Автор Тема: Съвет относно лаптоп с AMD APU  (Прочетена 2165 пъти)

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Здравейте,
Моля някой който има опит с лаптоп с APU да каже какви са му впечатленията. Прочетох, че имат проблеми с графичните драйвери и се инсталира обикновено с nomodeset ( което не ми е голям проблем ). Интересува ме добре ли работят с catalyst и как им е температурата.
Спрях се на това чудо:
http://vivacom.bg/bg/residential/devices/section/prenosimi_kompjutri/view/toshiba_l750_d_15_e/details
Та идеята ми е дали да е той или да гледам нещо с I3-ка ...
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Съвет относно лаптоп с AMD APU
« Отговор #1 -: Feb 10, 2012, 22:49 »
Здравейте,
Моля някой който има опит с лаптоп с APU да каже какви са му впечатленията. Прочетох, че имат проблеми с графичните драйвери и се инсталира обикновено с nomodeset ( което не ми е голям проблем ). Интересува ме добре ли работят с catalyst и как им е температурата.
Спрях се на това чудо:
http://vivacom.bg/bg/residential/devices/section/prenosimi_kompjutri/view/toshiba_l750_d_15_e/details
Та идеята ми е дали да е той или да гледам нещо с I3-ка ...

Тази серия до колкото знам е еквивалент на Core I5.
Като се държи по-добре като производителност и разход на енергия.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Съвет относно лаптоп с AMD APU
« Отговор #2 -: Feb 11, 2012, 01:05 »
Чудна машинка е. Лошото е , че не е моя  :D
Седмица-две ми беше под ръка Lenovo IdeaPad-Нещо-Си , с (prе)инсталирано Ubuntu 11.04 и като цяло останах доста впечатлен:
-работи на батерия около 4 часа
-НЕ ЗАГРЯВА ИЗОБЩО (дори си мисля, че няма много вентилатори вътре)
-почти никакъв шум не се чуваше при нормална работа
-имаше си инсталиран Catalyst и дори не съм го разглеждал подробно, защото нямаше причина :)
-SUSPEND / RESUME РАБОТЕШЕ !!!  ;)
-не знам дали е на нивото на i5 , но е доста пъргав
-след инсталиране на xvba-video - няма никакви грижи да се гледа HD-видео , обаче екрана му е супер кофти гланц  :( ГОЛЯМ МИНУС !

И аз съм хвърлил око на едно APU... ама кога ли ще събера парички ?  ::)

Общо взето - впечатлен съм от APU - то и не случайно доста го хвалят откак излезнаха на пазара.

 [_]3
Активен

Gogo_SZ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 270
  • Distribution: Mageia, Mandriva
  • Window Manager: KDE, Mate, Gnome, LXDE
  • So to complete victory of trade over reason!
    • Профил
Re: Съвет относно лаптоп с AMD APU
« Отговор #3 -: Feb 14, 2012, 01:51 »
Не е зле, ама като чуя AMD и ми настръхва де-юо ми е останал косъм!
AMD са нелоши процесори докато не минат 1-3 годинки - после а кихнеш = FatalHardwareError  ???

След нужното обикаляне и късане на нерви накрая някой дърт непокис като мен ти казва грозната истина = AMD-тата много парят и са с големи пикови токове в резултат = дъното и всичко около процесора се е изпържило и е крехко като чипс..... [_]3 [_]3 [_]3
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Съвет относно лаптоп с AMD APU
« Отговор #4 -: Feb 14, 2012, 08:12 »
Айде и аз да се обадя, това АПУ, трудно ще стигне i5 но i3 действително го стига... Във чиста изчислителна мощ, незнам как стоят нещата защото този е на 2.3, при равни честоти интела е обикновено по-бърз, та можеби ще се изравнят... Но i5 с турбо бууст ще се надява само...
В графични приложения APU-тата се справят много по-добре обаче...
За температура - няма да имаш никакви проблеми ( само бягай от тошиба, като дявол от тамян - личен съвет!! ) Всичко, което бълват на пазара последните година и половина е пълен боклук! А шаситата им са от най-нискокачествената пластмаса, която може да се намери на пазара...
С каталиста няма да имаш никакви проблеми... евентуалните проблеми идват при хибридите интел/ати ( които като цяло липсват даже при каталист 12.1 вече.)

Така, че давай смело, мисля, че ще ти върши перфектна работа...


Edit: Както предположих, действително се гонят с i3 но интересното е, че в брут форс-а апу-тоо има преимущество ( можеби защото core i3 няма турбо бууст ) Докато интела води в гейминга - http://compare-processors.com/amd-a6-3400m-vs-core-i3-2330m/854/

А ето съпоставка с i5 ;) http://compare-processors.com/amd-a6-3400m-vs-intel-core-i5-2410m/315/  В 3Д марк i5 вади почти 1000 точки повече, което никак не е малко.

Абе страшен е : ))
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Съвет относно лаптоп с AMD APU
« Отговор #5 -: Feb 14, 2012, 09:19 »
/офф
Не е зле, ама като чуя AMD и ми настръхва де-юо ми е останал косъм!
AMD са нелоши процесори докато не минат 1-3 годинки - после а кихнеш = FatalHardwareError  ???

След нужното обикаляне и късане на нерви накрая някой дърт непокис като мен ти казва грозната истина = AMD-тата много парят и са с големи пикови токове в резултат = дъното и всичко около процесора се е изпържило и е крехко като чипс..... [_]3 [_]3 [_]3

Кога последно си имал среща с АМД?

В момента ти пиша от един стар едноядрен атлон @ 2600 - пуснати:
и то под Уин:

_Pentaho BI CE
Pentaho Kettle
Mysql + Firebird (този обхожда активно база от 6 GB)
2 х chrome (общо около 700 МБ взети от него)
2 x IE
Доста ssh и VNC конекции
4 openvpn връзки

и други дребни неща.

Та нека фактите говорят:

cpu temp: 41 C
FAN 2922 rpm

Просто си се заблудил!
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Съвет относно лаптоп с AMD APU
« Отговор #6 -: Feb 14, 2012, 09:21 »
Не е зле, ама като чуя AMD и ми настръхва де-юо ми е останал косъм!
AMD са нелоши процесори докато не минат 1-3 годинки - после а кихнеш = FatalHardwareError  ???

След нужното обикаляне и късане на нерви накрая някой дърт непокис като мен ти казва грозната истина = AMD-тата много парят и са с големи пикови токове в резултат = дъното и всичко около процесора се е изпържило и е крехко като чипс..... [_]3 [_]3 [_]3

Брей това е само твоя истина ?
Айде стига конспирации :>
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Съвет относно лаптоп с AMD APU
« Отговор #7 -: Feb 14, 2012, 09:21 »
Айде и аз да се обадя, това АПУ, трудно ще стигне i5 но i3 действително го стига... Във чиста изчислителна мощ, незнам как стоят нещата защото този е на 2.3, при равни честоти интела е обикновено по-бърз, та можеби ще се изравнят... Но i5 с турбо бууст ще се надява само...
В графични приложения APU-тата се справят много по-добре обаче...
За температура - няма да имаш никакви проблеми ( само бягай от тошиба, като дявол от тамян - личен съвет!! ) Всичко, което бълват на пазара последните година и половина е пълен боклук! А шаситата им са от най-нискокачествената пластмаса, която може да се намери на пазара...
С каталиста няма да имаш никакви проблеми... евентуалните проблеми идват при хибридите интел/ати ( които като цяло липсват даже при каталист 12.1 вече.)

Така, че давай смело, мисля, че ще ти върши перфектна работа...


Edit: Както предположих, действително се гонят с i3 но интересното е, че в брут форс-а апу-тоо има преимущество ( можеби защото core i3 няма турбо бууст ) Докато интела води в гейминга - http://compare-processors.com/amd-a6-3400m-vs-core-i3-2330m/854/

А ето съпоставка с i5 ;) http://compare-processors.com/amd-a6-3400m-vs-intel-core-i5-2410m/315/  В 3Д марк i5 вади почти 1000 точки повече, което никак не е малко.

Абе страшен е : ))

Сравнявай с серията А8, то това с А4 и А6 все едно да сравняваш Core i7 с Дурон.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Съвет относно лаптоп с AMD APU
« Отговор #8 -: Feb 14, 2012, 09:23 »
/офф
Не е зле, ама като чуя AMD и ми настръхва де-юо ми е останал косъм!
AMD са нелоши процесори докато не минат 1-3 годинки - после а кихнеш = FatalHardwareError  ???

След нужното обикаляне и късане на нерви накрая някой дърт непокис като мен ти казва грозната истина = AMD-тата много парят и са с големи пикови токове в резултат = дъното и всичко около процесора се е изпържило и е крехко като чипс..... [_]3 [_]3 [_]3

Кога последно си имал среща с АМД?

В момента ти пиша от един стар едноядрен атлон @ 2600 - пуснати:
и то под Уин:

_Pentaho BI CE
Pentaho Kettle
Mysql + Firebird (този обхожда активно база от 6 GB)
2 х chrome (общо около 700 МБ взети от него)
2 x IE
Доста ssh и VNC конекции
4 openvpn връзки

и други дребни неща.

Та нека фактите говорят:

cpu temp: 41 C
FAN 2922 rpm

Просто си се заблудил!

+1

Моят Атлон в момента с работеща на 100% виртуална машина. Както и firefox и други и други лайна в момента е на следните стойности.

Процесор: 24 градуса
Вентилатор: 1829 оборота
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Съвет относно лаптоп с AMD APU
« Отговор #9 -: Feb 14, 2012, 13:04 »
И аз наскоро цъках на едно HP с AMD apu и съжалих, че си взех лаптопа с Core i3  :( , май напоследък тия интел-и са само реклама и въздух нищо повече.
Активен

Gogo_SZ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 270
  • Distribution: Mageia, Mandriva
  • Window Manager: KDE, Mate, Gnome, LXDE
  • So to complete victory of trade over reason!
    • Профил
Re: Съвет относно лаптоп с AMD APU
« Отговор #10 -: Feb 14, 2012, 13:31 »
Ами отскоро вече спрях да се срещам с AMD = наложи ми се всички да им сменя дъната още в гаранция и повече не се прецаквам.
Който иска AMD да си го купува от другаде))))) Аз вече си изядох торбата със солта и тоягите :-[
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Съвет относно лаптоп с AMD APU
« Отговор #11 -: Feb 14, 2012, 15:01 »
Ами отскоро вече спрях да се срещам с AMD = наложи ми се всички да им сменя дъната още в гаранция и повече не се прецаквам.
Който иска AMD да си го купува от другаде))))) Аз вече си изядох торбата със солта и тоягите :-[

А защо не си запазиш безполезното мнение за теб?
Има много хора които знаят достатъчно, и могат да преценят че само опитваш да създадеш конспирация.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.