Автор Тема: Ubuntu 12.10 Излезе  (Прочетена 11401 пъти)

CHH4

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 31
  • Distribution: Kubuntu 12.10
  • Window Manager: KDE 4.9
    • Профил
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #45 -: Oct 21, 2012, 19:05 »
Вчера ъпгрейднах от Kubuntu 12.04 до 12.10 и до момента нямам никакви проблеми! От началото на годината съм се доверил на Kubuntu и досега не съм бил разочарован, напротив - нещата вървят все към по-добро :)
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #46 -: Oct 21, 2012, 20:10 »
Относно менюто... пробвах от опциите, но за съжаление, не могат да се разместят.
Напротив, всичко навсякъде може да се размества и пренарежда! Цъкаш "properties" на менюто и си готов.

Тази възможност за настройка в бета версията също липсваше.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #47 -: Oct 21, 2012, 20:23 »
Ааа, за програмите в подменютата - да могат да се разместват  ;D


... Мисля, че и менюто нямаше възможност да го пренареждаш...
Аз разбрах, разместване на основите категории в менюто - Accessories, System....
Например Accessories отива най-отдолу, а Office най-отгоре - това не може  :)


П.П.  Сега проверих в моето Xubuntu 11.10 и категориите могат да се местят..... Поставих подменюто Games под Accessories ;D
Интересно, защо при 12.10 не стана. Сигурно при другите е ок ?
« Последна редакция: Oct 21, 2012, 20:30 от cool4y »
Активен

Practice

nyakoy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 164
  • Distribution: Distrohopper
  • Window Manager: Gnome2, KDE4, OpenBox
    • Профил
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #48 -: Oct 21, 2012, 20:32 »
Един приятел иска покрай 7 да му инсталирам и един Линукс, за да видел какво е това чудо. Похвално за неговата възраст. Решил съм да сложа Xubuntu 12.10 .Днес го изтеглих и пробвах на виртуална. Няма да е голям шока въпреки, че превода има празни места. Знае си английски и ще се оправи. Обаче реших от Старт менюто (да ме извиняват господата, за които е кощунство този израз) да махна излишните програми, които ще го объркват. Примерно той Хчат няма да го използва и защо да е там като може да не се вижда. Да речем може да се деинсталира, но пък други програми е хубаво да ги има при поискване, но той да не може да ги достига поне на първо време. Да обаче като махна  от редактора на менюто  отметката да не ми показва програмата то няма ефект. Ако я изтрия наистина се изтрива достъпа от менюто. Не знам дали е само на живия диск така или и на инсталирана ОС така ще се държи. Като свърша с работата ще сложа една картинка тук.
Също така съм отворен за предложения за друго дистро. Понеследващите 2-3 часа :)
Активен

Keep in mind, you did not learn Windows in a day, and it will take some time to learn Linux as well.

Slackware may be a dinosaur, but the main advantage of dinosaurs is it takes at least a meteor strike to take them out.

Isn't it enough to just "not use" something?

v13

  • Гост
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #49 -: Oct 21, 2012, 20:42 »
Например Accessories отива най-отдолу, а Office най-отгоре - това не може  :)
Предполагам, че от съответния конфигурационен файл няма да има проблем да се размести. "/home/user/.config/menus" Макар, че аз не виждам голям смисъл в това. На мен лично ми харесва така предложената подредба. :)
Ето тук е обяснено какво трябва да се направи, за да може да се размества всичко. http://wiki.xfce.org/howto/customize-menu
« Последна редакция: Oct 21, 2012, 21:17 от v13 »
Активен

v13

  • Гост
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #50 -: Oct 21, 2012, 22:01 »
Доколкото разбрах проблема с местенето на менютата го няма в тази alacarte_0.13.2-2ubuntu4_all.deb версия, тя е преди 3.5.5 която е текущата. Много вероятно последната версия на пакета нещо да не е в ред. Предполагам след време ще го коригират. Но едва ли ще бързат понеже това няма как да се води някакъв примерно критичен бъг.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #51 -: Oct 21, 2012, 22:29 »
Май отново правят и въвеждат някакви кардинално нови неща и май менютата вече няма да са в този си вид. Това нещо е май нещо преходно.
Активен

v13

  • Гост
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #52 -: Oct 22, 2012, 09:43 »
Май отново правят и въвеждат някакви кардинално нови неща и май менютата вече няма да са в този си вид. Това нещо е май нещо преходно.
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/alacarte/+bug/1069207
Според този линк е бъг, надявам се скоро да го оправят. Иначе аз лично няма да се възползвам от екстрите на alacarte, защото както писах по горе, на мен така менюто си ми харесва. :)
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #53 -: Oct 22, 2012, 10:16 »
Така, реших и за да го пробвам това Хфце.  ^-^ Засега нямам кой знае какви забележки. Само не ми работят функционалните бутони за звука (машината е лаптоп Acer) и трябва да го регулирам от панела. Идеи?
Активен

Без правила няма игра

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #54 -: Oct 22, 2012, 11:57 »
Така, реших и за да го пробвам това Хфце.  ^-^ Засега нямам кой знае какви забележки. Само не ми работят функционалните бутони за звука (машината е лаптоп Acer) и трябва да го регулирам от панела. Идеи?

Да ползваш Fedora 18 с XFCE, когато излезе ::)

Аз поне с нея не съм имал никога проблеми с функционалните бутони за звука (IBM Thinkpad X61)
Активен

the lamer's team honourable member

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #55 -: Oct 22, 2012, 20:11 »
Така, реших и за да го пробвам това Хфце.  ^-^ Засега нямам кой знае какви забележки. Само не ми работят функционалните бутони за звука (машината е лаптоп Acer) и трябва да го регулирам от панела. Идеи?

Отиваш в Menu -> Settings -> Keyboard -> Application shortcuts - Би трябвало да ти излезе това
Клик за обяснение със снимка


Команда за увеличаване на звука:
________Начало на команда___________
Код:
amixer set Master 5%+ #Volume up
________Край на команда_____________


Команда за намаляне на звука:
________Начало на команда___________
Код:
amixer set Master 5%- #Volume down
________Край на команда_____________


Не беше толкова сложно  ;)
Активен

Practice

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #56 -: Oct 22, 2012, 20:36 »
Май отново правят и въвеждат някакви кардинално нови неща и май менютата вече няма да са в този си вид. Това нещо е май нещо преходно.
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/alacarte/+bug/1069207
Според този линк е бъг, надявам се скоро да го оправят. Иначе аз лично няма да се възползвам от екстрите на alacarte, защото както писах по горе, на мен така менюто си ми харесва. :)

През това време може да пробвате lxmed
Редактор на меню за lxde, но работи и за Xfce (от личен опит на Xubuntu 11.10). Преди време, когато използвах alacarte за създаване на нов shortcut, бутоните не работеха. Разтърсих се и намерих тази програма, която работи безпогрешно. След инсталация, би трябвало да я намерите тук - Клик  :)
Активен

Practice

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #57 -: Oct 22, 2012, 21:35 »
Благодаря ти. Информацията е доста полезна. Напоследък, всичко залита по лъскулки, а на функциите, които за мен са по- важни не се обръща особено внимание. Тази програмка ще ми е изключително полезна в Debian с XFCE, защото там менюто е доста дървено.
Надявам се, да не е зависима от гномските библиотеки, като Alacarte.
Ако ми кажеш и плъгин с който да мога да задам директориите на работният плот в XFCE 4.8 да се отварят с едно клийкване на мишката си златен.
« Последна редакция: Oct 22, 2012, 21:44 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #58 -: Oct 22, 2012, 22:33 »
Напоследък, всичко залита по лъскулки, а на функциите, които за мен са по- важни не се обръща особено внимание.
Абсолютно съм съгласен... Какво като Gnome 3 и Unity са готини на външен вид, не ми вършат никаква работа и не са практични. Намирам тази простота и функционалност, както на Gnome 2 в Xfce :)


В Xubuntu 12.04 и 12.10 има опция за single click на десктоп иконите... Не знам коя версия на xfce изполват Xubuntu 12.04 и 12.10... Xfce 4.8 ?

Все пак можеш да провериш с:
Десен клик на десктопа -> Desktop settings->Icons->Single click to activate items - Клик за снимка

Не съм сигурен дали я има тази опция, направих я с KolourPaint по памет  ;D


За lxmed... Мисля, че не е зависима, защото е писана на Java за Lxde... Кой ли знае, трябва да пробваш за да резберем :)
« Последна редакция: Oct 22, 2012, 22:46 от cool4y »
Активен

Practice

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Ubuntu 12.10 Излезе
« Отговор #59 -: Oct 22, 2012, 23:03 »
По принцип, опцията за еднократното кликване върху десктопа e въведена  в XFCE 4.10, върху която е изградена Xubuntu 12.10.
Въпреки това, тя е налична и в Xubuntu 12.04, което е базирана на старата XFCE 4.8. Принципно, не би трябвало да има тази възможност, но дефакто я има и затова реших, че позват някой плъгин за XFCE 4.8.
Иначе, XFCE4 се развива много сериозно. Xubuntu 8.04 беше като някакъв нелеп експеримент, 9.04 можеше да се ползва за работа, a сегашните версии не отстъпват по красота на никоя от останалите графични среди. Ето един мой експеримент от началото на годината :
http://s19.postimage.org/5fhn77zch/xubuntu_12_04_1.png
« Последна редакция: Oct 22, 2012, 23:17 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
проблем с ubuntu
Настройка на програми
knoppix 1 4237 Последна публикация May 23, 2005, 01:48
от knoppix
Ubuntu 5.04 Първи Старт
Настройка на програми
vejdi_86 6 5207 Последна публикация Jul 26, 2005, 02:15
от tech_noir
Ubuntu live to ubuntu alternate?
Настройка на програми
Whisper 3 7777 Последна публикация Aug 30, 2007, 12:56
от bnight
Продавам Ubuntu Desktop 9.04:Kubuntu Desktop 9.04:Ubuntu Server 9.04 x64
Кошче
anakinchoo 34 21467 Последна публикация Jun 04, 2010, 16:32
от ROKO__
Ubuntu + Ubuntu Studio
Настройка на програми
H0lyGanGs7eR 5 8181 Последна публикация Feb 27, 2010, 13:20
от bazu