Автор Тема: Свързване на 2 компютъра с готов UTP кабел  (Прочетена 10185 пъти)

luiji

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 57
    • Профил
Аз имам същия проблем в нас има лаптоп и РС и ми трябва да имам връзка между тях т.е да си прехвърлям данни.Та как става това?
И аз имам БТК wireless swich
Благодаря предварително.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Аз имам същия проблем в нас има лаптоп и РС и ми трябва да имам връзка между тях т.е да си прехвърлям данни.Та как става това?
И аз имам БТК wireless swich
Благодаря предварително.
Между двата компютъра имаш ли мрежова връзка? Какви ОС има на всеки един от тях?
Активен

luiji

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 57
    • Профил
На единия убунту 10.04 ,а на другия windows xp.И двата са вързани към суича тфа е за сега друго не съм правил
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Виждаш IP адрсеите на машините. Под Windows става с командата ipconfig, под Линукс с ifconfig. Инсталираш една SAMBA на Убунту и си готов. Можеш да опиташ да достъпиш Windows машината, като натиснеш ALT+F2 и напишеш smb://ip.to.na.windows , под Windows достъпваш споделените файлове от Убунту с WindowsKey+R \\ip.to.na.linuxa
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

Damp1r3

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Днес отново опитах и отново не успях да запаля монитора с нито една от двете карти. Отказвам се, като забогатея ще си купя SATA - USB конектор или каквото там се продава :)
Благодаря на всички отговорили.

Ако все още не си се отказал ... извади батерията на дънота на настолното ПС остави го така (не включен в тока и с извадена батерия) 30 мин. След това го включи в тока и пробвай дали няма да запали без да слагаш батерията
Активен

"Загина столицата. Кули вековни
рухнaха след тежка борба,
рухнаха палати и светини чутовни,
борци връхлетя ги ужасна съдба!

В развалини смрадни Трапезица пуши
премина над Царевец огнен потоп,
край трупове грозни Янтра лъкатуши.
Превърна се Търново в гроб."

Lanex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
По принцип се отказах, но може пак да пробвам. Какви са минусите при ваденето на баерията? Какво представлява батерията, че гледах дъното ама идея нямам кое е батерията. Как се вади? С какво ще помогне ваденето на батерията? (Проблемът е, че монитора не пали (а като го включа в лаптопа си работи без проблем), компютъра си пали без проблем, съдейки по шума му.)
Активен

Damp1r3

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
По принцип се отказах, но може пак да пробвам. Какви са минусите при ваденето на баерията? Какво представлява батерията, че гледах дъното ама идея нямам кое е батерията. Как се вади? С какво ще помогне ваденето на батерията? (Проблемът е, че монитора не пали (а като го включа в лаптопа си работи без проблем), компютъра си пали без проблем, съдейки по шума му.)

При ваденето на батерията и задържането и известно време извън дъното (без то да е включено в захранване) спомага за това да се ресетне биоса (ще ти се загубят час дата някой други незначителни настройки по него)
Батерията представавялва ... батерия ... :) плоска, лъскава, 3v  ;D ;D
Вади се лесно попринцип в гнездото и има едно пинче малко ръбче което се натисна навън към корпуса на гнездото и батерията хоп цопва отвън :) след това с ръчика я взимаш и я отсраняваш
Понякога от многото човъркане вадене слагане сменяне разнасяне вкарване изкарване и др. биоса се ошашква затова те карам да го ресетнеш  ;)
« Последна редакция: Apr 04, 2012, 14:51 от Damp1r3 »
Активен

"Загина столицата. Кули вековни
рухнaха след тежка борба,
рухнаха палати и светини чутовни,
борци връхлетя ги ужасна съдба!

В развалини смрадни Трапезица пуши
премина над Царевец огнен потоп,
край трупове грозни Янтра лъкатуши.
Превърна се Търново в гроб."

tiho7711

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
  • Distribution: OpenSuse11.1,
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
имам рутер canyon CNP-BR1 и със него искам да свържа два компа , първия до който утива кабела е с ubuntu 10.10 
другия е с usu 7 кой е най лесния начин за свързване, че много много не разбирам  ???  ???  ???
Активен