Автор Тема: Нов лаптоп Lenovo ->Intel + Nvidia  (Прочетена 29840 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Нов лаптоп Lenovo ->Intel + Nvidia
« Отговор #45 -: Jul 03, 2021, 13:37 »
   Набива се на очи едно заключение: развратните жени по правило
са изключително жестоки - Месалина,Ву Зетиан,Лукреция Борджия,
Екатерина 2 и т.н.

Клеопатра също. Избирала си е любовници за една нощ и след това ги е убивала.

За Екатерина велика  не мисля, че е била жестока. Любовниците си ги е награждавала и издигила на високи постове, а не ги е убивала. Във всеки случай са си били нормални любовници през живота й а не 'мъжки' харем.
« Последна редакция: Jul 03, 2021, 14:35 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Нов лаптоп Lenovo ->Intel + Nvidia
« Отговор #46 -: Jul 03, 2021, 19:09 »
Другия форум, който посещавам (този професионалния), го чете и жена ми. Някой път като кажа нещо не много премерено, ми мрънка. Та добре, че не чете този форум, че след тая тема сигурно щях да спя на терасата :D
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Нов лаптоп Lenovo ->Intel + Nvidia
« Отговор #47 -: Jul 03, 2021, 19:23 »
Ми нали си модератор, я бързо да я цензурираш!

Аз съм за тотално изтъркване на всички офф топик постове.
Или ги бутни в кошчето. Че туку виж някой вземе да търси в гого 'нов лаптоп линукс'  и попадне на това....
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Нов лаптоп Lenovo ->Intel + Nvidia
« Отговор #48 -: Jul 03, 2021, 20:07 »
Вече сме на четвърта страница. Никой луд няма да чете до тук. А и реално много трудно мога да отделя мнения по някъкъв показател. Ако е за цепене, май трябва да е всичко след спамаджията.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3090
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Нов лаптоп Lenovo ->Intel + Nvidia
« Отговор #49 -: Jul 03, 2021, 21:57 »
Аз малко да допълня офтопика.. Санкт Петербург си идва от холандски, не от немски. Езиците са сходни, да. В книгата "Петър I" на руски (имам едно старо издание) си го пише направо Санкт Питербурх, както се произнася на холандски (те нямат звука Г, произнасят G хъхрещо). Петър си е докарал холандски специалисти и инженери, да му строят корабите. Оттам влизат и в руския морски термини като "шпангоут", "гротмачта", "леер" и т.н. Руснаците ги четат, както са написани и ги приемат директно така, само че на холандски са "шпанХоут", "Хротемаст". А обичания дядо Коледа е холандския Санкт Николаус, после англоговорящите го направили на Санта Клаус. Немското влияние вече при Екатерина се засилва много. [_]3
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Нов лаптоп Lenovo ->Intel + Nvidia
« Отговор #50 -: Jul 03, 2021, 22:42 »
Трябва да говориш с някой руснак. Има един заговор, за който всеки руснак може да се закълне, че е истина. А той е следния: Пешо отива в западна Европа да се разхожда и учи. Връща се след няколко години зареден с идеи да реформира и обнови страната. Само дето… не е той. Подменен е.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Нов лаптоп Lenovo ->Intel + Nvidia
« Отговор #51 -: Jul 04, 2021, 12:13 »
Цитат
Петър си е докарал холандски специалисти и инженери, да му строят корабите.

Не само това. Петър основава петербурската академия на науките и кани учени от цяла Европа.. който е бил по известен или свободен по това време.

Не е толкова споменаван факт, обаче най-големия хит е Ойлер. Когато пристига е бил само на 20 години, прекарва голяма част от живота си в Русия, говорил е руски, създава потомство, умира и е погребан в Петербург. Разправят че в петербург имало много ойлерови....
« Последна редакция: Jul 04, 2021, 12:31 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Нов лаптоп Lenovo ->Intel + Nvidia
« Отговор #52 -: Jul 06, 2021, 10:24 »
   Я нещо за разтоварване.
Вижте какво каза една злобна кифла (вероятно яйчарка) по наш адрес:

   Бог създаде хемороидите,за да не си мислят ИТ специалистите,че
могат току-така да си седят по цял ден пред компютъра,нищо
да не правят и да взимат една камара пари.

 ;D
« Последна редакция: Jul 07, 2021, 09:41 от spec1a »
Активен

vyrgozunqk

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 67
    • Профил
Re: Нов лаптоп Lenovo ->Intel + Nvidia
« Отговор #53 -: Jul 07, 2021, 16:31 »
Вместо да се набутва човека с тоя тинкпад и мизерният (да мизерен ще е) екран за 1800 лв. Мога да му продам един Macbook Pro 2017 15".

Има две GPU-та, напомпана i7-ца, 16 ram и NvME което прави около и малко над 2 ГБ/с read/ write. За около 2К ще го пусна.  :P

П.С. Очаквам хейт, ма т'ва е положението.
Активен

Macbook Pro 15" 2017, Intel Core i7 @2.9 GHz, 16 GB RAM, 512 GB nvme, Radeon Pro 560, Mac OS X High Sierra

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Нов лаптоп Lenovo ->Intel + Nvidia
« Отговор #54 -: Jul 07, 2021, 17:38 »
Вместо да се набутва човека с тоя тинкпад и мизерният (да мизерен ще е) екран за 1800 лв. Мога да му продам един Macbook Pro 2017 15".

Има две GPU-та, напомпана i7-ца, 16 ram и NvME което прави около и малко над 2 ГБ/с read/ write. За около 2К ще го пусна.  :P

П.С. Очаквам хейт, ма т'ва е положението.
Набутването с Тинкпад е набутване за най-надеждният лаптоп на планетата. Изключвам онези куфари, които са предназначени да ги блъскаш и тряскаш и с които можеш спокойно една ловна хижа да сковеш и все още да работят.

Имам въпрос. Всъщност няколко... Защо забрави да споменеш, че тъчпада може да умре на случаен принцип съвсем внезапно?

От онези модели ли е, които се прецакват, просто ако отваряш и затваряш дисплея? Което е нормално се случва с всеки лаптоп, след като човек се отдалечи от него ( отварянето и затварянет на дисплея ).

Защо забрави да споменеш за може би най-калпата клавиатура в целия бранш?
И че има шанс да започне да си въвежда произволна бройка символи при единично натискане на клавиш.

Забрави да споменеш за доста шумния вентилатор и че тези машини изобщо нямат добро охлаждане и често са доста жежки.

Да не забравя и безумно скъпия им ремонт, ако не що се случи.

Нещо пропуснах ли?

https://youtu.be/wgeh7ZJRhZU?t=129
« Последна редакция: Jul 07, 2021, 17:42 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Нов лаптоп Lenovo ->Intel + Nvidia
« Отговор #55 -: Jul 07, 2021, 18:30 »

Нещо пропуснах ли?

Тъпия десктоп - дето мяза на Гном и тъпата ОС дето иска да е като Линукс.  ;D
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Нов лаптоп Lenovo ->Intel + Nvidia
« Отговор #56 -: Jul 07, 2021, 20:15 »

Нещо пропуснах ли?

Тъпия десктоп - дето мяза на Гном и тъпата ОС дето иска да е като Линукс.  ;D
За десктопа нищо не мога да кажа, защото никога не съм сядал на такова. Но съм чувал, че бил много удобен. Само съм чувал.
За това, че искат да са линукс, може и да е вярно. Те са Юникс от доста дълго време вече, та нищо чудно да сменят лагера още веднъж.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

vyrgozunqk

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 67
    • Профил
Re: Нов лаптоп Lenovo ->Intel + Nvidia
« Отговор #57 -: Jul 08, 2021, 02:08 »
Вместо да се набутва човека с тоя тинкпад и мизерният (да мизерен ще е) екран за 1800 лв. Мога да му продам един Macbook Pro 2017 15".

Има две GPU-та, напомпана i7-ца, 16 ram и NvME което прави около и малко над 2 ГБ/с read/ write. За около 2К ще го пусна.  :P

П.С. Очаквам хейт, ма т'ва е положението.
Набутването с Тинкпад е набутване за най-надеждният лаптоп на планетата. Изключвам онези куфари, които са предназначени да ги блъскаш и тряскаш и с които можеш спокойно една ловна хижа да сковеш и все още да работят.

Имам въпрос. Всъщност няколко... Защо забрави да споменеш, че тъчпада може да умре на случаен принцип съвсем внезапно?

От онези модели ли е, които се прецакват, просто ако отваряш и затваряш дисплея? Което е нормално се случва с всеки лаптоп, след като човек се отдалечи от него ( отварянето и затварянет на дисплея ).

Защо забрави да споменеш за може би най-калпата клавиатура в целия бранш?
И че има шанс да започне да си въвежда произволна бройка символи при единично натискане на клавиш.

Забрави да споменеш за доста шумния вентилатор и че тези машини изобщо нямат добро охлаждане и често са доста жежки.

Да не забравя и безумно скъпия им ремонт, ако не що се случи.

Нещо пропуснах ли?

https://youtu.be/wgeh7ZJRhZU?t=129


Нинам откъде измисли “умиращ тъчпад?!”….Това дори по митовете го няма.
Три години го търкалям, дисплеят и той не е умрял… Иначе съм чувал за по-късият лентов кабел, ама не съм виждам сгънал още.
Отваря се по 5 пъти на ден… иначе и аз съм гледал Луис Розман, ако т’ва намекваш. Ама малко като смъртта от короната, чували сме за умрели, ама не познаваме, или са толкова редки, че се приема по-скоро за мит….
Вентилатора ако го чуеш спрямо тинкпада, ще изхвърлиш леновото и ше го размажеш с чук, явно никога не си сядал на такава машина. Тва, че епъл смятат 98 градуса за нормална температура и чак тогава отварят вентилаторите е друга тема. МакОС идва фабрично с ъндърволт таблица. :)
Клавиатурата… върши работа, макар и да не е най-удобната.
Ся, да поговорим за хардуер - калибриран P3 дисплей с 500 нита яркост, най-добрият тъчпад сред лаптопите, 3 микрофона с дооста по-прилично качество от конкуренцията, говорителите също все още нямат конкуренция. Бая по-бързо НвМЕ от конкуренцията. Wi-fi с 3 антени(подобен само в най-висок клас дел и ХП, всичко друго е с 2). 4х тъндърболт порта на фулл спийд(40 гигабита) с дисплей, аудио, PD(100W). Бута едновременно 2х5К екрана външно + вграденият, като ако си мераклия можеш да му закачиш и TB GPU. Батерията кара между 5 и 8 часа, два пъти по-тънък от конкуренцията с подобни спецификации. МакОС-а може да е само бонус.  ;)

Единственото леново, което може да ти даде нещо подобно е Х1 карбона, напомпан с 4к матрицата, който гони около 7К лв. Или някое от П5х или П7х серийте, ама те са тукмаци и пак са към 6-8К. Съответно там пак нямаш звук и качество в микрофоните. 4К екрана им е сравнително посредствен.
« Последна редакция: Jul 08, 2021, 02:12 от vyrgozunqk »
Активен

Macbook Pro 15" 2017, Intel Core i7 @2.9 GHz, 16 GB RAM, 512 GB nvme, Radeon Pro 560, Mac OS X High Sierra

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Нов лаптоп Lenovo ->Intel + Nvidia
« Отговор #58 -: Jul 08, 2021, 02:33 »
Тюх, таман взе да ми аресва, а то само 5к. екрани и само 3 антенки - слаба ракия. Четвърти микрофон - липсва. Махнаха ви и магнитния конектор (циции).
А де е десния клик на мишката, а?
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Нов лаптоп Lenovo ->Intel + Nvidia
« Отговор #59 -: Jul 08, 2021, 10:03 »

Нещо пропуснах ли?

Тъпия десктоп - дето мяза на Гном и тъпата ОС дето иска да е като Линукс.  ;D
За десктопа нищо не мога да кажа, защото никога не съм сядал на такова. Но съм чувал, че бил много удобен. Само съм чувал.
За това, че искат да са линукс, може и да е вярно. Те са Юникс от доста дълго време вече, та нищо чудно да сменят лагера още веднъж.

За да сме по-безпристрастни, Мац е наследник на NeXT. Гном съответно също е взимал с големи шепи от там. Макар да има поне два прозоръчни управителя, които много по-стриктно да се придържат към концепцията му. Още във версия три Ред Хат сложиха едни торби с пари на масата и Гном отвинти главата на Кокоа, макар лично на мен концепцията за стъпване върху pdf да ми харесва малко повече чисто технически.

Когато започват десятката Джобс кани Линус да пише ядрото, но той отказва. Но нещото не е и точно BSD, защото от оргиналност решават да ползват стара версия на микроядрото Mach. Същото се използва и от митичното ядро GNU/Hurd, което най-вероятно никога няма да е завършено. Съответно нахапаните, за да не се правят асоциации с други проекти и да прикрият факта, че са си взели микроядро от един и същ университет с проекта ГНУ, при това по-стара версия, го кръщават XNU. Супер! Сменяме една буква и всичко е наред.

Но като цяло Мац ОС Хъ има същия проблем като BSD. Имат твърде малка общност и твърде малко компании наливат кинти в системите им. И изобщо нямам предвид правене на игрички за iФони от които да се вадят по-бесни кинтажи от на цялата игрална индустрия.

Поради тази причина бъсъдътата и маци писи правят едно и също — опитват по всякакъв начин да прехвърлят код от ГНУ/Линукс и да създават подобия на нещата в него. Например има нещо наречено Homebrew и не става въпрос за бира. Всъщност е apt-get (yum) за Мац^1.

Та това казва Джет, като казва, че се опитват да са Линукс. Просто опитват да се облажат от плодовете за него. В което няма лошо. По този начин си признават, че той е по-напред от тях технологично и това няма да се промени докато компании като ИБМ, Интел, Самсунг… М$ и хиляди други не спрат да наливат пари.



===

¹/ Сега изненадата е, че има нещо наречено Chocolatery, което не продукт на Линд, Крафт или Нестле. А е пак пакетен управител, но за най-популярната ОС. И за да е купона пълен, има още няколко, а преди около година от М$ пуснаха и свой вариант, който засега е доста ограничен.
« Последна редакция: Jul 08, 2021, 10:05 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear