Автор Тема: WAN + Routing  (Прочетена 1296 пъти)

michail

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
WAN + Routing
« -: Nov 30, 2004, 13:22 »
Zdraveite,
Ne biah siguren kude da pusna pitaneto. Ako sum zburkal prostete.
Imam slednia vupros. Ochertava se da konfiguriram Rooter s WLAN  (bez AP). Iskah da polucha poveche informacia otnosno nachina. Do kolkoto mi e izvesno ako niama goliam broi WLAN klienti niama problem za normalna WLAN karta raboreshta na rutara da poeme zaiavkite na klientite bez da se gubi mnogo trafic v sistemen obmen.  V moia sluchai stava duma za dva Notebook-a (klienti) s WLAN. Dostupa do internet triabva da stava prez eth.
1. Samia WLAN interfeis napravo se pishe v Rooting tablicata s rootirashtata mreja li ili e nujno oshte neshto.
2. Nujen li e zaduljitelno dostup s user i passwd ot strana na WLAN klientite ili vruzkata moje da raboti kato normalna eth.
3. Vaprosut s kriptiraneto na trafika sushto ne mi e izvesten.
Blagodaren sum na vsiakakvo info.
Активен

  • Гост
WAN + Routing
« Отговор #1 -: Nov 30, 2004, 16:55 »
Доколкота разбирам искаш да пуснеш в рещим ad hoc т.е. p2p без AP ... Не съм го пробвал ..но не би трябвало да имаш проблеми. По принцип wlan връзката трябва да е криптирана и да изисква ауторизация за да не се прихване...
Активен

Uvigii

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 381
    • Профил
WAN + Routing
« Отговор #2 -: Dec 01, 2004, 15:08 »
Цитат
По принцип wlan връзката трябва да е криптирана и да изисква ауторизация за да не се прихване...

Само да добавя .... така е по принцип! На ПРАКТИКА след определено количество Мегабайти ....
Не му разчитай много на това криптиране и винаги имай 1 наум. Ако покриваното разстояние не е много голямо - силно ти препоръчвам да намалиш силата на излъчвания сигнал.
Активен

http://www.openlab.info мрежова лаборатория

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
routing
Настройка на програми
lem4o 10 2345 Последна публикация Feb 09, 2004, 20:03
от lem4o
routing
Настройка на програми
ivo80 3 1605 Последна публикация Apr 08, 2004, 01:34
от biglamer
routing
Настройка на програми
mozly 7 2290 Последна публикация Jul 26, 2004, 13:48
от
Nat routing gre routing
Настройки на софтуер
batteo 0 1051 Последна публикация May 29, 2006, 11:37
от batteo
Nat routing gre routing
Хардуерни и софтуерни проблеми
batteo 6 2291 Последна публикация Jun 06, 2006, 18:28
от nothing