Автор Тема: M$ обичат Linux!  (Прочетена 3311 пъти)

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
M$ обичат Linux!
« -: Jun 03, 2012, 13:22 »
http://blogs.computerworld.com/20245/microsofts_new_tune_we_love_linux

"Microsoft's new tune: We love Linux"

Айде ТИГРИ, сега ще почувствате прегръдката на Големия Брат (r) (tm).
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: M$ обичат Linux!
« Отговор #1 -: Jun 03, 2012, 14:30 »
Ооооо, ще го заобичат не, ами и пушек ще се вдига!
ИЕ вече не държи 90% дял и никой не пуска неща с тяхната активХ технология, които да обвързавт и ползването на уиндоус за клиентски машини!
МОНО се развива много добре май и дава прекрасната възможност с Вижуал Студио да се правят приложения и за Линукс, поне докато се Усъвършенства достатъчно монодевелопера.
Сега очаквам и голям трън да си набият в задника всички БГ разработчици дето замениха Акцес-а с MSSQL вместо с MySQL.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: M$ обичат Linux!
« Отговор #2 -: Jun 03, 2012, 15:24 »
Друго не знам, ама с тоя супер дървен интерфейс, дето го гласят за Windows 8 нищо добро не ги чака...
Безразборно разхвърляни квадрати, шарении, бъкано с реклами... мъка!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: M$ обичат Linux!
« Отговор #3 -: Jun 03, 2012, 15:42 »
По принцип, винаги когато сменяш нещо с което си свикнал, дори и новото да е по ефективно, на всеки си му харесва и му е по-лесно с това с което е свикнал.
На мен още не ми е останало време да го разгледам на виртуалка, но съм чел и доста позитивни неща, като от рода на: Че интерфейса в първия момент бил стряскащ,  но за работа с пръсти бил много функционален и им вървам, щото имам предства какво е като вляза от телефона(5" Дел Срайк) на виртуалка с Уиндоус или Гном през RDP или VNC клиент за андроид! Добре, че си има допълнителни инструменти като виртуални мишки, че иначе с пръсти да отваряш менютата ще е мъка и на двойно по-голям екран, но по-горе мисълта ми беше за философията на МС, техните технологии, само на Уиндоус системи и никаква съвместимост или преносимост на другите!
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: M$ обичат Linux!
« Отговор #4 -: Jun 03, 2012, 16:11 »
По принцип, винаги когато сменяш нещо с което си свикнал, дори и новото да е по ефективно, на всеки си му харесва и му е по-лесно с това с което е свикнал.
На мен още не ми е останало време да го разгледам на виртуалка, но съм чел и доста позитивни неща, като от рода на: Че интерфейса в първия момент бил стряскащ,  но за работа с пръсти бил много функционален и им вървам, щото имам предства какво е като вляза от телефона(5" Дел Срайк) на виртуалка с Уиндоус или Гном през RDP или VNC клиент за андроид! Добре, че си има допълнителни инструменти като виртуални мишки, че иначе с пръсти да отваряш менютата ще е мъка и на двойно по-голям екран, но по-горе мисълта ми беше за философията на МС, техните технологии, само на Уиндоус системи и никаква съвместимост или преносимост на другите!

За работа с пръсти - да, може би е ефикасен. Нямам таблет, на който да го тествам.
Но да пуснеш това недоразумение за десктоп... не, благодаря :)
Някой може и да го хареса - хора всякакви. Но според мен, а и хората, на които съм го показвал - не става за десктоп. Разбира се, това е предварителна версия, и може би ще има възможност за връщане на класически интерфейс. И дано има.
Полага ми се безплатно по партньорската програма с меките, но не мисля да се възползвам от него... поне не  в този му вид!
Активен

nikito_blend

  • Гост
Re: M$ обичат Linux!
« Отговор #5 -: Jun 03, 2012, 16:31 »
По принцип, винаги когато сменяш нещо с което си свикнал, дори и новото да е по ефективно, на всеки си му харесва и му е по-лесно с това с което е свикнал.
На мен още не ми е останало време да го разгледам на виртуалка, но съм чел и доста позитивни неща, като от рода на: Че интерфейса в първия момент бил стряскащ,  но за работа с пръсти бил много функционален и им вървам, щото имам предства какво е като вляза от телефона(5" Дел Срайк) на виртуалка с Уиндоус или Гном през RDP или VNC клиент за андроид! Добре, че си има допълнителни инструменти като виртуални мишки, че иначе с пръсти да отваряш менютата ще е мъка и на двойно по-голям екран, но по-горе мисълта ми беше за философията на МС, техните технологии, само на Уиндоус системи и никаква съвместимост или преносимост на другите!

За работа с пръсти - да, може би е ефикасен. Нямам таблет, на който да го тествам.
Но да пуснеш това недоразумение за десктоп... не, благодаря :)
Някой може и да го хареса - хора всякакви. Но според мен, а и хората, на които съм го показвал - не става за десктоп. Разбира се, това е предварителна версия, и може би ще има възможност за връщане на класически интерфейс. И дано има.
Полага ми се безплатно по партньорската програма с меките, но не мисля да се възползвам от него... поне не  в този му вид!
Аз пък не виждам нищо трудно в Metro интерфейса. Доста е различен, но се свиква. Изглежда ми доста лека и пъргава 8-цата.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: M$ обичат Linux!
« Отговор #6 -: Jun 03, 2012, 17:11 »
Ами аз доколкото съм чел, от класическия интерфейс не се отказват, но на таблети май няма да може да се стартира, а на стационарни компютри ще има избор кой интерфейс да зареди.
Активен

bot

  • Гост
Re: M$ обичат Linux!
« Отговор #7 -: Jun 03, 2012, 23:41 »
 Уиндоус 9 да не се окаже някоя Дебиан базирана дистрибуция
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: M$ обичат Linux!
« Отговор #8 -: Jun 03, 2012, 23:56 »
Това е малко вероятно, но пък съм чел, че е разработен изцяло на HTML5 и това определено ще се отрази добре и на самата технология от което и ние с Линукс-а ще извлечем изгоди.
Активен

sstefanov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 158
    • Профил
Re: M$ обичат Linux!
« Отговор #9 -: Jun 04, 2012, 01:43 »
M$ обичат Linux!

На кой му пука за M$?
Активен

v13

  • Гост
Re: M$ обичат Linux!
« Отговор #10 -: Jun 04, 2012, 07:23 »
Скоро четох някъде, че MS усилено работят да премахнат всякаква възможност с разни хакове да се върне стария вид и "старт менюто". Пишеше, че във финалната версия вече няма да има никакъв начин да възвърне стария изглед.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6199
    • Профил
Re: M$ обичат Linux!
« Отговор #11 -: Jun 04, 2012, 22:26 »
Аз пък съм любопитен, колко ли дупки и кръпки ще са нужни, за да може да стане това, нещо, на което да може да се работи?!  8)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: M$ обичат Linux!
« Отговор #12 -: Jun 05, 2012, 13:23 »
Уиндоус 9 да не се окаже някоя Дебиан базирана дистрибуция

Много е вероятно..... То отдавна се говори за MS Linux.


Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: M$ обичат Linux!
« Отговор #13 -: Jun 05, 2012, 23:30 »
Аз пък съм любопитен, колко ли дупки и кръпки ще са нужни, за да може да стане това, нещо, на което да може да се работи?!  8)

Абе щом защитната им стена избирателно пуска кво да минава на вън без да съобщава, за кво да говорим!?
В Уин7 на лаптопа, имам няколко програми дето след преинстал уина, ръчно им спирам обажданията в къщи, щото стената си ги пуска без да ме предупреждава! Ай сиктир! Ашампо-то и други, за всичко което потърси връзка на вън обаждат и без да отговориш не пускат! Ама била много добра стената в седмИцата! Смях на търкалета :D !
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Re: M$ обичат Linux!
« Отговор #14 -: Jun 06, 2012, 09:45 »
Все пак трябва да имаш в предвид че инсталатора се пуска като администратор, така че има пълните права да променя системните настройки както си иска. По същият начин всяка програма за Linux пусната като root може да ти промени настройките на защитната стена.
Активен