Автор Тема: Настройки на Plex mediaserver  (Прочетена 1913 пъти)

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Настройки на Plex mediaserver
« -: Feb 28, 2014, 17:55 »
Здравейте колеги,
Инсталирах Плекс медиясървър на компютъра.Настроих го и всичко си върви идеално,но имам проблем с .mkv видеото.Възпроизвежда се на бързи обороти и е невъзможно да се гледа.Проблема е само на компютъра,където е инсталиран сървъра.През таблета и върви нормално.Претърсих всички настройки на Медия центъра,но не виждам какво трябва да се промени за да тръгне нормално.Ще се радвам някой знаещ да удари едно рамо.Благодаря.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Настройки на Plex mediaserver
« Отговор #1 -: Feb 28, 2014, 19:02 »
Не познавам Плекс, но на какво гледаш? Защото, ако е производно на мплаир, то няма да се учудя, той не само го има като настройка, която и помни, но има бърз клавиш за целта.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Настройки на Plex mediaserver
« Отговор #2 -: Feb 28, 2014, 20:23 »
Гледам на Плекс Хоум Тиътър.С всички други формати се справя само това .мкв неще.Сега мисля да потърся по-стара версия да пробвам дано се оправи.Иначе Х медиа бокса и той ми върши работа ама това по ми харесва.
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Настройки на Plex mediaserver
« Отговор #3 -: Mar 01, 2014, 11:24 »
Не успях да открия по-стара версия на Плекс Хоум Тиътър,но вдигнах две виртуални машини.Една с Уиндоус 8 и една с Дебиан 7.С Уиндоус всичко върви гладко,но при Дебиан проблема е същия както при Убунту.Поразтърсих се из Гугъл и прочетох,че на Линукс .мкв видеото с ДТС аудиото подръжката куца.Довечера ще пробвам на Смарт тв-то на брат ми как ще е.Ако някой има инсталиран Плекс апп на Смарт тв или комп и му се занимава да пробва ето кода за достъп
Цитат
юзър:radoshow
парола:parola_1968
Ще се радвам на фийдбек :)
Активен