Титла: Искам да науча HTML Публикувано от: JollyRoger в Oct 18, 2005, 21:25 Напълно начинаещ съм в уеб програмирането. Бих искал да ми препоръчате някоя книжка (на английски или на български), може и сайт, където е обяснено изчерпателно и подробно като за "малоумници"
Благодаря Титла: Искам да науча HTML Публикувано от: FuckMyFucker в Oct 18, 2005, 21:41 http://help.pazardjik.org/stat.php?id=6 Погледни това тук има доста подробна информация.
Титла: Искам да науча HTML Публикувано от: dbaniza в Oct 18, 2005, 22:41 Ако знаеш добре английски бих ти препоръчал и тези два сайта:
http://www.w3schools.com http://en.wikibooks.org Аз лично именно от там се научих на HTML, а и малкото което го знам за SQL и PHP също го имам от тези сайтове. Поздрави Титла: Искам да науча HTML Публикувано от: Dully в Oct 19, 2005, 00:04 Титла: Искам да науча HTML Публикувано от: divak в Oct 19, 2005, 03:30 тук
и тук и тук Единственият недостатък е че струват пари, ако се поразровиш може и да ти харесат още книжки. П.с. До сега никой не е успял да програмира на HTML ![]() Титла: Искам да науча HTML Публикувано от: kbd в Oct 19, 2005, 09:20 С html няма да се научиш на уеб програмиране. Самият език служи единствено за форматиране (HyperText Markup Language). Програмирането се върши с други езици, но все пак не е ясно от въпроса какво в крайна сметка искаш - да правиш статични уеб страници или нещо повече.
Титла: Искам да науча HTML Публикувано от: в Oct 19, 2005, 09:32 тегли nVu и не се занимавай с глупости, пише чист код и прави всичко както си го пише по книгите.
Един грам файда няма да си губиш времето да пишеш тагове http://www.nvu.com/ Титла: Искам да науча HTML Публикувано от: Gesha123 в Oct 19, 2005, 18:08 Виж пич ако става дума и аз като теб се бях зарибил и мислейки че html е web прогамиране за няколко дни схванах основните неща които намерих от една книжка из нетa поточно някаде в www.data.bg
![]() Титла: Искам да науча HTML Публикувано от: JollyRoger в Oct 19, 2005, 18:30 Благодаря на всички.
В момента имам повечко свободно време и затова реших да попрочета за уеб програмиране. Ясно е че, само с HTML за никъде но според мен от там трябва да се започне. HTML не е труден, просто трябва да се упражнявам малко. След това мисля да се захвана с PHP. Засега нямам намерение да се занимавам професионално. Ако ми хареса и имам време, защо не. Титла: Искам да науча HTML Публикувано от: misho_cg в Oct 19, 2005, 22:02 HTML таговете са свързани с PHP, трябва да ги нучиш щеш не щеш просто едното не може без другото !
![]() Титла: Искам да науча HTML Публикувано от: laskov в Oct 20, 2005, 14:51 , а ако решиш да отмориш с нещо странично, прочети това.
|