Страници: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 67380 пъти)

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Джокович е заложил на печеливша за момента индустрия, като чета новината- още преди 2 години някъде.
...

Отделно става въпрос не за "ваксина" е за лекарство !

Джокович е заложил на печеливша за момента индустрия, като чета новината- още преди 2 години някъде.
А останалото, за край на маските и сертификатите, задължителните ваксинации- според мен му е време. Една птичка пролет не прави, но две..

П.П.
https://bntnews.bg/news/szo-ogranicheniyata-za-patuvane-sa-neefektivni-po-vreme-na-pandemiya-1182367news.html
Все пак не са посочили източник БНТ, и аз не можах да намеря такъв. Някой с по-добър английски може и да издири в мрежата.

Ето още няколко линка, последния е на английски:
https://www.actualno.com/america/szo-ogranichenijata-za-pytuvane-sa-neefektivni-po-vreme-na-pandemija-news_1698906.html
https://www.actualno.com/analysis/covid-ogranichenijata-za-pytuvane-poveche-vredni-otkolkoto-polezni-news_1678539.html
https://deohs.washington.edu/edge/blog/are-travel-bans-effective
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Кирчо днес казал, че зеления сертификат щял да падне, като сме стигнели 60% ваксинация. Е то ще рече- никога  ;D Но има напредък, еврогейските стандарти са над 75%.
Накрая ще стъкмисат едни бройки ваксинирани за пред ЕС и ще стане работата.

Вече са ги нагласили 700 000 бройки ваксинирани (това е около 15% понастоящем от народа в БГ, според предварителните резултати от последното преброяване)- още 15% ще измислят без проблеми:
https://www.mediapool.bg/blizo-700-000-pensioneri-shte-vzemat-bonus-ot-75-lv-za-vaksina-news331354.html
Де ще ходи Кирчо, че и който и да е на негово място- вече и на слепите е ясно, българите в мнозинството си не искат ваксините за ковида. А нашата икономика, колкото и да е жалка, трябва да работи, иначе един *уй за бюджета. Данъчните почнаха още лятото да звънят на разни юзъри в Продавалника и да ги заплашват, че ако не си декларират доходите, ще им правят ревизии. Ваксина, сертификат и вечерен час бюджет не пълнят, особено на фон изкуствена стъкмистика с "безсимптомни заразени".

П.П. Подобен аналог имаме в нашата история, след Ньойския договор- едно от условията е било да унищожим по-голямата част от пушките "Щаер-Манлихер", основното пехотно оръжие на отделния войник. Е, на документи сме ги унищожили, документите са връчени на комисията на Съглашението, унищожаването е ставало понякога пред техни представители, оградата на Военната академия в София е от цеви на такива пушки. А на практика към 09.09.1944 сме имали 12 дивизии пехота (тогавашната наша дивизия е била около 12 000 активни щика по щат)  със същите пушки, 25 години след въпросния договор. Стъкмистиката има и хубави страни.
« Последна редакция: Jan 21, 2022, 20:24 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Много се съмнявам. Кирчо още от началото каза, че е за сертификатите. И го направи с усмивка. Като ти се усмихват, когато ти казват неприятни неща ( повечето хора не го желаят и той го знае ), значи се опитва да ни приспи. Според мен ще има още по-голям натиск да се боцнем. Може да се стигне дори до задължително ваксиниране за някои професии първоначално.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Ами ще видим. В професиите ваксинирани/неваксинирани са същия процент, както общия за народа- включително и в ключовите за правителството здравеопазване/полиция/образование/областна администрация/приходна администрация/съд. И там не искат боцкане. Няма кой да сложат, ако уволнят неискащите.

П.П. Имах предвид, че накрая ще стъкмисат и процента ваксинирани и ще се сложи край на това безумие. Но това си е мое разсъждение, дали ще стане така, ще покаже бъдещето.
« Последна редакция: Jan 21, 2022, 20:47 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Много се съмнявам. Кирчо още от началото каза, че е за сертификатите. И го направи с усмивка. Като ти се усмихват, когато ти казват неприятни неща ( повечето хора не го желаят и той го знае ), значи се опитва да ни приспи. Според мен ще има още по-голям натиск да се боцнем. Може да се стигне дори до задължително ваксиниране за някои професии първоначално.

   Ако на Кирчо му се изтъпанят едни 100 000 човека,дали ще устиска  >:D
А София помни и по-масови мероприятия...

   Не съм напълно сигурен че наглата и гнусна ханъма от Посолството
ще му се притече на помощ
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Много се съмнявам. Кирчо още от началото каза, че е за сертификатите. И го направи с усмивка. Като ти се усмихват, когато ти казват неприятни неща ( повечето хора не го желаят и той го знае ), значи се опитва да ни приспи. Според мен ще има още по-голям натиск да се боцнем. Може да се стигне дори до задължително ваксиниране за някои професии първоначално.

   Ако на Кирчо му се изтъпанят едни 100 000 човека,дали ще устиска  >:D
А София помни и по-масови мероприятия...

   Не съм напълно сигурен че наглата и гнусна ханъма от Посолството
ще му се притече на помощ
За да се изтъпанят 100 000 души пред МС трябва да стане още по-лошо и от Виденовата зима. А сега магазините са пълни, долара е лев и седемдесет и три-четири стотинки, всеки кара западен автомобил. Народното недоволство избухва тогава,  когато няма накъде. Кирчо все още представлява надеждата. Докато загуби чара си и усмивката му започне да прилича на хората на узъбване, има още вода да изтече и доста по-зле трябва да стане.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   E,тук става дума за Хамерикански "културни особености" ...

Самолет на American Airlines, изпълняващ полет за Лондон от Маями, трябваше да се върне по средата на пътя
 заради пасажерка, отказала да носи маска, съобщи авиокомпанията, цитирана от Би Би Си.
 
 https://segabg.com/category-foreign-country/samolet-na-american-airlines-se-vurna-zaradi-putnik-bez-maska
 


 ???

Забележете,връщат самолет (допълнителни хиляди $ разходи),само
заради пасажер,отказал да носи маска !





Е това ако не е Хамериканско малоумие,аз не знам кое може да е !
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
В професиите ваксинирани/неваксинирани са същия процент, както общия за народа- включително и в ключовите за правителството здравеопазване/полиция/образование/областна администрация/приходна администрация/съд. И там не искат боцкане. Няма кой да сложат, ако уволнят неискащите.

Е, с точно това не съм съгласен. Има армия от 800 000 човека, които работят за държавата и структурите ѝ. Общо са над 1,5 млн. до два, които може и да се водят частници,  но са пряко зависими от държавата и не могат да съществуват без нея.

Между другото в това число влиза твоята и моята професия. Ние с теб съществуваме, защото съществува държава, която настоява да ни има, финансира образованието ни и създава изкуствена среда, в която да имаме клиенти.

Та всички тези ще се ваксинират същата секунда, когато държавата рече — направете го. Точно аз и ти можем да се измъкнем, но не съвсем. Ако например кажат, в съда могат да влизат само ваксинирани защитници/прокурори/експерти/съдии и т.н., клекваш. Независимо, каква ти е специализацията, то ти си пряко свързан с някакъв вид съд. Не можеш да си упражняваш професията.

Такива като мен дори по-лесно могат да ни изнудят.

А по-големия проблем поне на онези осемстотинте хиляди е, че те са крайно некадърни, не са способни в нищо и нямат никакъв, възможен начин за оцеляване извън нея. Това са практически инвалиди, а работата за държавата е тяхната социална помощ. Щедра помощ.

Тоест, ако държавата насилствено ваксинира децата, пенсионерите и тези два милиона пряко зависими от нея, то в този момент ще има над 75% и ще може да докладва, че всичко е наред.

За децата и пенсионерите, няма какво да говорим. Те са напълно беззащитни, роднините им също не могат да ги защитят. Могат да бъдат ваксинирани веднага, без никакъв проблем.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW

   Ако на Кирчо му се изтъпанят едни 100 000 човека,дали ще устиска  >:D
А София помни и по-масови мероприятия...


Възможно е да се случи, но няма да е заради ваксините. Единствените, които имат възможност да изпратят 100 000 на площада до „коня“ са двете госпожи от двете посолства. Вероятно и Ердоган може, ама на него сега не му е до нас. А и всяка от тези трите е твърд поддръжник на ваксините и не биха го сторили.

Та на Кирчо може да му се случи, ако спре да слушка, но пък той не дава признаци на увереност и няма да шава много.

Забележете,връщат самолет (допълнителни хиляди $ разходи),само
заради пасажер,отказал да носи маска !

Интересен въпрос е, как е успяла да се качи на борда. Но не се притеснявай за АА. Ще я съдят до дупка и ще плати не само щетите, а пет пъти повече. Отделно със сигурност полета е бил застрахован, сиреч щетите вече са избити.
« Последна редакция: Jan 22, 2022, 12:44 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Е то нема управия - преди ги връщаха самолетите защото на борда се били качили  едни хора с маски, сега ги връщат щото па били без маски

П.П. Па то и по другия повод да са го върнали - пак така ще кажат че е била заради некоя кифла без маска, да не всяват паника  ???
« Последна редакция: Jan 23, 2022, 04:09 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
..Точно аз и ти можем да се измъкнем, но не съвсем. Ако например кажат, в съда могат да влизат само ваксинирани защитници/прокурори/експерти/съдии и т.н., клекваш. Независимо, каква ти е специализацията, то ти си пряко свързан с някакъв вид съд. Не можеш да си упражняваш професията..

Да, можем. Например аз, по всякакви дела, свързани с граждански и административен процес мога изобщо да не влизам в съд, а да си пускам писмено нещата и да си чета от офиса в системата. Дори и разпит на свидетел да искам, мога предварително писмено да си посоча въпросите. Е, вярно е, че в определени ситуации е по-добре да контролираш нещата на място, но.. пълно щастие няма. За някои видове дела вече дори е невъзможно да депозираш на място хартиени носители- промениха някои закони. За това съм благодарен на ковида, нещата рязко скочиха в "електрическа" посока.
Засега това не важи за първа и втора инстанция на наказателните дела, но първо, тях мога да ги прежаля, второ- и там се върви в същата посока, някои елементи вече са въведени- когато има задържан, на него му осигуряват видеоконферентна връзка от ареста (играх и такъв мач).Мисля, че и в твоята сфера ще е възможно- трябва ти интернет, всичко в НАП си отива с КЕП, ако имаш проверки/ревиизии пак така, може би при някои видове одит ще се наложи одитора да ходи на място, но не в държавна институция, а в завода, например, ако е одит по качеството.
А за ваксинацията в държавните институции го написах, понеже имам познанства с голям брой служители в такива институции и там е като наясякъде- мнозинството не искат и да чуят. Но там пък инструмента за натиск е друг- повечето са с кредити.

П.П. За част от хората в "компютърния" сектор, например програмистите, също мисля, че няма проблем да си бачкат от къщи. Имам такъв познат, води се на работа в Австралия, ама си пише тука, в БГ и тука си получава парите. Ама за това да кажат те, тук във форума имаме такива колеги :)
« Последна редакция: Jan 23, 2022, 11:11 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Nik според мен (лично мнение) си в грешка. И си в грешка по няколко причини:

① Гледаш прагматично. Ще съсипем икономиката.

С тия цени на енергоносителите, не я ли съсипахме вече?

А кой е икономическия министър? Вафла Корни! Откога един комунист се интересува от икономика? Не е било и няма и да бъде. За тях икономиката винаги е била трън в петата.

Но дори да не беше комунячга на върха, какво от това?! Държава има, независимо има или няма икономика. Даже в идеалния случай е най-добре да няма никаква. Колкото по-беден е един народ, толкова по-лесно се мачка. Пример, ли? Какво ще кажеш за Русия? Ами за Китай? Или нещо от нашата черга. Куба, например.

② Приемаш, че българина е готов на жертви.

Което ще кажа не важи само за българите по принцип, а за хората като цяло, но понеже говорим за нашего брата.

Българина не е готов на жертви. Така е било и в най-черните, робски години. Да не мислиш, че по ботево време, българина е бил готов да се жертва? Щеше ли да има Околчица, ако беше така?

Левски е заловен на двадесетина километра от Ловеч и отведен пеш в София, в която е имало едва няколко хиляди заптиета, а по пътя са го придружавали само две. И все пак беше обесен.

Защо мислиш, че сегашния презадоволен българин, както никога до сега, би бил готов да се жертва, па макар и малко, за нещо, каквото и да било?

Готов си да не поемаш криминални дела и пак ще преживяваш? Съгласен съм. Моето мислене е същото. Но, колко от колегите ти биха го сторили?

И знаеш ли. Тук нещо лично. Винаги, когато съм решен на големи компромиси, само, за да опазя съвестта си неопетнена, идва жена ми и казва — не забравяй, че имаш семейство и не си сам. И тогава правя завой, отстъпвам до някъде и продължавам.

Ако жена ми дойде и каже — няма накъде, задължават ни да се ваксинираме, то ще ида с нея. Още не се е случило, но натам отиват нещата.

Българина (или всеки друг) е готов да се жертва за децата си, прави го на драго сърце и го прави всеки ден. Но на почти нищо друго не е готов.

Така, че, ако у нас има истински натиск, а не фиктивен като досега, процента ваксинирани рязко ще скочи на 99%, хайде винаги има един процент антисоциални типове, които няма да успеят да накарат.

И не на последно място, човека е страхливо животно. Той не вярва, че има Бог наистина и таи хиляди страхове. И, ако не успеят да го уплашат с една под средно опасна болест, то ще намерят стотици други неща, с които да го уплашат.

Това властта го прави непрестанно от пещерите насам и го прави по толкова много пъти дневно, че ние дори не го забелязваме.

« Последна редакция: Jan 24, 2022, 11:06 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Цените на енергията са абсурдно високи,факт.

Обаче,ако правителството се вземе в ръце ...

Трябва да се подпукат наглите тарикати,които още от първото
правителство на ББ си уредиха абсурдно високи изкупни цени на
ел.енергията (над 80 cт. на квтч !) от перки и фотоволтаици.
   Завеждат се съдебни дела срещу уродите (най-вече гнусната
Цветелина Бориславова,бивше гадже на ... знаете кой  >:D ),би
трябвало да могат да се атакуват в съда абсурдно високите цени.
Конфискуват им каквото трябва,спират се инсталациите им,атакуват
се договорите на АЕЦ Козлодуй за износ на ток,ел.енергията й се
пренасочва към вътрешния пазар.

   И ще видите как бързо-бързо ще спаднат цените ...
« Последна редакция: Jan 24, 2022, 11:43 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Според мен нещата са доста по-сложни. Вече само железниците и НЕК са държавни и различните ВиК. Май друго не остана. Придобиването на основните отрасли на някоя държава от частни компании е систематичен процес. Но не може да стане отведнъж, защото ще е прекалено явно. Може би е дошло времето и на тези. Тогава държавата ще е окончателно разпродадена.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Хич не е само тока и за твое нещастие, дори да беше и в този момент да изхвърлим всички перки (които са всичко друго, но не екологични) в морето (още едно неекологично действие), то това изобщо не решава въпроса. Тук става въпрос за спекула заради криворазбрана либерализация, която не е никаква либерализация.

=*=

Нещо, което не казах. Отказа от криминални дела, всъщност не решава въпроса, а го задълбочава. Ако в нашия хипотетичен случай¹ всички адвокати откажат да го правят, то имаме истинска катастрофа. Конституционно закрепеното право за честен процес отпада. Това ще ни върне преди прежде споменатия Левски.

Защото макар в Турция по това време да не е имало Процесуален кодекс, то турците правят всичко възможно да има честен процес срещу него и той да бъде осъден с действителна присъда по действително обвинение, което е било убийство.  За реално извършено убийство е осъден, а не, че е Джинги би.

Чувам гласа на някой подобен на Спеца² казващ, че още по-добре. Няма да харчим пари и престънците директно ще ходят в затвора, където им е мястото. Ами не е така. Докато не се докаже друго, всеки е невинен на Земята. От небето не можеш да се скриеш, но там са други нещата. Ами, ако действително невинен човек по стечения на обстоятелствата е задържан? Не като да не се случва навсякъде по света и то не е нарочно, да е преднамерено действие с друга цел.



===
¹/ Защото засега забрана за влизане в съда на всички, които не са обвиняеми няма, а може и да няма;

²/ Не твърдя, че той конкретно би го казал, а някой с подобен на неговия манталитет.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear
Страници: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 78   Нагоре
« назад напред »