Автор Тема: София Тех Парк  (Прочетена 1375 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
София Тех Парк
« -: Jan 10, 2013, 17:58 »
Какво мислите за София Тех Парк?

Бихте ли работили там?  :)
Активен

Без правила няма игра

Йордан

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1451
  • Distribution: Ubuntu / Gentoo
  • Window Manager: Gnome
  • не е важно колко ти е голяма пишката, а какво можеш с нея
    • Профил
    • WWW
Re: София Тех Парк
« Отговор #1 -: Jan 10, 2013, 21:58 »
Бихте ли работили там?  :)
Не, ако ще работя в такъв парк няма да е в БГ
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос !!!

Йордан Георгиев
http://ygeorgiev.net/

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: София Тех Парк
« Отговор #2 -: Jan 11, 2013, 00:33 »
Аз бих, защото е близо до вкъщи. Само факта, че трябва сутринта да карам малката до детската градина в съседния квартал ми къса нервите. Вече близо 7 години работя на пеша разстояние от вкъщи (с няколко месеца изключение) и ужасно много ценя това. Имам някаква силна развита ненавист към шофирането, особено рано сутрин, особено зимата. Наскоро даже си набих колата в един микробус, понеже наби спирачки и аз просто си поднесох по леда като пързалка. Нищо му нямаше на гада, нито на мен, като изключим че пластмасата дето държи регистрационния номер тотално се разби и трябваше да търся друга такава. И се оказа ебати проблема - нито по бензиностанциите имат, нито по магазините за авточасти, от КАТ беше единия вариант и не ми се занимаваше, та накрая просто хванах един бакшиш и му казах да ме води някъде където продават такива. Накрая се оказа че това дето го купих е с едни големи дупки и предишните винтове са доста малки. Ама реших проблема с едни метални планки, та сега съм много горд от себе си. След 10-20 години се виждам като онези дядките с жигулите дето по цял ден стоят и нещо им чоплят.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: София Тех Парк
« Отговор #3 -: Jan 11, 2013, 04:10 »
Хахахаха! Напомняш ми за един случай преди около 5 години. Седя си аз на масичката на сладкарница Неделя(от вън) на Стамболииски пред мола в 8,30-9,00 часа и в един момент един Мерцедес, но от онези дето фаровете и мясат на конски глАви, като наби спирачки и един опел ли беше или голф, като се нацели зад него, та чак задницата му се надигна и 'сичко отпред му се разтече, а онзи с конските глАви, даже и не помръдна и не му и личеше :D ! Всички маси пълни и паднаха от смях :D
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: София Тех Парк
« Отговор #4 -: Jan 11, 2013, 09:03 »
gat3way, ти за автоморги не си ли чувал? Едва ли щеше да ти струва повече от 2-3 лв.
Прав си, няма нищо по-добро от това да си близо до работа и да си ходиш пеша.

Интересно обаче е друго - какво точно ще има в тоя Тех Парк?
Активен

Без правила няма игра

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: София Тех Парк
« Отговор #5 -: Jan 11, 2013, 10:23 »
SHIT FACE-ове и всякакви роднини на точните хора...
Какво друго може да има.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: София Тех Парк
« Отговор #6 -: Jan 11, 2013, 11:36 »
Аз го виждам като държавна версия на Бизнес Парк София. Вътре дейност ще развиват предимно фирми с хай-тек предмет на дейност от сорта на фабрики за хай-тек кламери, хай-тек дрехи, хай-тек найлонови торбички, хай-тек клон на корпоративна търговска банка и така нататък близки и приятели на правителството, които искат евтини помещения за развиване на дейността си.

Другата категория евентуално ще са отново близки и приятели на правителството, които са взели някакви грантове за развитие на научна дейност и са започнали да променят света. Та измежду тях може да има и ИТ фирми, чиято цел е да усвояват пари. Та може би не е лошо да се работи в такава - тъй като целта не е да се изкарва конкурентен продукт, няма да ти късат нервите, няма да се преработваш, няма да има безумни глупости и ще е айляк. Ще бъдат няколко безгрижни години докато парите бъдат усвоени, след което следва джобс.бг. Даже при добро стечение на обстоятелствата може да се сдоговориш за някаква сериозно изглеждаща титла от сорта на chief R&D engineer или нещо от сорта, ще стои добре в CV-то.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Bogo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 632
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: cmd
    • Профил
Re: София Тех Парк
« Отговор #7 -: Jan 22, 2013, 22:19 »
София Тех Парк = БАН2
Активен

live free or die хард :)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: София Тех Парк
« Отговор #8 -: Jan 22, 2013, 22:43 »
София Тех Парк = БАН2

Или

София Тех Парк = е-бан

 Ударенията и препинателните знаци ги оставям на вашата фантазия. :D
Активен

Без правила няма игра