Автор Тема: TOSHIBA Satellite L30-10T  (Прочетена 3324 пъти)

snipeman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
TOSHIBA Satellite L30-10T
« -: Nov 20, 2011, 09:31 »
Здравейте. Искам да ползвам въпросния лаптоп с Linux дистрибуция, но имам проблеми с избора. На другия си лаптоп ползвам Ubuntu, от което съм много доволен, но за TOSHIBA-та идва тежичко (тя е с 512МВ рам), затова реших да пробвах с xbuntu. Проблемът ми, обаче с него (както и с по-стари версии на Ubuntu - 9.04) е с интернета през Wi-Fi. Затова реших да кача Mandriva Free 2010. При нея се получи друг проблем - при обновяванията започна да ми показва грешки и в последствие голяма част от приложенията спряха да работят нормално. Кажете някоя дистрибуция, която няма да товари машината (INTEL CORE DUO T2080 1. 73GHZ, RAM 512МB DDR II)!?
Активен

nikito_blend

  • Гост
Re: TOSHIBA Satellite L30-10T
« Отговор #1 -: Nov 20, 2011, 10:14 »
Пробвай Lubuntu, това е  Ubuntu с LXDE, графична среда която е много лека.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: TOSHIBA Satellite L30-10T
« Отговор #2 -: Nov 22, 2011, 01:20 »
Пробвай едно от тези Убунту 10.04 в лайв и ако нямаш проблем с Wi-Fi-то инсталирай смело.
Активен

snipeman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
Re: TOSHIBA Satellite L30-10T
« Отговор #3 -: Nov 22, 2011, 16:40 »
Ubuntu-тата съм ги пробвал от 9.04 до последното (когато още машината беше с 1,5 GB RAM) и проблема с интернета си го има с всички. Предполагам става дума за несъвместимост между Wi-Fi картата и ядрото? За това мислех да пробвам друга дистрибуция. Mandriva-та се държи добре до първия ъпдейт, от там нататък почва да се прецаква - не отчита качените по-рано кодеци за Flash, MP3, mpeg/avi и т.н. При опит за ъпдейт или инсталиране на приложения или не намира източниците, или ако ги намери ми дава грешка при подмяната на пакети! Мисля си за Debian. Преди време го бях инсталирал на едно старичко РС (AMD Athlon 2000+, 512 MB RAM) и се държеше доста прилично. Не знам, обаче как ще се сработи с Wi-Fi-я на TOSHIBA-та, понеже на "живия" диск няма драйвъри за Wi-fi-то!
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: TOSHIBA Satellite L30-10T
« Отговор #4 -: Nov 22, 2011, 16:45 »
Цитат - "...Mandriva-та се държи добре до първия ъпдейт, от там нататък почва да се прецаква..." Ами не го ъпдейтвай. То на стария лаптоп - туй му е кусура, че не е ъпдейтнат до момента. Щом си работи добре, остави си го така и си работи с кеф. Защо си усложняваш живота ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

snipeman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
Re: TOSHIBA Satellite L30-10T
« Отговор #5 -: Nov 22, 2011, 18:20 »
Цитат - "...Mandriva-та се държи добре до първия ъпдейт, от там нататък почва да се прецаква..." Ами не го ъпдейтвай. То на стария лаптоп - туй му е кусура, че не е ъпдейтнат до момента. Щом си работи добре, остави си го така и си работи с кеф. Защо си усложняваш живота ?
Може би трябва да се уточня - не става дума само за ъпдейт на ядрото! При ъпдейт на някое приложение или при опит за инсталация на ново ефекта е същия! Изкарва ми съобщения, че трябва да подмени или да добави пакети, давам му ОК, и ми изкарва грешка. За това не мога да го оставя така. Имам нужда от някои приложения, които при това положение не мога да инсталирам!
Активен