Автор Тема: Търся да изтегля Еurolinux - Полша и Asianux - Ю. Корея и Япония  (Прочетена 5787 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Щото една проверка да му направят и му заминават машините, та и солидни глоби ще отнесе. На едно приятелче му идват от време на време писъмца от НАП или там някакви други, че ще му идват на проверка скоро ( каквото и да означава това скоро ) та да вземе мерки навреме, всичко по компютрите му да е наред. Смее се като ми го показва, щото навсякъде е нахакал Линукс, обаче държавния рекет си върви. Определено ще платиш, ако не искаш да ти вземат техниката. И то не глоба или такса, а на ръка на инспекторите. Те затова и разпращат писъмца. Да си подготвиш парите овреме. Ние така в един ресторант хранехме тези от ХЕИ с каквото искаха. Не идваха да правят проверки, а да се наядат като прасета.

Аз затова чинно си платих за системите по три стотака и не ми мигна окото. Сега съм си спокоен.
Ма повечето хора у нас се опитват с трици маймуни да ловят
Извинявам се. Пиша от мое име. Става въпрос за лице Х с фирма Y със седалище в бизнес център Z , като за да отидеш на етажа или да излезеш те придружават двама охранители. За регистрация на ОС и Офис софтуер - Windows плащат луди пари за лицензии и абонамент всяка година. Причината е в стандартизиция по - ISO. През август 2015 год.  собственика видял Линукс Минт и Няколко други дистрибуции. Искал да въведе Линукс в офиса на фирмата. Но го разубедили заради стандартизацията и сертификацията на фирмата по -ISO стандарт. Извинявам се за дългият пост. С едно изречение. Как се решава въпроса с преминаване на Линукс в Офиса със сертифицирането на фирма по- ISO стандарт.
Ако Линукс ти върши работа в бизнеса - ползвай го. Дръж няколко машини с Уиндовс да ги показваш като мечка на панаир.
Днешните по-големи фирми ползват всичко което им върши работа. Няма нужда да се "минава" само на една ОС. И това важи както за работни станции, така и за сървъри.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Щото една проверка да му направят и му заминават машините, та и солидни глоби ще отнесе. На едно приятелче му идват от време на време писъмца от НАП или там някакви други, че ще му идват на проверка скоро ( каквото и да означава това скоро ) та да вземе мерки навреме, всичко по компютрите му да е наред. Смее се като ми го показва, щото навсякъде е нахакал Линукс, обаче държавния рекет си върви. Определено ще платиш, ако не искаш да ти вземат техниката. И то не глоба или такса, а на ръка на инспекторите. Те затова и разпращат писъмца. Да си подготвиш парите овреме. Ние така в един ресторант хранехме тези от ХЕИ с каквото искаха. Не идваха да правят проверки, а да се наядат като прасета.

Аз затова чинно си платих за системите по три стотака и не ми мигна окото. Сега съм си спокоен.
Ма повечето хора у нас се опитват с трици маймуни да ловят

Извинявам се. Пиша от мое име. Става въпрос за лице Х с фирма Y със седалище в бизнес център Z , като за да отидеш на етажа или да излезеш те придружават двама охранители. За регистрация на ОС и Офис софтуер - Windows плащат луди пари за лицензии и абонамент всяка година. Причината е в стандартизиция по - ISO. През август 2015 год.  собственика видял Линукс Минт и Няколко други дистрибуции. Искал да въведе Линукс в офиса на фирмата. Но го разубедили заради стандартизацията и сертификацията на фирмата по -ISO стандарт. Извинявам се за дългият пост. С едно изречение. Как се решава въпроса с преминаване на Линукс в Офиса със сертифицирането на фирма по- ISO стандарт.

Има Линукс дистрибуции които са сертифицирани по много от американските стандарти и сертификационни схеми:
https://access.redhat.com/articles/2918071 (по принцип много от сертификатите за компютри/софтуер не са само по ИСО).
Може да потърсиш в Гого и за другите по-големи (масово използвани дистрибуции - CentOS, OracleLinux, Убунту/Дебиан и т.н.)
В Amazon и Google дейтацентровете има много линукс дистрибуции, нямам представа доколко и дали са изменяни  :D

Иначе само като отклонение сертифицираните неща са като "Катедрала" (или може би като един вид църква  ;D), докато другите са "свободни", всеки може да ползва каквото иска и му трябва като само трябва да уважава и защитава свободата и правото и другите да го ползват при същите условия (свободната вяра в човешката общност и съответстващите й действия).
« Последна редакция: Dec 07, 2019, 09:00 от ray »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3864
    • Профил
   Т.нар. "lordvox":
или се ебава с нас,
или смята linux-bg.org за клиника за психотерапия ...


Ако ще бъдем психотерапевтична клиника:
ddantgwyn ще го раздава д-р Юнг,а кашика - д-р Фройд  ;D
Тъй като и аз ги разбирам тези работи,ще взема да ви проведа един курс
"Основи на психотерапията"  ;D

Извинявам се. Няма такова нещо. Не зная, защо сте останали досега с такова впечатление и това мнение.
Избягвам да пиша постове различни от смисъла на темата.

   Tака ли ?
Я да видим ...

Linux секция за начинаещи / Настройка на програми / Добри хора са или не ми се разправя   Oct 30, 2019, 01:48

Цитат
Часът е 0:50 посред нощ. От три дни взимам антибиотик, хапчета за кашлица и сашета. Гърлото ми ме дращи и гори.
Преди месец бях здрав и ми поставиха четири валентна ваксина. Не се връзвам на фалшиви новини.
От 2014 год. илеус илиус ме е направил негоден човек. Т. е. Болен съм.
...
и така нататък - по-надолу има само подобни несвързани брътвежи.
Да не говорим,че това няма нищо общо със настройката на програми.
   Да си виждал някой тук да се оплаква от висока температура или
да пише за ваксини ?
   Това не е дори за секция "Живота,Вселената,...".
   Хленчиш като някоя кифла.
« Последна редакция: Dec 07, 2019, 10:30 от spec1a »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3864
    • Профил
   Как не се сетих по-рано ...
Този "lordvox" да не би да е "радо84" , версия 2.0 ?
Явно е минал сериозен кифленски "ъпгрейд" ?
Активен

lordvox

  • Гост
Не го разбирам. Иска инжинерски програми, вероятно CAT, за архитектура, всекви такива. Най-използваните от тези обикновено са платени. Даже почти сигурно. Ако ще изкарва пари, по-добре софтуерът му или системата да са лицензирани, ако за тях се плаща. Щото една проверка да му направят и му заминават машините, та и солидни глоби ще отнесе. На едно приятелче му идват от време на време писъмца от НАП или там някакви други, че ще му идват на проверка скоро ( каквото и да означава това скоро ) та да вземе мерки навреме, всичко по компютрите му да е наред. Смее се като ми го показва, щото навсякъде е нахакал Линукс, обаче държавния рекет си върви. Определено ще платиш, ако не искаш да ти вземат техниката. И то не глоба или такса, а на ръка на инспекторите. Те затова и разпращат писъмца. Да си подготвиш парите овреме. Ние така в един ресторант хранехме тези от ХЕИ с каквото искаха. Не идваха да правят проверки, а да се наядат като прасета.

Аз затова чинно си платих за системите по три стотака и не ми мигна окото. Сега съм си спокоен.
Ма повечето хора у нас се опитват с трици маймуни да ловят
 

Нямам финансова възможност.
SolidWorks за 8 000 лв. с ДДС.
Pro/ENGINEER = РТС Срео = 66 000 лв. с ДДС.
CATIA= 66 000 лв. с ДДС.
Не си изкарвам хляба с това. Само ги разучавам, като софтуер.
За домашна употреба и за опити ги търся.
Не желая да се заяждам с потребителите в този форум, защото няма да ми помагат.
В Англоезичен форум. Питаш. Отговарят ти.
В Испаноезичен форум. Питаш. И другите участници в форумът теб те питат.
В Българоезичен форум. Питаш. Отговарят ти, че от Кифла си мутирал в Радо- Камината форум.
В Калдата форум съм известен, като kalansuv или bdenkov.
Никой мой познат на живо не ме е наричал Радо.
Това го пиша за втори път в този форум.

Малко Флуд, спам и фишинг на веднъж.

Кризата в Нашето Училище. Нашето училище обучава, но не възпитава.
Активен

lordvox

  • Гост
   Как не се сетих по-рано ...
Този "lordvox" да не би да е "радо84" , версия 2.0 ?
Явно е минал сериозен кифленски "ъпгрейд" ?

Ето доказателсвата. Можете да ме съдите.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Добре, да питам както испаноговорящите форуми тогава: не струва ли SolidWorks 0.00 лв. ако си искаш демо версия (още втория линк като питаш Гугъл). SolidWorks няма версия за Линукс - въпрос 2 какво търсиш в Линукс форума, освен да спамиш.
Отговор (като в англоговорящ форум) търси решението другаде, щото тези корейски и полски дистра няма да ти помогнат в случая.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

lordvox

  • Гост
По- заглавието на темата:  Този  Asianux линукс някой да го е виждал в Google Picture как изглежда. Питам от любопитство.

В момента съм с Арч Линукс. Да предположим твърдението, ми че с чужда помощ с Виртуална среда  стартирам този софтуер под Линукс. Никога не съм твърдял, че мога да работя с този Софтуер за Windows.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Добре! Браво! Старта е даден.  [_]3

Вече си инсталирал едно от основните "дистра". Сега остава да разбереш, какви точно програми искаш и да ги инсталираш. Щото технически софтуер, инжинерни програми и прочее обобщения нищо не ни говори.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Кризата в Нашето Училище. Нашето училище обучава, но не възпитава.

Точно това изказване ме дразни от десетки години (повече от 30). Не е работа на училището да възпитава. Това е задача на родителите. В училището се учи. Иначе щеше да се казва възпиталище, а не училище.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
А на какво точно ги учат, това е отделен въпрос...

https://m.offnews.bg/news/Nashite-avtori_2490/Novgovor_717320.html
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Ако от любопитство и за наиграване, дърпаш пиратско копие, инсталираш, надяваш се повечето неща да работят и си играеш с тях. Или както вече се предложи, демо версия от сайта на разработчика.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lordvox

  • Гост
Два Линка от един сайт. Не им разбирам езика. Но според мен си заслужава да се погледне сайта.

  https://operacines.vdu.lt/apie/


https://operacines.vdu.lt/windows-7-ultimate-x64/luninux-os/

Моля за долното изречение да не ме баннат.

Аз си пращам едното дете на училище с Учи мама да не работиш. Тоест да му е леко в живота. Да седи на бюро. Да бъде началник. А не да копа царевица в колхоза - ТКЗС-то.
И като се върне от училище налита на бой на родителите си. Те така са го възпитали. През деня е на училище. Вечер само за сън се прибира. Знанията му се простират, че знае наизуст всички текстове на 100 кила. После защо няма казарма. Разчита, се на старшината в казармата да го възпита. За побоищата по- улиците и други пакости да не говорим.

Аз пращам другто си дете на училище. Научи от приятели тежка наркомания и зависимост. Нямам такива в родът си. Нямам и такива роднини.

Май трябва и да се открие Възпиталище. Тия даскали ....  Да не го обръщаме на политика. 

Извинявам се.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Тази приказка "учи чедо, че да не работиш" вече не работи. Впрочем и в миналото и сега, това си е все бачкаторство. Особено сега. Бачкаш, дори да си в костюм и вратовръзка, на бюро, в офис с големи прозорци, та... бачкаш, за да направиш някой друг богат. Не и себе си. Ти бачкаш, за да държиш или постигнеш един стандарт на живот. Най-много за нормален живот. Това знание, което ще ти позволи да имаш доходи, без да си мръднеш пръста, иначе казано, как и къде да инвестираш, как да управляваш собствените си и на семейството си финанси, никъде не се учи.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

XFerience

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
  • Distribution: Arch XFerience
  • Window Manager: XFce4
    • Профил
    • WWW
Здравейте, та аз дойдох само за коментарите  ;D ;D ;D
Лека вечер  [_]3
Активен