Автор Тема: С каква програма се правят декорации за KDE?  (Прочетена 2464 пъти)

LinuxFanUNIX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
  • Distribution: Slackware 12.2
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Бихте ли ми казали с каква програма се правят декорации за KDE 3.5.10? Много желая да си направя някоя декорациика по мой вкус (за да ми изглеждат по-добре прозорците :) ) обаче не знам как?

Та бихте ли ме светнали?

Благодаря за вниманието!
Активен

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Здравей,
Има различни начини да се направи тема, взависимост от мениджъра на прозорци, който използваш.
Може да си напишеш свой на С++, или да си направиш тема за Compiz, Beryl, deKorator или IceWM. Темите могат да се направят на почти всеки редактор на изображения + 1-2 конфигурационни файла.

Успех  [_]3
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

LinuxFanUNIX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
  • Distribution: Slackware 12.2
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Здравей,
Има различни начини да се направи тема, взависимост от мениджъра на прозорци, който използваш.
Може да си напишеш свой на С++, или да си направиш тема за Compiz, Beryl, deKorator или IceWM. Темите могат да се направят на почти всеки редактор на изображения + 1-2 конфигурационни файла.

Успех  [_]3
Добре, за правенето на мои собствени с обикновен графичен редактор (като например GIMP) направих го, обаче се чудя кои файлове и къде да ги заместя?

Благодаря предварително!
Активен

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Ами най-лесно е да си свалиш една готова тема и да я използваш като шаблон :)
Има много теми на този адрес: http://kde-look.org

Инсталацията на декорацията се прави от KControl или ако е за conpiz/beryl от emerald-theme-manager
« Последна редакция: Dec 28, 2008, 12:09 от task_struct »
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

LinuxFanUNIX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
  • Distribution: Slackware 12.2
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Ами най-лесно е да си свалиш една готова тема и да я използваш като шаблон :)
Има много теми на този адрес: http://kde-look.org

Инсталацията на декорацията се прави от KControl или ако е за conpiz/beryl от emerald-theme-manager
Знам за готовите теми, но пък там всичко е код и няма изобщо грам графичен интерфейс. А пък аз искам да разбера как да си направя нова като използвам някой графичен инструмент за създаване на декоратори.

Надявам се, че ме разбирате.
Активен

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Ако питаш за програма, с която да си нарисуваш тема. Програмата да я нареже на необходимите картинки, да генерира конфигурационните файлове и да създаде пакет, готов за инсталиране. Мисля, че такава програма все още няма.
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

LinuxFanUNIX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
  • Distribution: Slackware 12.2
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Ако питаш за програма, с която да си нарисуваш тема. Програмата да я нареже на необходимите картинки, да генерира конфигурационните файлове и да създаде пакет, готов за инсталиране. Мисля, че такава програма все още няма.
Не е това, а поне линк към описание независимо на дали е на български или английски...
Активен