Автор Тема: промяна на модула на модула за лан картата при упдейт на убунту 9.04  (Прочетена 576 пъти)

tyuio

  • Гост
Преди няколко дни с много зор инсталирах едно гентуу на един нов комп. Човека успя да го съсипе за 2 дни и дойде да ми реве. Понеже не съм фен на постоянното компилиране а и не познавам добре дистрото му казах или ще сложа нещо познато или да се оправя сам. Да ме извинят гентуу потребителите! Ок, сложих убунту обаче след като си сложил последните ъпдейти пак няма нет и модула за картата вече не atl2 а някакъв друг. сложих му ядро 2.6.30 ама пак, даже драйвера за видеото му което е интел не е този и трябваше да видя какъв е новия. Дайте съвет че с тия ъпдейти няма да се оправим. Работи си нормално на ядро 2.6.28-10 и 2.6.28-11 но от -13 на горе ...
ето как изглежда на работещо ядро:

02:00.0 Ethernet controller: Attansic Technology Corp. L2 100 Mbit Ethernet Adapter (rev a0)
   Subsystem: ASUSTeK Computer Inc. Device 8233
   Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 2301
   Memory at dffc0000 (64-bit, non-prefetchable) [size=256K]
   Expansion ROM at dffa0000 [disabled] [size=128K]
   Capabilities: <access denied>
   Kernel driver in use: atl2
   Kernel modules: atl2
Активен

tyuio

  • Гост
абе май това беше за хардуер секцията, ама не съм погледнал каде пиша да ме извините?
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
 tyuio като е мераклия човека за Gentoo вземи му сложи един Sabayon баце.Пак си е Gentoo,но бачка и с пакети подобно на дебиан.Един вид все едно бачка с две пакетни системи.Аз преди на Sabayon почти не съм ползвал emerge.Има предостатъчно пакети и в entropy.Командите са подобни като на apt и си има всичко в repository.Освен това бачка много по-стабилно от ubuntu.Хем човека ще се кефи,че си има Gentoo и отвреме-навреме за да получи оргазъм може да си пуска по един emerge --sync, layman --sync sabayon и т.н. ;D
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!