Linux за българи: Форуми

Linux секция за начинаещи => Настройка на хардуер => Темата е започната от: Златко в Sep 12, 2005, 14:58



Титла: MP3 плеър и Линукс
Публикувано от: Златко в Sep 12, 2005, 14:58
Привет!  :)

Искам да си купя MP3 плеър, но не знам дали нямам да имам някакви проблеми. Примерно нещо като това.
Знам, че е куча марка, но все пак може би не е толкова лош, а?
Дали ще има проблем със зареждането на песни през USB-то?  ??? Трябва ли да се инсталира нещо и или си тръгва и така, и т.н.?

ОС - Debian Sarge, KDE 3.4.1

Моля, споделете.  :)


Титла: MP3 плеър и Линукс
Публикувано от: Lord Bad в Sep 12, 2005, 15:43
Това зависи, само от типа на флаша, който ползва плеъра - ако има драйвер за него в кернела - нямаш грижи, но виж ако няма, ще си напишеш:)


Титла: MP3 плеър и Линукс
Публикувано от: в Sep 12, 2005, 15:43
Ако устройството се вижда като mass storage, не би трябвало да имаш грижи да го монтираш като диск и да копираш/местиш/триеш файлове от него... Куче марките са малко като руска рулетка в това отношение. Ако можеш - уговори плащане с проба и възможност за връщане в рамките на същия/следващия работен ден ;)


Титла: MP3 плеър и Линукс
Публикувано от: Златко в Sep 13, 2005, 17:07
:)

Отказах се от НЕО. Идин човек ми каза,че радиото им било боклук, та няма начин.
Мисля да си взема Самсунг. Някой да има опит?  :)


Титла: MP3 плеър и Линукс
Публикувано от: stealth01 в Sep 13, 2005, 18:03
за Самсунг само хубави работи съм чувал. аз лично имам creative и нямам проблем с качване/сваляне на музика и всякви други работи ;)


Титла: MP3 плеър и Линукс
Публикувано от: Regia в Sep 13, 2005, 18:39
Има някои марки (не съм сигурен кои бяха), които са обвързани сериозно с Win (нещо като софтуерните модеми) и е почти невъзможно да се подкарат под Linux.


Титла: MP3 плеър и Линукс
Публикувано от: Златко в Sep 14, 2005, 10:50
Цитат (stealth01 @ Сеп. 13 2005)
за Самсунг само хубави работи съм чувал. аз лично имам creative и нямам проблем с качване/сваляне на музика и всякви други работи)

А бе имам под ръка една 128 MB USB Flash памет Samsung Pleomax. Нещо не мога да я подкарам. В смисъл къде трябва да я търся пущината, на екрана не ми излиза автоматично като я вкарам в USB-то?

Извинявам се за тъпия въпрос, но нямам опит с USB-та.  :(

Я кажи Creative-а добре ли свири?  :)


Титла: MP3 плеър и Линукс
Публикувано от: Lord Bad в Sep 14, 2005, 12:21
Над Creative са само Apple. Естествено че свири добре - даже много добре...


Титла: MP3 плеър и Линукс
Публикувано от: в Sep 16, 2005, 11:04
Аз си купих Philips GoGear HDD071/00 и си направих програмка на java  за линукс виж този адрес.