Автор Тема: Гноме3 = Уин95  (Прочетена 4939 пъти)

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #15 -: Feb 01, 2014, 06:13 »
ц, не е юнити, а ГНОМ :) само дето колегата използва некакви DockX джиджавки :)
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #16 -: Feb 01, 2014, 08:27 »
При мен всичко си е наред с Гноме3
http://ubuntuone.com/4bnTEEXiiW6VNG29iD6ZQw
http://ubuntuone.com/025SFB9NmsJd2kicQOwFoD

Тва не е Гном , а Юнити :)
Gnome Shell, Unity, Cinnamon = Gnome 3
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #17 -: Feb 01, 2014, 08:37 »
А как авторите на Гном са решили, че трябва да заменим лентата със задачи??!?

ПС.:Не се съмнявам, че злоупотребяват....
Показах ти къде е сайта с разширенията. Идеята на Gnome 3 e опростена визия. Подобно на Уеб браузърите, можеш да инсталираш разширения с едно кликване. Панели и ленти на задачи можеш да си добавиш. В бъдещата (вече почти готова) Red Hat/CENT OS, средата ще бъде пригодена по подразбиране за настолни машини. http://www.phoronix.net/image.php?id=redhat_rhel7_beta1&image=rhel7_beta1_desktop1_show&w=1366
Същото важи и за Cinnmon, която събра голяма популярност, особено комбинирана с Cairo Dock.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #18 -: Feb 01, 2014, 10:56 »
Аз нещо бях много резервиран към КДЕ, ама от известно време го разцъквам и май ще бягам на него. Липсва ми програма като Убунту Туикс, но само чистача от нея дето чисти кеша от свалени пакети, излишни ракети и стари ядра, заедно с конфигурацията им.
Знам, че става и през терминал, но аз търся удобен начин за работа по уиндоуски и възможно по-пълно елиминиране на терминала.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #19 -: Feb 01, 2014, 11:07 »
http://s19.postimg.org/4dik8x3ub/Bleachbit.png ?
Работи под всички дистрибуции и графични среди.
Само пропусни опцията "Свободно пространство", защото това е цялостно пренареждане на информацията на диска и продължава с часове.
За ядрата - нямам доверие на програма и ги премахвам ръчно.
« Последна редакция: Feb 01, 2014, 11:09 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #20 -: Feb 01, 2014, 11:10 »
Преди доста време се бях заиграл с това, но нещо не ми хареса тогава!
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #21 -: Feb 01, 2014, 11:16 »
Почиства 1GB непотребни данни за няколко секунди и няма нито една опция, която да представлява заплаха за системата ти. Само не отмятай тази опция, както вече ти казах http://s19.postimg.org/jnifg3zcj/Bleachbit1.png , защото доста ще чакаш.
Под KDE съм ползвал KleanSweep, но трябва да внимаваш, какво отмяташ. Bleachbit е доста по- прецизна и безопасна.
« Последна редакция: Feb 01, 2014, 11:19 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

edmon

  • Гост
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #22 -: Feb 01, 2014, 15:59 »
А как авторите на Гном са решили, че трябва да заменим лентата със задачи??!?

ПС.:Не се съмнявам, че злоупотребяват....
Показах ти къде е сайта с разширенията. Идеята на Gnome 3 e опростена визия. Подобно на Уеб браузърите, можеш да инсталираш разширения с едно кликване. Панели и ленти на задачи можеш да си добавиш. В бъдещата (вече почти готова) Red Hat/CENT OS, средата ще бъде пригодена по подразбиране за настолни машини. http://www.phoronix.net/image.php?id=redhat_rhel7_beta1&image=rhel7_beta1_desktop1_show&w=1366
Същото важи и за Cinnmon, която събра голяма популярност, особено комбинирана с Cairo Dock.

Ясно ми е просто се шегувах!
Така или иначе ГНом е умряла работа. ще го деинсталирам, като пораснат
пак ще пробвам:)
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #23 -: Feb 01, 2014, 16:40 »
Доколкото разбрах, ти не си успял да настроиш дори клавиатурните подредби. Не различаваше Gnome-2 от Xfce. Не знаеш, че Unity/Gnome Shell и Cinnamon са клонове на една и съща графична среда. Не знам, кой трябва да порасне. Смятам, че като прочут хейтър, дори не си пуснал темата, за да разбереш, как се прави това, а просто да поплюеш някъде. Между другото, първите твои коментари съм запомнил от темата за бездомните кучета - култова в развитието на сайта.
Gnome e човешки труд. При това тежък и безвъзмезден. Кодът на графичната среда е няколко пъти по- голям от този на ядрото, а Gnome-3 е написана от нулата. Аз не ползвам Gnome-3, но други хора я ползват и не искам да я плюя, само защото поради някаква причина не задоволява на собствените ми нужди.Щом бъдещите проекти както на Apple, така и на Microsoft включват явно крадени от Gnome-3 елементи, значи алчните господа са видели някаква перспектива в нея.
Cinnamon е пригодена по подразбиране за настолна машина, а джаджите за нея съперничат на плазмоидите за KDE. Следващият път, когато решиш да пробваш Gnome 3 с намерение да я ползваш, опитай с нея.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

edmon

  • Гост
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #24 -: Feb 02, 2014, 00:00 »
Доколкото разбрах, ти не си успял да настроиш дори клавиатурните подредби. Не различаваше Gnome-2 от Xfce. Не знаеш, че Unity/Gnome Shell и Cinnamon са клонове на една и съща графична среда. Не знам, кой трябва да порасне. Смятам, че като прочут хейтър, дори не си пуснал темата, за да разбереш, как се прави това, а просто да поплюеш някъде. Между другото, първите твои коментари съм запомнил от темата за бездомните кучета - култова в развитието на сайта.
Gnome e човешки труд. При това тежък и безвъзмезден. Кодът на графичната среда е няколко пъти по- голям от този на ядрото, а Gnome-3 е написана от нулата. Аз не ползвам Gnome-3, но други хора я ползват и не искам да я плюя, само защото поради някаква причина не задоволява на собствените ми нужди.Щом бъдещите проекти както на Apple, така и на Microsoft включват явно крадени от Gnome-3 елементи, значи алчните господа са видели някаква перспектива в нея.
Cinnamon е пригодена по подразбиране за настолна машина, а джаджите за нея съперничат на плазмоидите за KDE. Следващият път, когато решиш да пробваш Gnome 3 с намерение да я ползваш, опитай с нея.

Трябва да си баси нахалника да наричаш Синамон и Юнити Гном :)
Те хората зорлен бягат от злоупотребяването ти ги приравни!:)
Гноме и ХФЦЕ са еднакво тъпи и грозни ... разбирам политическия момент в съществуването
на ГТК, но не разбирам глупостта,
НА гноме2 като им писах бъг , че идиотските рамки на прозорците по 2 мм са абсолютна идиотщина
ти не си  разбирал как се попълва формата!
Сега гледам са се свестили и направо са ги изхвърлили, но тогава един ми обясняваше, че троля:)
Толкова по мнението ти!

Като се сблъскаш с глутница от 10 кучета настървена нощем в неосветена улица и тя
явно се нахвърли върху теб тогава ми говори за мнението ми! :)


ПС.: Доколкото разбрах ти не си разбрал, че аз всичко, за което съм попитал съм го правил и разбрал. Интересно ми беше дали наистина изводите до които съм стигнал са правилни и отговорите в темата потвърдиха мнението ми !:)
« Последна редакция: Feb 02, 2014, 00:03 от edmon »
Активен

zlatena

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 32
  • Distribution: Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #25 -: Feb 02, 2014, 15:28 »
Ми аз не мога да се съглася с отрицателното мнение за Gnome.
В момента съм с Gnome 3.4.2.
Ползвам Gnome от Ubuntu 9.10 до днес  - Ubuntu 12.04.
От Ubuntu10.04 до  12.04 го надграждам без проблем.
Много харесвам Gnome classic в комбинация с gnome-panel и Ubuntu шрифтовете(ttf-Ubuntu-font-family),които перфекто пасват върху gnome-panel.
Пробвани са върху KDE,Xfce  но там не изглеждат добре.

......................................
Зад Unity се "крие" чисто Gnome3.
За Cinnamon важи същото,но го правят да изглежда,като Gnome2.
Cinnamon е (обвивка,Shell,оболочка) на  Gnome3.
Cinnamon е  fork на GNOME Shell,а GNOME Shell е също Gnome3.
От  Gnome 3.8 GNOME Shell  има много разширения(писани на  JavaScript) ,чрез които може да се върне стария,класически изглед на Gnome2 и още много други удобни функционалности.
Определено бъркаш. Има едно програмченце, Gnome Tweak Tools се нарича. От там също може да си нагласиш клавиатурната подредба. И с всяка следваща версия в него се появяват все повече неща за настройване.
Gnome Tweak Tools инсталира със себе си и GNOME Shell,а не всеки иска GNOME Shell.
Лично аз го нямам инсталирано.Но  unity е залепено за Gnome3.
Поне аз не знам как да го премахна и да не повредя системата.
« Последна редакция: Feb 02, 2014, 15:33 от zlatena »
Активен

blagomil

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 37
    • Профил
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #26 -: Feb 02, 2014, 16:48 »
До edmon.
 Това,че не си могъл да се справиш с елементарно нещо като клавиатулната подредба в случая с Гноме,не означава,че нещо в Гноме не е наред с клавиатурата само защото ти не си могъл да се оправиш.И това ни най-малко ти дава основание да плюеш и правиш обобщения само защото ти самия не си се справил с елементарно действие.След като не ти харесва,или не си в състояние да ползваш готов продукт,просто не го ползваш,а не да плюеш,което е и неуважение към труда на хората създали този продукт.А съм и абсолютно уверен,че тези хора са на  много-много по-високо ниво от такива като теб.
Активен

edmon

  • Гост
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #27 -: Feb 04, 2014, 00:22 »
До edmon.
 Това,че не си могъл да се справиш с елементарно нещо като клавиатулната подредба в случая с Гноме,не означава,че нещо в Гноме не е наред с клавиатурата само защото ти не си могъл да се оправиш.И това ни най-малко ти дава основание да плюеш и правиш обобщения само защото ти самия не си се справил с елементарно действие.След като не ти харесва,или не си в състояние да ползваш готов продукт,просто не го ползваш,а не да плюеш,което е и неуважение към труда на хората създали този продукт.А съм и абсолютно уверен,че тези хора са на  много-много по-високо ниво от такива като теб.

ДО БОГОМИЛ,
след като не може да четеш на български с малки букви  ще ти го напиша на
български с ГОЛЕМИ БУКВИ!
ТОВА, ЧЕ ХАЙВАНИТЕ ОТ ГНОМ СА РЕШИЛИ ДА НАПРАВЯТ ГНОМА СИ ЗА ИДИОТИ НЕ ОЗНАЧАВА, ЧЕ ЩЕ СЕ ПОЛЗВА ОТ ДРУГИ ХОРА ОСВЕН ИДИОТИ!

КАК МЕ ЧУВАШ ПРИЕМАМ?!?!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #28 -: Feb 04, 2014, 09:11 »
Е хайде сега не се ритайте де!

Макар, че е малко смешно точно аз да разтървавам, като съм може би най-големият доброжелател на „високите“ гномаджии и не спирам всекидневно да ги наливам и попържам за „високият им интелект“. Поименно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Sairos

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 77
  • Distribution: GNU Linux
  • Window Manager: Console
    • Профил
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #29 -: Feb 04, 2014, 09:48 »
Mate Desktop  !!
Това е истината за почитатели на Gnome2.
Активен