Автор Тема: Проблем с домайн  (Прочетена 1058 пъти)

raidercho

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Проблем с домайн
« -: Jun 07, 2014, 22:04 »
Инсталирах си iredmail и след това домайните ми спряха да работят  ??? като отворя ип-то 192.168.0.100 ми отваря 192.168.0.100/mail 
благодаря предварително
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5332
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с домайн
« Отговор #1 -: Jun 08, 2014, 08:53 »
А какъв е конкретния въпрос ? Какво си омазал, или друго ?

Това какво е мазано по системата, само ти си го знаеш. Всичко друго е разтягане на локуми и гадаене, какво ли аджеба е окъкано. Отделно, че в питането не е подадена никаква полезна информация.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

raidercho

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Проблем с домайн
« Отговор #2 -: Jun 08, 2014, 09:24 »
На машината имам два домайна исках да си инсталирам и иредмаил но след като го инсталирах спряха да ми работят домайните но пък майла върви Все едно бин9 не работи
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Проблем с домайн
« Отговор #3 -: Jun 08, 2014, 12:05 »
На машината имам два домайна исках да си инсталирам и иредмаил но след като го инсталирах спряха да ми работят домайните но пък майла върви Все едно бин9 не работи

Странно, това как го постигна ? хем да не ти работиат домейните,  а майла върви?
Какво разбираш под майла върви? получаване изпращане на писма? Ако не дадеш повече инфо едвали ще получиш повече помощ.
Активен

А печат ?

k0tka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 130
  • Distribution: Fedora 23, CentOS, Debian, OS X El Capitan
  • Window Manager: i3wm
    • Профил
Re: Проблем с домайн
« Отговор #4 -: Jun 08, 2014, 15:25 »
Вероятно проблема ти е в virtualhost-овете, разгледай конфигурацията на уеб сървъра, предполагам че при инсталацията, iredmail пише във config-а на уеб сървъра за да създаде свой virtualhost от където се е получил и проблема или си сетъпни на ново и двата домейна както вече си ги сетъпвал, без да пипаш часта на iredmail.
Активен

"If you need an instructional video telling your users how to turn a machine off (http://windows.microsoft.com/en-gb/windows-8/how-shut-down-turn-off-pc), there’s something seriously wrong with your design." --  Andrew Gregory @ linuxvoice

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Проблем с домайн
« Отговор #5 -: Jun 09, 2014, 08:29 »
Справи ли се ?
Ако не си и все още искаш дай някакви данни да разгледам какво става.
Няма да е небходима банкова сметка :))

Поздрави
Активен

А печат ?

raidercho

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Проблем с домайн
« Отговор #6 -: Jun 09, 2014, 22:58 »
благодаря за отговорите оспях да се оправия
и още един път много благодаря
Активен