Автор Тема: Авариите на чез.  (Прочетена 30210 пъти)

supportpc

  • Гост
Re: Авариите на чез.
« Отговор #75 -: Dec 08, 2020, 17:01 »
Извинявай но не знам къде да ги добавя в кода.
А реално как ще стане със всички ID които има чез. Благодаря предварително

Ми така като гледам, предложенията за градове ги взима от самата HTML без да прави други заявки:
Ако прегледаш изходния код на страницата https://info.cez.bg/js/avarii/av1.php ще видиш всички имена и id-та на ред 249:
Код:
autocompleteData = $.parseJSON('[{"value":"153","label":"СОФИЯ"}.....
Активен

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Авариите на чез.
« Отговор #76 -: Dec 08, 2020, 22:04 »
Извинявай но не знам къде да ги добавя в кода.

Няма да стане толкова просто, а и не знам какво точно искаш да постигнеш. CLI програмка ли искаш да си направиш или web страница?
Не мога да отделя повече време по проблема. Надявах се, че разбираш поне малко от програмиране и ще можеш да се оправиш сам след насоките.
Активен

Practice

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Авариите на чез.
« Отговор #77 -: Dec 10, 2020, 15:18 »
Не мога да ги разбера и ЧЕЗ.
Предоставят някаква информация, справка... Едно елементарно API не са направили. А е толкова просто.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

supportpc

  • Гост
Re: Авариите на чез.
« Отговор #78 -: Dec 11, 2020, 10:15 »
Искам на web interface да стане.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Авариите на чез.
« Отговор #79 -: Dec 11, 2020, 10:22 »
Добре, като не се сещаш друг начин, тогава със сила (brute force). Взимаш всички тези от 249-и ред и ги вкарваш в масив. След това правиш цикъл и всичките ги изкарваш на мястото на София. Събираш резултата и пак от онзи масив взимаш кой е града. Сега нали не очакваш някой да си инсталира PHP, само, за да разпише това?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Авариите на чез.
« Отговор #80 -: Dec 11, 2020, 21:28 »
Въпросът е, че се опитва да ползва ресурс от друг сайт, но явно липсват достатъчно умения, за да обработи информацията в годен за сайта му вид.
Без знания по кодене няма да стане. Какъвто ще език да знаеш, все ще се оправиш и с почти всеки друг, особено пък от популярните.

Сайт без JS скоро не съм виждал. Поне това да се поназнайва, ако ще се прави сайтове. Но дори не е и поне. Задължително е.

@PaperNick направо го сдъфка и изплю готово
« Последна редакция: Dec 11, 2020, 23:08 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Авариите на чез.
« Отговор #81 -: Dec 17, 2020, 11:32 »
В тази тема имаше известен брой мнения, които не са по нея.

Те не са изтрити, а преместени, тук:

Злословие или не

Моля, ако някой смята, че има още какво да добави по нея, да го направи в новата тема.

Благодаря!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

supportpc

  • Гост
Re: Авариите на чез.
« Отговор #82 -: Dec 17, 2020, 12:07 »
няма какво да я местиш по добре си провери информацията
Активен

supportpc

  • Гост
Re: Авариите на чез.
« Отговор #83 -: Dec 17, 2020, 12:16 »
вече никога не бих се наел да питам тука нещо май този форум го ползвате за клюкарник даже ще си изтрия юзъра не ми се занимава с глупаци и наздраве за хейтърите  [_]3 даже ме правят по силен и има къде по стилни форуми да попитам за инфо и няма лошо човек да пита ама вие сте от тези хора които няма да коментирам
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Авариите на чез.
« Отговор #84 -: Dec 17, 2020, 22:02 »
вече никога не бих се наел да питам тука нещо май този форум го ползвате за клюкарник даже ще си изтрия юзъра не ми се занимава с глупаци и наздраве за хейтърите  [_]3 даже ме правят по силен и има къде по стилни форуми да попитам за инфо и няма лошо човек да пита ама вие сте от тези хора които няма да коментирам
Един път го казах, сега ще ти го повторя, но с повече уточнения. Ето в тази отговор ти го направиха. Сдъвкаха ти го и ти го изплюха готово ( както казах и преди ). Единствено ти остава да го приложиш.

https://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=48551.msg315496#msg315496

Не зная, какво повече искаш от това, да ти се даде готово...
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

supportpc

  • Гост
Re: Авариите на чез.
« Отговор #85 -: Dec 18, 2020, 09:47 »
това отдавна съм го направил просто гледам кой как мисли и как би го направил това е но не ми се влиза в подробности защо съм изкъл да видя кой как мислите но в този малоумен форум никога не бих питал за нещо щом си вярваме на някакви новорегистрирали
вече никога не бих се наел да питам тука нещо май този форум го ползвате за клюкарник даже ще си изтрия юзъра не ми се занимава с глупаци и наздраве за хейтърите  [_]3 даже ме правят по силен и има къде по стилни форуми да попитам за инфо и няма лошо човек да пита ама вие сте от тези хора които няма да коментирам
Един път го казах, сега ще ти го повторя, но с повече уточнения. Ето в тази отговор ти го направиха. Сдъвкаха ти го и ти го изплюха готово ( както казах и преди ). Единствено ти остава да го приложиш.

https://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=48551.msg315496#msg315496

Не зная, какво повече искаш от това, да ти се даде готово...
Активен

supportpc

  • Гост
Re: Авариите на чез.
« Отговор #86 -: Dec 18, 2020, 12:23 »
и никой от вас не знае възможностите за да ме съди наздраве за хейтърите  [_]3
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Авариите на чез.
« Отговор #87 -: Dec 18, 2020, 16:11 »
Иди в някой не-малоумен форум да се оплачеш и там ще ти напишат кода. Ако форума си го бива даже ще те научат и теб да кодиш.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

supportpc

  • Гост
Re: Авариите на чез.
« Отговор #88 -: Dec 18, 2020, 16:54 »
много преди теб съм се научил повярвай ми  ^-^
Иди в някой не-малоумен форум да се оплачеш и там ще ти напишат кода. Ако форума си го бива даже ще те научат и теб да кодиш.
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Авариите на чез.
« Отговор #89 -: Dec 18, 2020, 18:56 »
това отдавна съм го направил просто гледам кой как мисли и как би го направил това е но не ми се влиза в подробности защо съм изкъл да видя кой как мислите но в този малоумен форум никога не бих питал за нещо щом си вярваме на някакви новорегистрирали
вече никога не бих се наел да питам тука нещо май този форум го ползвате за клюкарник даже ще си изтрия юзъра не ми се занимава с глупаци и наздраве за хейтърите  [_]3 даже ме правят по силен и има къде по стилни форуми да попитам за инфо и няма лошо човек да пита ама вие сте от тези хора които няма да коментирам
Един път го казах, сега ще ти го повторя, но с повече уточнения. Ето в тази отговор ти го направиха. Сдъвкаха ти го и ти го изплюха готово ( както казах и преди ). Единствено ти остава да го приложиш.

https://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=48551.msg315496#msg315496

Не зная, какво повече искаш от това, да ти се даде готово...

Без да искам да те обиждам, но като гледам дългото изречение (без запетаи) което си написал, плюс думата "изкъл" (която не можах да намеря в речника), надявам се да е само техническа грешка.
Та си мисля, че човек първо се научава да чете и пише сравнително правилно и чак после да "коди", но е възможно да съществуват и изключения !
Активен