Автор Тема: Минимални изисквания...  (Прочетена 550 пъти)

kaloyanve

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Минимални изисквания...
« -: Oct 09, 2006, 18:34 »
значи тъй като имам няколко компютъра които не ги ползвам и реших да пусна един от тях като сървър. но лошото е че още много неща не са ми ясни  за което се надявам да ме разберете  а сега имам няколко въпроса:

какви са минималните изисквания за да работи една машинка като пълноценен (уеб)сървър... apache, mysql и т.н и какъв трябва да бъде интернета? трябва ли да бъде самостоятелен.. в смисал тъкъв нищо друго да несе прави през този нет а само да поддържа сървъра...

фирмите които предлагат шел хостинг предлагат и виртуални хостове vhost както са ни познати  та може ли някой с 2 думи да каже какво трябва да придежавам за да имам на 1 машина 50 виртуални хоста да речеме. винаги съм се питал как става това. защото аз примерно на 1 реален адрес имам 1 хост име. значи според мене за 50 хоста трябват 50 реални адреса?!? а как ще има 50 реални адреса на 1 комютър.. мистика  та ако некой с 2 думи ми го разясни това ще съм му много благодарен

за сега това са ми въпросите  благодаря ви предварително
 ':ok:'
Активен

alabal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2173
  • cat /earth/europe/bg/sofia | grep Nacamura
    • Профил
Минимални изисквания...
« Отговор #1 -: Oct 09, 2006, 20:00 »
Тъй като питането не се отнася за конкретен хардуер/софтуер, а става въпрос за предложения "по принцип", темата е преместена в "Идеи и мнения". Мисля, че тук имаше още няколко подобни питания през последния месец.
Активен

It makes you awful glad that you were born a man.