мисля че е малко претрупана, но все пак трябва да е юзър фриендли, за хората които тепърва започват с линукс. От скоро минах на Арч, но убунту си ми е първото дистро и си го уважавам, сега тъкмо го тегля, ще видим какво са сътворили. Сега ми харесва, че са добавили бар-а с менютата по прозорците, не както преди отгоре. Това нещо ужасно много ме изнервяше в юнити. Надявам се, сега да е по-добре. :)
Аз лично много се изкефих на тази екстра. Десен бутон върху десктопа "Промени фона" - "поведение" - "Показвай менюто за прозорците" ЦЪК "в заглавните ленти на прозорците" Готово :)
Има и възможност с цъкане върху иконката отляво на отворено приложение да се минимизира, активира се от compiz settings menager".
Активен

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Ами да, излезе Ubuntu 14.04!
« Отговор #27 -: Apr 19, 2014, 21:14 »
Благодаря за полезната информация. Пускам да се тегли и почвам да "рисувам върху бялото платно"  ;D
Активен

Practice

User13

  • Гост
Re: Ами да, излезе Ubuntu 14.04!
« Отговор #28 -: Apr 19, 2014, 21:20 »
Единствения недостатък е, че не се монтират автоматично в наутилус камери Canon а предполагам, че и други. Като цяло проблема не е на Убунту.
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/gvfs/+bug/1296275
Като цяло сега топката се прехвърля между разработчиците на gvfs, gphoto, udev.
Надявам се скоро да се разберат, в кой е проблема и да оправят бъга. :)
Не, че няма алтернативни начини за прехвърляне на снимки но с наутилус е най-удобно.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Ами да, излезе Ubuntu 14.04!
« Отговор #29 -: Apr 19, 2014, 21:20 »
Само не забравяй мениджъра на вход. Да не се чудиш, защо, след инсталирането на графична среда, отново влизаш в терминал.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
apt-get на Ubuntu?
Настройка на програми
Lamer 8 8584 Последна публикация May 29, 2009, 22:35
от go_fire
Ubuntu live to ubuntu alternate?
Настройка на програми
Whisper 3 8638 Последна публикация Aug 30, 2007, 12:56
от bnight
Продавам Ubuntu Desktop 9.04:Kubuntu Desktop 9.04:Ubuntu Server 9.04 x64
Кошче
anakinchoo 34 22420 Последна публикация Jun 04, 2010, 16:32
от ROKO__
Ubuntu + Ubuntu Studio
Настройка на програми
H0lyGanGs7eR 5 8917 Последна публикация Feb 27, 2010, 13:20
от bazu
Малко по темата за Ubuntu 13.10 & Ubuntu Edge
Коментар
alabla 3 6241 Последна публикация Oct 31, 2013, 22:22
от alabla