Автор Тема: Преинсталация андроид на таблет  (Прочетена 14956 пъти)

dimitar88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 205
    • Профил
Здравейте колеги от вчера се опитвам да си префлашна таблета,но без успех и за това се обръщам към вас.Надавам се да ми помогнете.Така,таблета е китайски D70PRO2 следвам стъпките,които са показани на този клип:

http://www.youtube.com/watch?v=fYdiHreEfWM

Изтеглил съм си необходимия firmware-D70PRO2_1101,записах го на SD cart.Свързвам таблета към усб-порт,както е показано на клипа,стартирам програмата CWМ 5.5.0.4.Най-отдолу ми изписва Found RKAndroid Mass Storage usb.Натискам Flash ROM,но ми изписва MSC device can't do upgrade.Благодаря за отделеното време.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Преинсталация андроид на таблет
« Отговор #1 -: Feb 08, 2015, 18:25 »
ROM не беше ли само за четене?!
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

programings

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Arch Linux, BunsenLabs Linux, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE, MATE, Openbox
    • Профил
Re: Преинсталация андроид на таблет
« Отговор #2 -: Feb 08, 2015, 19:58 »
ROM не беше ли само за четене?!

Има се в предвид флаш чипа на устройството, който е своеобразен EEPROM.
Просто се употребява масово в Android света неправилно съкратена абревиатура, която реално означава съвсем друго нещо.
Активен

dimitar88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 205
    • Профил
Re: Преинсталация андроид на таблет
« Отговор #3 -: Feb 09, 2015, 11:40 »
Някакви идеи :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Преинсталация андроид на таблет
« Отговор #4 -: Feb 09, 2015, 12:05 »
Единствената идея, която ми идва, е че съществува някакъв форум за Андроид. Там били големи специалисти и със сигурност знаят отговорите на въпросите ти, Само, че не му знам адреса, че да ти го кажа. Само съм чувал за него. Тук повечето сме потребители или на настолни системи или админи. Има и хора с телефони, но доколкото почти липсват теми за Андроид, съдя, че и те не са много по-напред от теб. Или пък ползват телефоните си за работа, а не забавление, което на практика е същото като да не са специалисти. Успех!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Преинсталация андроид на таблет
« Отговор #5 -: Feb 09, 2015, 12:17 »
Единствената идея, която ми идва, е че съществува някакъв форум за Андроид. Там били големи специалисти ...
Ако имаш предвид българския форум, най-специалния въпрос, която можеш да зададеш и да получиш смислен отговор е "Как да си редактирам контактите в телефона?"
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Преинсталация андроид на таблет
« Отговор #6 -: Feb 09, 2015, 12:25 »
Странно, съвсем други отзиви съм чувал. Вярно беше преди година-две, но не вярвах, че нивото е паднало.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Преинсталация андроид на таблет
« Отговор #7 -: Feb 09, 2015, 12:47 »
Това правил ли си го?
Иди в  Android settings > Storage
Натисни на трите точки и избеи  USB Settings и смени MSC device на Mass storage.
Активен

rams

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 61
  • Distribution: Linux Mint 17
  • Window Manager: Mate
    • Профил
Re: Преинсталация андроид на таблет
« Отговор #8 -: Feb 09, 2015, 20:06 »
....това е ....
http://forum.xda-developers.com/

dimitar88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 205
    • Профил
Re: Преинсталация андроид на таблет
« Отговор #9 -: Feb 09, 2015, 22:09 »
Единствената идея, която ми идва, е че съществува някакъв форум за Андроид. Там били големи специалисти и със сигурност знаят отговорите на въпросите ти, Само, че не му знам адреса, че да ти го кажа. Само съм чувал за него. Тук повечето сме потребители или на настолни системи или админи. Има и хора с телефони, но доколкото почти липсват теми за Андроид, съдя, че и те не са много по-напред от теб. Или пък ползват телефоните си за работа, а не забавление, което на практика е същото като да не са специалисти. Успех!
Понеже андроид е линукс базиран реших,че мога да се обърна към вас.Благодаря все пак  [_]3
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Преинсталация андроид на таблет
« Отговор #10 -: Feb 09, 2015, 22:19 »
Че е основан на ядрото Линукс, така е. Но това на практика не значи нищо. Отдолу може да е всичко. Вероятно Гошовица е избрала Линукс защото е лесно да се намерят специалисти. Но така или иначе достъп до ядрото нямаш. Имаш достъп само до някаква нестандартна Жаба, която отскоро даже не е виртуална машина, а повременен транслатор. Промените по тази система се правят подобно на хакинтоши, а не на нещо свободно. Изобщо връзката с нашият свят общо взето я няма.

Само за Гейт знам, че е правил някакви неща на по-ниско ниво по желание на шефа си, а е писал и приложение в свободното си време. Но дали се е занимавал с повдигане във версия, не знам. Повечето дето знам (но извън този форум) качват някакви Цианогени. Ако си купя подобна пишка, сигурно и аз ще го сторя. Гошовица е меко казано непоносима.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Recku

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
  • Distribution: Debian Stable
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Преинсталация андроид на таблет
« Отговор #11 -: Feb 13, 2015, 00:46 »
Някакъв log няма ли тази програма, който да извежда.
А цялата тази глупост с качването на eeprom-a на карта памет е изключително глупава и е типично за китайците.
Провери за отчет от програмата, виж дали таблета не трябва да мине в дебъг режим, увери се че кабела е читав и връзката е стабилна през цялото време, виж и версията която ти е в момента на таблета да не би да е същата.
Активен

This aptitude does not have Super Cow Powers.

dimitar88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 205
    • Профил
Re: Преинсталация андроид на таблет
« Отговор #12 -: Apr 01, 2015, 18:20 »
Колеги,трябваше да инсталирам съответния драйвер.Направих го и вече ми изписва Founnd RKAndroid Loader Rock USB както е на клипчето https://www.youtube.com/watch?v=fYdiHreEfWM .Връзката м/у PC-то и таблета я има,натиснах Erase NAND (IDE) и изтрих всичко.При натискане на FLASH ROM ми изписва error download.Как да го инсталирам на ново  8)
Активен

d1saster

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 182
    • Профил
Re: Преинсталация андроид на таблет
« Отговор #13 -: Apr 01, 2015, 21:12 »
Връзката към компютър ти трябва само за да инсталираш recovery. След това буутваш устройството в recovery и от там инсталираш новия РОМ, което предполагам е .zip формат.

След като си изтрил NAND ти си изтрил и партитишън информацията. Това се оправя със специализирана прогарама за таблета, но трябва да имаш копие на pit (partition table information).

Надявам се имаш резервно копие на оригиналния РОМ и то в .tar формат. Ще трябва да пуснеш устройството в download режим и със специализирана за таблета програма да флашнеш резервното копие.
Активен

dimitar88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 205
    • Профил
Re: Преинсталация андроид на таблет
« Отговор #14 -: Apr 01, 2015, 21:35 »


Надявам се имаш резервно копие на оригиналния РОМ и то в .tar формат. Ще трябва да пуснеш устройството в download режим и със специализирана за таблета програма да флашнеш резервното копие.

НЕ нямам :)
Активен