Автор Тема: Затворниците във Варна с достъп до интернет  (Прочетена 4547 пъти)

Mitaka

  • Гост
Твоето място се казва http://unix-bg.org/. Слогана му е: Един сайт за всичко… от света на комуникациите. Фавиконата му е логото на Епъл от доста преди Мац ОС 10, а вътре четем оферти за продажба на лицензи за Уйндоус Жиста. Каква точно е насочеността на това място???

Иконата съм я сложил, щото ме кефи.
А лицензи продавам не само за Виндовс, ами за почти каквото се сетиш, и ги продавам защото това ми е работата, и от това изкарвам пари. Това е личният ми сайт, и мога да пиша там каквото си поискам, още повече - когато това нещо ми носи някаква печалба, и не е незаконно.
Аз не съм кон с капаци, и за мен света не е само Линукс - аз продавам това, което се купува. Ползвам всякакви операционни системи - от Линукс, до Виндовс, Мак, Соларис, БСД. Лични интереси ги наречи :)

90% от хората ползват Виндовс, нормално е да го продавам - не мислиш ли? Продава се това, което се търси.

И защо обърна внимание само на Виндовса, а другите неща не си ги споменал - Адобе и Симантек?
Активен

Mitaka

  • Гост
има шанс в тези пари да влиза и офис оборудване - бюра, столове, аларма, заключваща се врата...

Цитат
По инициатива на комисията за лишените от свобода са осигурени три компютъра. Средствата за техниката – 10 хиляди лева.......

Средства за техниката.... 3 компютъра и 1 рутер. 10 бона.
Искам и аз така да продавам :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не беше войнско насочено, просто любопитство.

Симантек и Адоб за мен са същото като М$, все ненужни ми неща, а който се интересува, сигурно вече е прочел.

Любопитството ми беше продиктувано единствено от факта, че има толкова много приотиворечия. Уйндоус не е Юникс, Апъл Систем също, а комуникациите цяла четвърта тема.

Няма нищо лошо в изкарването на пари. Всеки от нас работи за пари.

Жив и здрав!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Mitaka

  • Гост
Малко отклоняваме темата :)
Виж, за Adobe i Symantec не мога да кажа лошо.... при нас се бачка само на продукти на Адобе и Куарк.
Ненужни са за теб и за мен, но за хора, които по цял ден правят каталози и списания са част от ежедневието.
Даже имаме колега, който си е купил Адобе ЦС пакета за вкъщи, просто защото му трябва.
А решенията на Симантек за антивирус ги предпочитам пред НОД, Касперски и други подобни. Просто е много по-леко, и не пропуска гадове.

И да, света се върти около парите...
Преди 10-тина години ми предложиха да работа в Майкрософт България, но тогава бях меко казано - Линукс фанатик, тъкмо навлизах в линукса, и не исках и дума да се каже за работа в майкрософт. Сега осъзнавам, че това е била една огромна грешка от моя страна, особено след като ми казаха каква заплата взима един сисадмин в МС. Но тогава времената бяха други... идеала ми беше Линукс, сега нещата се промениха и се налага да позлвам всичко :)
Активен

d1saster

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 182
    • Профил
Някой каза - фирмата е взела пари, за да осигури гаранционно обслужване... АЛОО, тя тая фирма е ДЛЪЖНА да го осигури това обслужване!!! Гаранцията е безплатна.

Някой не каза, ами предположи, че гаранционното обслужване се плаща. Не се плаща, ако се счупи нещо по компа. Ама ако ползвателите на тази мрежа, макар и малка, имат нужда от ТЕХНИЧЕСКО обслужване и поддръжка тогава трябва да се направи някакъв абонамент.

Кой щял да го направи за по-малко от 10 бона - ами обадте ми се, веднага ще ви доставя и инсталирам 3 компютъра, конфигурация като тази, дето я написах по-горе за.. да кажем - 8000 лева. Ще издам и фактура. Даже и ще почерпя, тъй като 3 бона чиста печалба са си добре.

8000 лв + ДДС = ?

Никой не споменава цена за инфраструктурата за тази мрежа. Доставчикът на интернет услуга надали окабелява изцяло за своя сметка. Дори и с безжична връзка да става преноса пак се изисква по-специална антена.
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
щото не става да викат "хакера" от 8-ма килия да ги оправя.
Напровтив, в централен Софийски затвор, тачно такъв " хакера от n-та килия", на лек режим им поддържа вътрешната мрежа и т.н. :)
Kaто печели бонуси за това... от мен толкова ;)
Активен

Mitaka

  • Гост

8000 лв + ДДС = ?



За тези 8000 лева в примерната си конфигурация съм подбрал i7 процесори, само единият от които струва 1300 лева.
Като цяло, за да достигна до тази цена, съм слагал доста скъпи компоненти - дънни платки за по ~500 лева и така нататък.
Едва ли в този затвор ще са подбрали нещо по-добро от това, напротив - вероятно са някакви Celeron-и :)
Като гледах снимките на въпросните компютри ми направи впечатление, че мониторите им са макс. 17 инчови, което значи - около 200 лева парчето.
Кутиите бяха от тия смешните - Deluxe, от по 20-тина лева парчето...

Казваш - окабеляване.
Масово фирмите взимат макс. 20 лева на "точка", това значи - 3 компютъра по 25 лева = 75 лева.
Да добавим и няколко суича просто така, за да има - да кажем 500 лева за окабеляване.
Интернет доставчиците пък не взимат инсталационна такса (почти няма такива).
Сложи няквкъв сървър/рутер - със сигурност е не повезе от 400-500 лева.
Като цяло - едва ли цялата тая щуротия е излязла повече от 4000-5000 лева.

Не знам какво ги защитавате... тия пари ги даваме НИЕ! И някой "пълни гуша" от тях... някой "наш човек".
Точно от такова овчеподобно мислене сме на тоя хал....
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5295
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Прав си Мите. Нашата пара заминава. И изобщо не им трябват сериозни машини, от последно поколение (с многоядрени процесори, много памет, последните чипсети, скъпи, производителни дъна, най-новите видео карти, супер големи дискове etc.). За браузване на 26 сайта и Селероните са пре-пре-достатъчни, за тази РАБОТА, всеки компютър ще е годен и ще припка из тия 26 сайта. Няма какво да го мислим повече, много пара е взета, то е ясно и за неспециалиста.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
момчета дъдржавните поръчки са така, аз съм работил по една в един от затворите в България и как ви се струва видеонаблюдение и охранителна техника за 3 милиона ? само захапете някоя ако имате възможност няма да ви е лошо и вие да полапате малко .  ;D
 PS: Аз не съм се налапал, осмуках кокала само, за съжаление.
« Последна редакция: Jul 07, 2010, 16:10 от chen_dzen »
Активен

Mitaka

  • Гост
момчета дъдржавните поръчки са така, аз съм работил по една в един от затворите в България и как ви се струва видеонаблюдение и охранителна техника за 3 милиона ? само захапете някоя ако имате възможност няма да ви е лошо и вие да полапате малко .  ;D
 PS: Аз не съм се налапал, осмуках кокала само, за съжаление.

Донякъде зависи от самата система за видео наблюдение - колко и какви устройства са вложени :)
Но ако е само за един затвор - 3 милиона са си множко.
Тъй като и аз съм правил видео наблюдение, са ми ясни цените и на техниката, и на кабела, и на цените за монтажа....
Активен

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
абе техниката наистина беше доста скъпа ,60км кабел и 6 компютъра към всичко останало, но въпросът е,
че държавните поръчки се плащат отлично само да да я спечелиш. 
« Последна редакция: Jul 07, 2010, 17:40 от chen_dzen »
Активен

d1saster

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 182
    • Профил
...държавните поръчки се плащат отлично само да да я спечелиш.

Уж принципа на обществената поръчка е тайно наддаване и който даде най-ниска цена той печели. Но опорочената българска система тези търгове не са изобщо тайни, а се казва предварително печелившият каква цена да даде.

В случая с варненския затвор тази поръчка дори липсва в регистъра на Агенцията по обществени поръчки. Така че им е били още по-лесно да си разпределят "комисионните". Но все пак сумата не е чак толкова голяма, акто тази например:

Цитат
Дата на получаване
28.02.2005 г.

Обект на поръчката
Доставки
.....
РАЗДЕЛ II - Доставка на компютърна и офис техника
II.1) Наименование на поръчката, дадено от възложителя

Доставка на компютърна и офис техника
II.2) Номенклатура

II.2.1) Код съгласно номенклатурата на Класификатора на обществените поръчки

   Основен речник    Допълнителен речник (в приложимите случаи)
Основен обект
   30231100    
Допълнителен/ни обект/и    30000000    

II.2.3) Вид на поръчката за услуги
Категория на услугата :
II.3) За всяка от категориите услуги - описание и обща стойност/За всяка от категориите доставки - описание и количество или обща стойност

компютърна и офис техника - 875 000 лв.
II.5) Друга информация (когато е приложима)

Решение/Заповед №........../дд.мм.гг. за откриване на процедурата
Активен

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
обаче 10 000 не са много пари и за труд + техника и всичко заедно . Научете се да си цените труда и компетенцията момчета. 
подписал съм декларация ,иначе с удоволствие щях да ви опиша техниката .
даже ме напава отвътре. ;D
« Последна редакция: Jul 07, 2010, 20:40 от chen_dzen »
Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Цитат на d0ni "...заключваща се врата...", хахаххахахааааааааа, че то там в панделата има ли FREE врати ? И дето казва Roko, я и по един автомат да почешат малко, като им стане скучно.
Може и опън сорс да са вратите във варненскио пандел
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

Mitaka

  • Гост
обаче 10 000 не са много пари и за труд + техника и всичко заедно . Научете се да си цените труда и компетенцията момчета. 
подписал съм декларация ,иначе с удоволствие щях да ви опиша техниката .
даже ме напава отвътре. ;D

Мен по икономика са ме учили, че цената на ремонта/обслужването/инсталацията не трябва да е повече от 20% от стойността на рмонтираното/обслужваното устройство.
Така, ако са взели 3 компютъра от по 600 лева всеки (защото едва ли са по-скъпи), това прави 1800 лева. Да сложим цената на другите консумативи и материали, още например 2000 лв. като тук влизат рутер и кабели - имаме 3800, за по-лесно да ги закръглим на 4000... на това като му сложим 20% става 4800, грубо 5000... хайде, 6000 да са. Но 10 бона за три компютъра...
Накрая ще взема да си направя фирма, може и да ме огрее нещо за Пловдивския затвор, ако решат да се обзавеждат с компютри :)
Активен