Анкета

Въпрос: Какво трябва да стане с бившия полицай, който застреля Рижия?

  • Да го порицаят
    - 1 (1.9%)
    Да го вкарат в затвора
    - 4 (7.4%)
    Да го оправдаят
    - 11 (20.4%)
    Да го оправдаят и да му дадат медал
    - 18 (33.3%)
    Друго
    - 2 (3.7%)

Общ брой гласове: 34

Автор Тема: Герой или престъпник  (Прочетена 11783 пъти)

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Герой или престъпник
« Отговор #15 -: Sep 21, 2009, 14:32 »
как би реагирал, ако влязат у вас да те грабят/пребиват/убиват и имаш оръжие?
Ами има правото да използва оръжието. До какво ще доведе използванито му - това е друг въпрос. Случая обаче дали може да се класифицира като раздаване на правосъдие? Според мен не. Раздаването на правосъдие е съзнателно да се подготвиш (въоръжиш) да излезеш да срещнеш този който си набелязал за виновен и да му пръснеш главата с ловната пушка. Това трябва ли да се допуска според вас??
Активен

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Герой или престъпник
« Отговор #16 -: Sep 21, 2009, 14:44 »
ntrance, по-добре лично да гръмнеш такъв, отколкото лично да те пребият такива като него! От затвора се излиза, от гроба НЕ! Аз лично най-вероятно бих постъпил по същия начин. И като говориш за личното раздаване на правосъдие, желая да те питам как би реагирал, ако влязат у вас да те грабят/пребиват/убиват и имаш оръжие? На всички им е ясно, че нито полицията работи както трябва, нито съда, нито която и да е институция. "За кокошка няма прошка, за милиони няма закони." Познато ли ти е? Мутрягата не е осъждан въпреки всички престъпления, които е извършил, а ти говориш за лично раздаване на правосъдие... Разбира се, че ще се раздава лично, при положение че "системата" не желае да го раздава.

Моето мнение е, че стрелялият трябва да бъде осъден с медал за особени заслуги към държавата, оправдателна присъда, както и да му се даде пенсия в максимален размер!


Виж аз не съм казал че той е прав или грешен . Убийството не е пубой..  .Просто изразих менние по темата аз не съм човека който трябва да го съди или  да го орпавдава , има си "КОМПЕТЕНТНИ ОРГАНИ --колко компетентни един господ знае" те ще кажат какво ще стане с интерес го чакам. Ако някой влезне по това време у нас ...  Ми какво ше направя ако имам тази възможност  :) парво ше го "еб."  после ще го бия  :) както казах ако имам :)
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Герой или престъпник
« Отговор #17 -: Sep 21, 2009, 15:05 »
Виж аз не съм казал че той е прав или грешен .

Много ти е къса паметта. А това?

Това не оправдава действията на бившия полицай , лично мое мнение  не е прав и трябва си носи последстията .

 ;)
Активен

Без правила няма игра

Vatman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 315
  • Distribution: openSuSE 11.3
  • Window Manager: KDE 4.4
    • Профил
    • WWW
Re: Герой или престъпник
« Отговор #18 -: Sep 21, 2009, 15:57 »
За мен, когато някой реши да те лишава от човешките ти права, автоматично се отказва от своите!!!
« Последна редакция: Sep 21, 2009, 15:58 от Vatman »
Активен

Момчета, нищо не разбирам от компютри, научете ме да съм хакер.

edmon

  • Гост
Re: Герой или престъпник
« Отговор #19 -: Sep 21, 2009, 16:17 »
Никой няма прваво да убива  , не му е дал той живота зада го отнема.... Това не оправдава действията на бившия полицай , лично мое мнение  не е прав и трябва си носи последстията . Това е лична саморазправа .... а не по законен път макар и всички да го знаем какво представлява.. За някои е правилен за други не.

споделям виждането за даването на живот и убиването, но това няма да ме спре да убия банда гамени, които ме заплашват
и какво според теб е трябвало да направи? може би да стои мирно и да чака да го смажат от бой или дори да го убият? или може би трябва да се прегледаш? ;)


Какво ще стане спореде теб  , ако всеки лично  почне да раздава правосъдие ?

иска ми се да те напсувам аама аиде няма да е днеска:)))
ако всеки раздава правосъдие ще е супер даже... ама правосъдие....:)
Активен

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Герой или престъпник
« Отговор #20 -: Sep 21, 2009, 16:19 »
Казах не оправдава ....... а не невинен или виновен ...
Неоправдава    неозначава "НЕ винен или Виновен.."

Пък за псуването  и тем подобни ... Всеки си решава как да изрази селя....
Ае как ще раздава всеки правосъдие е човек , кой си ти че да го правиш ??? или аз или някой колега тука от форума... Който естествено не е от упълномощените органи..
« Последна редакция: Sep 21, 2009, 16:27 от ntrance »
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Активен

Без правила няма игра

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Герой или престъпник
« Отговор #22 -: Sep 21, 2009, 16:28 »
Нищо според мен няма му направят на човека , най много някоя друго условна и да му вземат разрешителното  или се проточи 3-4 години делото и това е ..
Активен

saver

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Герой или престъпник
« Отговор #23 -: Sep 21, 2009, 16:33 »
Съгласен съм с всички ви, но,
защо не забелязвате че започва да става практика, полицаи да стрелят по престъпници. Мислите ли че е редно при положение че държавата харчи доста пари за обучението им да залавят престъпници, не да убиват?
Всеки може да дърпа спусъка но не всеки да залавя.А и според мен стрелбата няма да е само по престъпни люде, имайки предвид корумпираната ни държава и това че на много хора някой е неудобен жив. Мисля не е далеч времето когато мокрите поръчки ще се изпълняват от полицаи, под формата на защита на гражданите.
Помня и други такива случаи, и въпреки че мафиотите не са за оправдаване в никакъв случай, нищо не оправдавакуките като стрелят, когато не знаят кво друго да направят или не могат да направят нищо. Това е жива некомпетентност мисля аз. ТОВА Е СМЪРТНА ПРИСЪДА, БЕЗ СЪД!!! Е къде им е спец-потготовката, къде са им психотестовете, а има ли изобщо такива? И нали никой не одобрява смъртната присъда, кой е полицая дето я отсъжда и изпълнява? Така става като от сулю и пулю правят ченгета. Пък и кво бърка, в пиянска свада в квартална кръчма, ако полицай застреля някого ей така, щото е полицай и тва го прави тежкар, въоръжен тежкар, набързо да скалъпят едно съчинено крими- досие на убития, че да оправдаят куката? Разбирате ли мисълта ми, щото не оправдавам нито единия, нито другия?
Пък и мутрата е престъпник, убиецът също! Не схващам къде е полицая в случая.
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Герой или престъпник
« Отговор #24 -: Sep 21, 2009, 16:38 »
Разбирам те saver Прав си но това което засягаш е много по-дълбоко от законовото ниво Това е народопсихология Обща култура Икономика - абе целия хал на който се намираме Хубам или лош - такъв е Догато не израстнем до по-добър - так ще е А на нашия хал по-му прилича американската концепция за полиция отколкото английската концепция За съжаление
Активен

shoshon

  • Гост
Re: Герой или престъпник
« Отговор #25 -: Sep 21, 2009, 16:49 »
Чуйте се само какви ги говорите. Аз ли бъркам или мафията вирее най добре в хаоса? Мафиотите точно това искат - да се изтребваме един друг. Дали от техните, дали от нашите - за този който дърпа конците няма значение. Един плъх може да се замести от много други.
Забравяте ли го това? Аз като едно лапе ли съм толкова "прозорлив" или вие си чешете пръстите ?!? Къв медал, кви пет леа?!?
Как така да се стрелят....
Ми супер ... идеално...
Да вземем всички да стреляме...
Ще изчистим всички гадове + тея които им симпатизират ( нищо че ще има един двама дето стават )
Нищо, че следващия път някой съпруга и дете ще бъдат взивени - те са паднали герои за народа, пък и нали курвата и копеленцето са на някой гаден Мутряга.
Нищо, че някой мутряк с извит мустак утре ще застрела конкуренцията от квартала и ще стане народен спасител... В Българската история има много примери от такова естество. Дежа-ву ?
Виждате ли как се фанатизирате изобщо ?!?
Закона трябва да се спазва, дори да е лайнян. Иначе си просто престъпник. Поредната купчина говна...
« Последна редакция: Sep 21, 2009, 16:52 от shoshon »
Активен

petkouzunski

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 208
    • Профил
Re: Герой или престъпник
« Отговор #26 -: Sep 21, 2009, 16:51 »
как би реагирал, ако влязат у вас да те грабят/пребиват/убиват и имаш оръжие?
Ами има правото да използва оръжието. До какво ще доведе използванито му - това е друг въпрос. Случая обаче дали може да се класифицира като раздаване на правосъдие? Според мен не. Раздаването на правосъдие е съзнателно да се подготвиш (въоръжиш) да излезеш да срещнеш този който си набелязал за виновен и да му пръснеш главата с ловната пушка. Това трябва ли да се допуска според вас??

Каква е разликата между това да ти посегнат у вас и това да ти посегнат на улицата? Според мен едното е свързано само със здравето ти в общия случай, а другото със здравето и имуществото ти. Има ли смисъл да разправям как в скандал преди 2 месеца бивш полицай режещ рози от храст го ограда бива заплашен с пистолет в главата от настояща барета, защото "разби'иш ли съм много важеш 'шото съм бЪретЪ". Стига се до намушкана барета и пребит бивш полицай от дружките му барети. Сега предполагам се питаш какво има общо с цялата история. Ами вече полицаят си носи пистолета на кръста всеки божи ден. Чака така да се каже "да раздаде правосъдие", ако се наложи. Между другото на човека му стояха сигурно седмица отпечатъци от пръсти по врата, поради факта, че са го душили..


Казах не оправдава ....... а не невинен или виновен ...
Неоправдава    неозначава "НЕ винен или Виновен.."



Пък за псуването  и тем подобни ... Всеки си решава как да изрази селя....
Ае как ще раздава всеки правосъдие е човек , кой си ти че да го правиш ??? или аз или някой колега тука от форума... Който естествено не е от упълномощените органи..
Ако под "раздава правосъдие" се има в предвид да те набият жестоко, да се прибереш у вас, грабнеш пушката, слезеш и ги изпозастреляш... прав си. Това е лоша идея. Даже много лоша. Но ако имаш пистолет и започнат бой, аз лично е много вероятно да гръмна, ако успея да се добера до пистолета. По този начин ще съм сигурен, че няма да ме пребият, а само ще ме набият. Разликата я усещаш, нали?


Съгласен съм с всички ви, но,
защо не забелязвате че започва да става практика, полицаи да стрелят по престъпници. Мислите ли че е редно при положение че държавата харчи доста пари за обучението им да залавят престъпници, не да убиват?
Всеки може да дърпа спусъка но не всеки да залавя.А и според мен стрелбата няма да е само по престъпни люде, имайки предвид корумпираната ни държава и това че на много хора някой е неудобен жив. Мисля не е далеч времето когато мокрите поръчки ще се изпълняват от полицаи, под формата на защита на гражданите.
Помня и други такива случаи, и въпреки че мафиотите не са за оправдаване в никакъв случай, нищо не оправдавакуките като стрелят, когато не знаят кво друго да направят или не могат да направят нищо. Това е жива некомпетентност мисля аз. ТОВА Е СМЪРТНА ПРИСЪДА, БЕЗ СЪД!!! Е къде им е спец-потготовката, къде са им психотестовете, а има ли изобщо такива? И нали никой не одобрява смъртната присъда, кой е полицая дето я отсъжда и изпълнява? Така става като от сулю и пулю правят ченгета. Пък и кво бърка, в пиянска свада в квартална кръчма, ако полицай застреля някого ей така, щото е полицай и тва го прави тежкар, въоръжен тежкар, набързо да скалъпят едно съчинено крими- досие на убития, че да оправдаят куката? Разбирате ли мисълта ми, щото не оправдавам нито единия, нито другия?
Пък и мутрата е престъпник, убиецът също! Не схващам къде е полицая в случая.

http://bnt.bg/bg/news/view/11582/tejko_e_ranen_policaj_sled_presledvane_na_kradci_mejdu_svoge_i_gara_bov   Никога не знаеш какво ще направят. На полицая, ако му извадят нож не му желаят доброто. Т.е. той вече има право да стреля. Поне за мен. Застрашават ли ти живота по някакъв начин, защитаваш го на всяка цена. Или ти, или той.


За мен, когато някой реши да те лишава от човешките ти права, автоматично се отказва от своите!!!
ТОВА Е ИСТИНАТА!!! Не живеем в приказка. Той мен ще ме набие, аз пък ще го осъдя. Да АМА АКО СЪМ ЖИВ СЛЕД БОЯ!
Активен

shoshon

  • Гост
Re: Герой или престъпник
« Отговор #27 -: Sep 21, 2009, 16:59 »
@petkouzunski 
Цитат
Бивш полицай застреля криминалнопроявен мъж след скандал заради пътно нарушение в Бургас...
....
Той е прострелял няколко пъти Стоянчев със законно притежаван боен пистолет.
Тука има много да умуваме - не сме били там => НЯМА ДА УМУВАМЕ.
Ама вие ВЯРВАТЕ ли, че БИВШИЯТ полицай е знаел кого стреля?!? Да не си мислите, че го е спрал с палка?!? Блъснали са се бе!
Аз "герой или престъпник" няма да кометнирам. Яд ме е че има хоря които вярват ( направот знаят), че той е герой!
Ама твоето дори не е това. Ти направо граничиш с цинизма!
Цитат
ТОВА Е ИСТИНАТА
Ех просветителю Йода, ако не беше ти....
« Последна редакция: Sep 21, 2009, 17:08 от shoshon »
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Герой или престъпник
« Отговор #28 -: Sep 21, 2009, 17:17 »
Никой няма прваво да убива  , не му е дал той живота зада го отнема.... Това не оправдава действията на бившия полицай , лично мое мнение  не е прав и трябва си носи последстията . Това е лична саморазправа .... а не по законен път макар и всички да го знаем какво представлява.. За някои е правилен за други не.

споделям виждането за даването на живот и убиването, но това няма да ме спре да убия банда гамени, които ме заплашват
и какво според теб е трябвало да направи? може би да стои мирно и да чака да го смажат от бой или дори да го убият? или може би трябва да се прегледаш? ;)


Какво ще стане спореде теб  , ако всеки лично  почне да раздава правосъдие ?

ще стане добро ;)
личи си че можеш само да философстваш
Не съм атлетичен, дори по-скоро съм слаб, но съм заставал лично срещу подобен боклук, и то повече от веднъж. Боклука не посмя да направи нищо защото беше сам. Такава е психологията на тези боклуци - когато са сами ги е страх, но ако са неколцина са в състояние да убиват без да им мигне окото. А колкото до това колко са яки - можеш да ги видиш тук http://www.vbox7.com/play:5f3425c1
А ако боклуците с които съм се сблъсквал бяха ме заплашили с действия, бих ги убил по най-бързия начин, включително и с оръжие ако бях въоръжен.
Като стана дума за правосъдие - родителите ви няма да го дочакат и след 10 години ако се държите като светци. Защото у нас няма правосъдие, а ntrans ще е мъртъв или инвалид след такава среща, ако не направи нищо...
Друг въпрос е че у нас съвсем съзнателно ни е отнето правото на защита на себе си и на собствеността си, като това е отказано дори и на полицаи изпълняващи задълженията си. Затова се случват идиотизми като примерно двама боклуци да изнасилят жена ти, и след като застреляш единия или двамата да те накажат с 10-15 години затвор. За назидание на другите които дръзнат да се защитят...
А в същото време хора които съзнателно са убили един или повече човека с колата си са осъждани на 2-3 години условно. Защото са "наши момчета"...
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Герой или престъпник
« Отговор #29 -: Sep 21, 2009, 17:30 »
Извиянвам се, че трябваше днеска, деня на мира, да обсъждаме такава гнусна история.
Предлагам да направим пауза до утре - хем от солидарност, хем да си проясним мозъците от негативни мисли.

 ^-^
Активен

Без правила няма игра