Анкета

Въпрос: Какво трябва да стане с бившия полицай, който застреля Рижия?

  • Да го порицаят
    - 1 (1.9%)
    Да го вкарат в затвора
    - 4 (7.4%)
    Да го оправдаят
    - 11 (20.4%)
    Да го оправдаят и да му дадат медал
    - 18 (33.3%)
    Друго
    - 2 (3.7%)

Общ брой гласове: 34

Автор Тема: Герой или престъпник  (Прочетена 11789 пъти)

muxozavar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
  • Distribution: Debian Lenny / Fedora 11 x86_64 / Ubuntu 9.10 / Mac OS X 10.6.n
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Герой или престъпник
« Отговор #30 -: Sep 21, 2009, 17:52 »
Надявам се, че разговора няма да се наклони към лични обиди и т.н. Ако имате да си казвате нещо на лично или по icq. Предложението на Златко
Извиянвам се, че трябваше днеска, деня на мира, да обсъждаме такава гнусна история.
Предлагам да направим пауза до утре - хем от солидарност, хем да си проясним мозъците от негативни мисли.

 ^-^
не е лошо ;)
Активен

muxozavar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
  • Distribution: Debian Lenny / Fedora 11 x86_64 / Ubuntu 9.10 / Mac OS X 10.6.n
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Герой или престъпник
« Отговор #31 -: Sep 21, 2009, 18:45 »
последните два поста са премахнати ... ако продължавате да се отклонявате от темата и да преминавате на лични нападки, ще заключа темата
Активен

shoshon

  • Гост
Re: Герой или престъпник
« Отговор #32 -: Sep 21, 2009, 18:48 »
как така!??!
@muxozavar къде видя нападка бе човек?!? Ако някой във форума покаже един единствен мой пост с нападка сам ще си дръпна бан-а.
Виж той ко ме направи по-горе. Къде е темата там. Аз бях 99% по темата. Не няма компромис- даже 100%!
П.П чувствай се поканен да ми обясниш на лично съобщение. Моля С цитати...
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Герой или престъпник
« Отговор #33 -: Sep 21, 2009, 18:49 »
Напълно си го е заслужил тоя Рижия.То като няма кой да ги вкара в затвора май това е единствения начин да се отървеме от тези престъпници.Като едно време в дивия запад.Награда за главата на някого и съответно хора,които се наемат да свършат работата на закона.Знам,че е малко крайно,но за съжаление България се намира май във времената на Дивия запад в Америка.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

shoshon

  • Гост
Re: Герой или престъпник
« Отговор #34 -: Sep 21, 2009, 18:52 »
Напълно си го е заслужил тоя Рижия.То като няма кой да ги вкара в затвора май това е единствения начин да се отървеме от тези престъпници.Като едно време в дивия запад.Награда за главата на някого и съответно хора,които се наемат да свършат работата на закона.Знам,че е малко крайно,но за съжаление България се намира май във времената на Дивия запад в Америка.
Да. И лека справка в гугъл ти казва че тогава е имало най-пристъпници и най-много обесени и разстреляни. Съгурно така са се оттървали от тях. Де да знам. Сега виждам, че в САЩ няма нито един престъпник.
Активен

petkouzunski

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 208
    • Профил
Re: Герой или престъпник
« Отговор #35 -: Sep 21, 2009, 18:55 »
Доколкото разбрах в днешния Новинар е имало статия описваща ситуацията около полицая. Според тях същият е отнел предимството на мутрите, след което те са го настигнали и са се скарали. Нататък се знае. Ще се радвам, ако някой има броя или информация какво точно е писало.


edit (petkouzunski):    В подкрепа на tarball и във връзка с изказването на Шуши:
1. http://www.album.bg/petkouzunski/images/17801543/
Да се обърне внимание на Бразилия, САЩ и България.
2. Всеки нормален би се замислил дали да ти посегне по какъвто и да е начин, ако има опасност другата страна да отвърне подобаващо на атаката.

Мухозавър, надявам се този път да е по темата!
« Последна редакция: Sep 21, 2009, 19:08 от petkouzunski »
Активен

shoshon

  • Гост
Re: Герой или престъпник
« Отговор #36 -: Sep 21, 2009, 19:49 »
Цитат
В подкрепа на tarball и във връзка с изказването на Шуши:
1. http://www.album.bg/petkouzunski/images/17801543/
Казвам се Иван. Приятно ми е.
Да виждам приликата:
В Бразилия, Филипините, Аржентина, Индия и Мексико има най-висок процент нелегално оръжие на глава от населението. Ти как не я видя? Останалото мисля само че потвърждава тезата ми - по висока смъртност. Ето и сметките:
30 000 (загинали) / 304 ( милиона души ) = 99 жертви на милион. ( 90 пушки на 100 човека ) - САЩ
133 ( загинали ) / 7 ( милиона дучи = 19 жертви на милион. ( 9 пушки на 100 човека ) - България

19/99 ~ 5% |
9/90 ~ 10%   | Прилика ? => само 5% са "осмислили" поведението си. Защо ? Ми защото човек като те напада не знае дали имаш оръжие... ( Което пряко отговаря на точка 2 )

Моля обяснете ми като на лайк как така 99 е по-малко от 19 и как пушките помагат ???
П.П До модератора. Дискусията се развива за или против притежанието на огнестрелно оръжие на публични места, което според мен е в пряка връзка...
« Последна редакция: Sep 21, 2009, 20:38 от shoshon »
Активен

petkouzunski

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 208
    • Профил
Re: Герой или престъпник
« Отговор #37 -: Sep 21, 2009, 19:58 »
Казвам се Петко. Особено ми е приятно.
Направи сметката и за САЩ. Да ти прави впечатление разликата в населението на САЩ и Бразилия, както и броя убити? Дай "под ножа" да са 2 различни в политиката си държави. Едната с по-свободен режим за оръжието (САЩ), другата с не чак толкова (България или Бразилия). Не знам дали усещаш, но не защитаваш тезата си. Даже напротив. Подкрепяш моята. В страните с много нелегално и малко легално оръжие цари хаос. Доказателството го виждаш и сам.
« Последна редакция: Sep 21, 2009, 20:14 от muxozavar »
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Герой или престъпник
« Отговор #38 -: Sep 21, 2009, 20:02 »
Моето скромно мнение:
Никой няма право да убива никого.Така е в белите държави и аз го подкрепям безрезервно.Такъв е и законът.
Дали обаче има работеща полиция и правосъдие е друг въпрос.И дали им вярвам аз,пък е съвсем друг...
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

petkouzunski

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 208
    • Профил
Re: Герой или престъпник
« Отговор #39 -: Sep 21, 2009, 20:07 »
Моето скромно мнение:
Никой няма право да убива никого.Така е в белите държави и аз го подкрепям безрезервно.Такъв е и законът.
Дали обаче има работеща полиция и правосъдие е друг въпрос.И дали им вярвам аз,пък е съвсем друг...

Съгласен съм. Разбира се, с изключение на случаите, в които пряко е заплашено здравето ти. Тогава работим по законите на джунглата: "Убий или бъди убит". Именно за това считам полицая за невинен поне според казаното в повечето медии. За това съм и 100% зад мнението на Ватман.
Активен

shoshon

  • Гост
Re: Герой или престъпник
« Отговор #40 -: Sep 21, 2009, 20:20 »
Мисля, че сравнявайки България и САЩ е същото като сравнявайки Бразилия и САЩ, защото ти постави бразилците и българите под общ знаменател.
( бърза справка за 2004/2005 Цък показва, че не е лоша идея - дано не се бъркам )
Но сега погледни пак поправените данни ( за грешката се извинявам )
« Последна редакция: Sep 21, 2009, 20:24 от shoshon »
Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: Герой или престъпник
« Отговор #41 -: Sep 21, 2009, 20:26 »
За целта има закони и прокуратура, които да отсъдят дали е действал правилно или не и да се произнесат. Друг е въроса, че гореспоменатите институции са кофи с лайна.

Съгласен.  [_]3
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Герой или престъпник
« Отговор #42 -: Sep 21, 2009, 20:52 »
Абе човекът е бивш кадър на борба с масовите безредици, имал законно притежаван боен пистолет и четири келеша му скачат с ножове. При това положение има два варианта: или след малко да лежи заклан и пребит на земята, или някой от тези да натежи с няколко грама. Трябвало е не само Рижия, ами и останалите да избие, това е самозащита. Надявам се да го е гръмнал артистично в главата, да има образователна стойност, не друго.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

petkouzunski

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 208
    • Профил
Re: Герой или престъпник
« Отговор #43 -: Sep 21, 2009, 21:08 »
gat3way, то това си е екзекуция, ако питаш мен.

Не е за хора с непоносимост към кръв!   
http://www.24chasa.bg/Images/Cache/Image_232361_6.jpg
Активен

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: Герой или престъпник
« Отговор #44 -: Sep 21, 2009, 21:19 »
Трябвало е да гръмне и трите криминално проявени дужки на Рижия, защото птичка пролет не прави.
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)