Автор Тема: За светлото (?) бъдеще  (Прочетена 11720 пъти)

Mitaka

  • Гост
Re: За светлото (?) бъдеще
« Отговор #15 -: Sep 28, 2010, 12:14 »
Америка няма как да фалира.
По-скоро биха подпалили целия свят, но да фалират - никога.
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: За светлото (?) бъдеще
« Отговор #16 -: Sep 28, 2010, 12:15 »
Вашингтон планира следене на електронните транзакции

Цитат
САЩ искат да подслушват и онлайн

Федералните власти и представители по националната сигурност предлагат нов закон за регулациите в интернет, тъй като ставало все по-трудно да се проследяват заподозрени в различни престъпления, включително и тероризъм, защото хората все повече общуват по интернет, а не по телефона. Те ще предложат Конгресът да разпореди различните канали за комуникация, включително "Блекбери", "Фейсбук", "Скайп", да могат да отговорят на техническите изисквания, за да може да бъдат подслушвани. Това включва и намеса при дешифриране на криптирани съобщения. Освен това чуждестранни  компании, които предоставят такива услуги, трябва да имат и местен клон, който може да подслушва разговори. Софтуерът, който позволява директна връзка (peer-to-peer), пък трябва да преработи услугата си, за да позволи следене на комуникацията. Администрацията на президента Барак Обама планира да внесе законопроекта следващата година и по този начин се повдигат въпросите за баланса между нуждите на сигурността и защитата на личните данни.

Въпросът ми е: как си представяте живота след 10-15 години?  ::)
Златко, защо пускаш новина с 10-15 годишна давност, много от тези неща са реалност от много време
Активен

0x2B|~0x2B

Mitaka

  • Гост
Re: За светлото (?) бъдеще
« Отговор #17 -: Sep 28, 2010, 12:15 »

Спокойно виж и Америката какво ще направи ;D . Че след това Русия пак ще съжали България и ще я прибере

Ти у ред ли си?
Както казват старите хора :)

Питай някой, живял по времето на втората световна война какво е било, когато тук са били германците, и какво е станало, когато са дошли "братушките" да ни "освобождават".
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: За светлото (?) бъдеще
« Отговор #18 -: Sep 28, 2010, 12:21 »
Аз съм питал. кофти работа. Много са крадяли. Не са имали почти никакво чувство за собственост.
Бих попитал на пичовете, които се кефят на бъдещите проблеми на САЩ, дали са чували какво е глобализация. И дали осъзнават свойството и значението на това явление. Няма вече проблем на САЩ и проблем на Русия. Проблемите на САЩ са проблем на всички останали държави, проблемите на Русия са също проблем на всички. Никой не може да защити дори и в приемлива степен националната си икономика от глобални заплахи. Те могат да се рашават само на наднационално ниво. В момента няма изградени такива механизми и затова светът буксува. И цивилизацията бавно загива. Някога от такова буксуване са я изкарвали войните, сега с тези оръжия ще е малко сложно. В момента Русия за да унищожи САЩ не е нужно да изпраща ракети там. Просто може да си ги взриви в Сибир.
« Последна редакция: Sep 28, 2010, 12:37 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: За светлото (?) бъдеще
« Отговор #19 -: Sep 28, 2010, 12:27 »
Ей, да спрете да нападате и да се заяждате с ROKO__. Той е роден в България, израстнал е в България, но е Руснак. Така, че не го нападайте момчето. :D :D :D :D :D

PS: Ще се напикая от смях.

И все пак ROKO__ не се аргументира защо Америка била виновна за кризата в България.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За светлото (?) бъдеще
« Отговор #20 -: Sep 28, 2010, 12:39 »
Това с прибирането могат да си го мечтаят само руснаци. Звучи доста цинично и грозно от устата на българин, ама ти си знаеш :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: За светлото (?) бъдеще
« Отговор #21 -: Sep 28, 2010, 12:53 »
Това с прибирането могат да си го мечтаят само руснаци. Звучи доста цинично и грозно от устата на българин, ама ти си знаеш :)

Е, той е Българин само по документи. Във вените му тече ... (щях да напиша водка), руска кръв :D :D :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: За светлото (?) бъдеще
« Отговор #22 -: Sep 28, 2010, 13:01 »
Това с прибирането могат да си го мечтаят само руснаци. Звучи доста цинично и грозно от устата на българин, ама ти си знаеш :)

Е, той е Българин само по документи. Във вените му тече ... (щях да напиша водка), руска кръв :D :D :D.

Водка не пия :) Знам че е руско народно питие но не пия водка
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: За светлото (?) бъдеще
« Отговор #23 -: Sep 28, 2010, 13:03 »

Спокойно виж и Америката какво ще направи ;D . Че след това Русия пак ще съжали България и ще я прибере

Ти у ред ли си?
Както казват старите хора :)

Питай някой, живял по времето на втората световна война какво е било, когато тук са били германците, и какво е станало, когато са дошли "братушките" да ни "освобождават".

За щастие дядо ми е бил участник в тази война, и съвсем не мисли така, това което казва е че Германците са крадяли и изнасилвали, ако това е добре за теб :)
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: За светлото (?) бъдеще
« Отговор #24 -: Sep 28, 2010, 13:46 »
Америка няма как да фалира.
По-скоро биха подпалили целия свят, но да фалират - никога.

Този вариант съществува, но според мен няма да започнат WW3.
Иначе идеята не ми беше да започвам флейм Русия срещу САЩ. Някак ми се вижда безсмислен. Нас също ни чакат тежки времена и нито САЩ, нито Русия ще ни помогнат.
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За светлото (?) бъдеще
« Отговор #25 -: Sep 28, 2010, 13:50 »
Ъ, защо не се пробвате в някой пенсионерски клуб? Мисля, че най-добрият приятел на комунизма и българосъветската дружба е артеросклерозата.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: За светлото (?) бъдеще
« Отговор #26 -: Sep 28, 2010, 14:25 »
Ъ, защо не се пробвате в някой пенсионерски клуб? Мисля, че най-добрият приятел на комунизма и българосъветската дружба е артеросклерозата.
+1
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: За светлото (?) бъдеще
« Отговор #27 -: Sep 28, 2010, 15:16 »
Ъ, защо не се пробвате в някой пенсионерски клуб? Мисля, че най-добрият приятел на комунизма и българосъветската дружба е артеросклерозата.

Това ще го видим тепърва. Според мен има два варианта за излизане от кризата и единият от тях, който вие си избирате е да дойдат онези с петолъчките на каските, и демократичните - в масови гробчета. А за другия вариант нямате никаква идея, вие чакате Боко да ви оправи, от което следва вариант 1.
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: За светлото (?) бъдеще
« Отговор #28 -: Sep 28, 2010, 15:20 »
Това ще го видим тепърва. Според мен има два варианта за излизане от кризата и единият от тях, който вие си избирате е да дойдат онези с петолъчките на каските, и демократичните - в масови гробчета. А за другия вариант нямате никаква идея, вие чакате Боко да ви оправи, от което следва вариант 1.

Пък ти к'во си си избрал? Да бачкаш за швабите ли? Или си някъде още по запад?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: За светлото (?) бъдеще
« Отговор #29 -: Sep 28, 2010, 15:29 »
Това ще го видим тепърва. Според мен има два варианта за излизане от кризата и единият от тях, който вие си избирате е да дойдат онези с петолъчките на каските, и демократичните - в масови гробчета. А за другия вариант нямате никаква идея, вие чакате Боко да ви оправи, от което следва вариант 1.

Пък ти к'во си си избрал? Да бачкаш за швабите ли? Или си някъде още по запад?

Да съм далеч на изток, и далеч от западните проблеми
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/