Автор Тема: Ubuntu 12.10 Излезе  (Прочетена 11406 пъти)

v13

  • Гост
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #30 -: Oct 21, 2012, 09:24 »
Би ли проверил, дали шрифта на часовника се регулира, като в 12.04.
В бета версията на Xubuntu 12.10, тази опция нещо се губеше. Мисля. че и менюто нямаше възможност да го пренареждаш.Надявам се тези пропуски да са ги отстранили до датата на излизане.
Оправено е, а за часа си има допълнителен аплет, на който почти всичко може да се конфигурира, включително и шрифта. "Orange Panel Clock"
Има един по фрапиращ бъг само, че не работи разархивирането на файлове с десен бутон на мишката, предполагам скоро ще го оправят. За разархивиране просто се кликва на файла и тогава се разархивира без проблем. Проблемния пакет е file-roller.
Иначе системата си изглежда доста красиво, много съм ентусиазиран и направо станах фен на xfce. :)
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #31 -: Oct 21, 2012, 09:32 »
Дано никога не намериш такъв вариант, щото това е доста глупава идея.

Дали е глупава или не, не си ти човека който ще реши. Аз искам да имам възможност да си сложа бутоните където си избера.

И 'що не можеш? Целият процес се свежда до drag n' drop.

Ами дърпам я от оня страничен панел (стартера) и нищо. Ти въобще пробвал ли си или си говориш наизуст?
Активен

Без правила няма игра

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #32 -: Oct 21, 2012, 09:42 »
Би ли проверил, дали шрифта на часовника се регулира, като в 12.04.
В бета версията на Xubuntu 12.10, тази опция нещо се губеше. Мисля. че и менюто нямаше възможност да го пренареждаш.Надявам се тези пропуски да са ги отстранили до датата на излизане.

За шрифта на часа и датата в 12.04 имаше един готин плъгин - Datetime. Има доста възможности... можеш да промениш, както големината, така и видът шрифта. За менюто, сега ще буутна едно live и ще видя, също ще потвърдя и за часовника :)
Активен

Practice

danaildr

  • Гост
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #33 -: Oct 21, 2012, 11:20 »
Аз съм в процес на миграция от Кубунти 12.04 към Дебиан. Просто ми омръзна от някои политики на каноничните. Да всичко по лаптопа ми работи идеално с Кубунтуто, ама мамка му, искам си пълната свобода, а те нещо не ми я дават, такаква каквато си я представям. Честито на обикновените потребители. Вече имат една доста привлекателна и удобна за работа и забавления Линукс дистрибуция. Честито и на феновете, новото си е ново. А на нас недоволните ... е ние си имаме и други варианти. Аз лично се нуждаех от едномалко разтърсване, за да мина на Дебиан. Благодаря им че ми помогнаха.
Активен

ftpkid

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
    • Профил
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #34 -: Oct 21, 2012, 11:47 »
Дали е глупава или не, не си ти човека който ще реши. Аз искам да имам възможност да си сложа бутоните където си избера.

Не решавам аз, а здравият разум, При максимизиране, бутоните за минимизиране/максимизиране/затваряне се „сливат“ с горния панел(този, който е 24px). Ако бутоните са вдясно, то какво ще се случи с всички индикатори, които също са вдясно? Просто няма как.

Ами дърпам я от оня страничен панел (стартера) и нищо. Ти въобще пробвал ли си или си говориш наизуст?

На страничния панел му викат launcher. Ако оттам не става, то натискаш dash бутона и оттам дърпаш което приложение ти е нужно. До вчера(буквално) бях с Unity, тъй че можеш да си сигурен, че не говоря наизуст! И дори съм сигурен, че имам много повече опит с unity, отколкото ти!
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #35 -: Oct 21, 2012, 15:23 »
Би ли проверил, дали шрифта на часовника се регулира, като в 12.04.
В бета версията на Xubuntu 12.10, тази опция нещо се губеше. Мисля. че и менюто нямаше възможност да го пренареждаш.Надявам се тези пропуски да са ги отстранили до датата на излизане.

За шрифта на часа и датата в 12.04 имаше един готин плъгин - Datetime. Има доста възможности... можеш да промениш, както големината, така и видът шрифта. За менюто, сега ще буутна едно live и ще видя, също ще потвърдя и за часовника :)
Точно този плъгин ме интересува дали работи. Orange не я ползвам.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

v13

  • Гост
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #36 -: Oct 21, 2012, 15:50 »
Би ли проверил, дали шрифта на часовника се регулира, като в 12.04.
В бета версията на Xubuntu 12.10, тази опция нещо се губеше. Мисля. че и менюто нямаше възможност да го пренареждаш.Надявам се тези пропуски да са ги отстранили до датата на излизане.

За шрифта на часа и датата в 12.04 имаше един готин плъгин - Datetime. Има доста възможности... можеш да промениш, както големината, така и видът шрифта. За менюто, сега ще буутна едно live и ще видя, също ще потвърдя и за часовника :)
Точно този плъгин ме интересува дали работи. Orange не я ползвам.
Токущо инсталирах плъгина и работи без проблем, всичко се коригира коректно. :)
« Последна редакция: Oct 21, 2012, 16:02 от v13 »
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #37 -: Oct 21, 2012, 16:17 »
Ако бутоните са вдясно, то какво ще се случи с всички индикатори, които също са вдясно?

Ще ги преместя отляво. Опа, и това не може.  >:D

На страничния панел му викат launcher.

Не, на страничния панел му викат "стартер", както съм ти написал.

Ако оттам не става, то натискаш dash бутона и оттам дърпаш което приложение ти е нужно.

Хайде няма нужда. Имам по-добра идея - разкарвам го това недоразумение и ще си ползвам някой нормален ГПИ, няма само да се занимавам с извращенията на  пъпчиви разработчици.  ^-^
Активен

Без правила няма игра

v13

  • Гост
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #38 -: Oct 21, 2012, 17:20 »
Ето една картинка от десктопа ми :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #39 -: Oct 21, 2012, 17:40 »
Я т'ва Кубунту ли е?

Не е незаконно да се слагат картинки във форум, ама все пак портала си има рубрика „Галерия“ и никак няма да е зле да поместиш и там снимчицата.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #40 -: Oct 21, 2012, 17:42 »
Аз това 12.10 го разглеждах на виртуалка преди 2-3 седмици, а също и Гном Ремикса и единственото хубаво нещо за мен е, че вече Гном3 работи без хардуерно ускорение.
Намерих цаката на някои неща които ме спираха да мина на него, а това бяха липсата gksu-nautilus и отваряне в терминал, но ми излезе друг проблем и пак задържам мигрирането от 10.04!

Сега проблема ми е с ВМуаре! Новата 9-та версия не ми тръгва 3Д-то, а старата 8,4 не върви на 12.04!

Иначе за другите проблеми, просто инсталирах от МАТЕ файловия менажер, терминала и архиватора и от менюто промених командите за файлове и терминал да ми отваря caja и mate-terminal и в Гном3 ми е по-готин и удобен с различните екстесии и от 2.32.
Активен

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #41 -: Oct 21, 2012, 17:47 »
Съжалявам, че се забавих толкова  с отговора....

Изглежда, че DateTime в Xubuntu е махнат и заменен с OrangeClock, но след инсталирането на плъгина, всичко работи на 6.
Снимка 1 - инсталация
Снимка 2 - след инсталация

Относно менюто... пробвах от опциите, но за съжаление, не могат да се разместят. Пред време си играех с менюто и се опитвах, да си направя сам, но не ми се получи... Бях намерил някакви файлове с готови менюта и оттам директно редактирах ;D На мен менюто ми харесва как е подредено, но щеше да е добре ако имаше възможност за пренареждане. Е, не е болка за умиране  :)

Между другото, сега забелязах и тази нова опция - Клик  :)
Активен

Practice

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #42 -: Oct 21, 2012, 18:30 »
Пффф и аз имам проблем с каталист-а...

Оказа се, че популярен бъг при всички с Hybrid GPU демек AMD/Intel системи с 2 графични ускорителя...
Умираме с kernel panic... Проблема най-вероятно е заради Xorg 1.13...

Ии чакаме новата версия на fglrx .. Което ме подсеща, че аз имам проблем дори с интелският драйвер...
Като ми се покаже нотификация и сложа мишмурока в/у нея и тя тръгне да избледнява, се появява кафява линия в/у горният панел... Нещо не рендира правилно гадината.
Активен

v13

  • Гост
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #43 -: Oct 21, 2012, 18:52 »
Относно менюто... пробвах от опциите, но за съжаление, не могат да се разместят.
Напротив, всичко навсякъде може да се размества и пренарежда! Цъкаш "properties" на менюто и си готов.
Активен

v13

  • Гост
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #44 -: Oct 21, 2012, 18:57 »
Я т'ва Кубунту ли е?

Не е незаконно да се слагат картинки във форум, ама все пак портала си има рубрика „Галерия“ и никак няма да е зле да поместиш и там снимчицата.
Понеже си говорим основно за Xubuntu, пуснах картинката тук, за да онагледя, част от изгледа, който може да се постигне. Тоест шотчето няма нищо общо с Kubuntu. :)
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
проблем с ubuntu
Настройка на програми
knoppix 1 4245 Последна публикация May 23, 2005, 01:48
от knoppix
Ubuntu 5.04 Първи Старт
Настройка на програми
vejdi_86 6 5211 Последна публикация Jul 26, 2005, 02:15
от tech_noir
Ubuntu live to ubuntu alternate?
Настройка на програми
Whisper 3 7799 Последна публикация Aug 30, 2007, 12:56
от bnight
Продавам Ubuntu Desktop 9.04:Kubuntu Desktop 9.04:Ubuntu Server 9.04 x64
Кошче
anakinchoo 34 21500 Последна публикация Jun 04, 2010, 16:32
от ROKO__
Ubuntu + Ubuntu Studio
Настройка на програми
H0lyGanGs7eR 5 8210 Последна публикация Feb 27, 2010, 13:20
от bazu