Linux за българи: Форуми

Linux секция за начинаещи => Настройка на програми => Темата е започната от: nov_chovek в Feb 19, 2006, 13:45



Титла: Как да прилова филтър в Avidemux??
Публикувано от: nov_chovek в Feb 19, 2006, 13:45
Искам да повиша brightness на цял видеоклип ,но незнам как да приложа филтъра, не можах да намеря свястна информация и в документацията на авидемукс-а. Някой би ли ме светнал по въпроса?


Титла: Как да прилова филтър в Avidemux??
Публикувано от: kennedy в Feb 19, 2006, 21:36
като добавяш филтър търси нещо  "мплеар блабла" та в него имаше тези опции за осветеността


Титла: Как да прилова филтър в Avidemux??
Публикувано от: eka в Feb 19, 2006, 22:24
От филтрите избираш Colors --->Contrast, добавяш,настройваш и пускаш да се енкодва.


Титла: Как да прилова филтър в Avidemux??
Публикувано от: nov_chovek в Feb 20, 2006, 23:47
хм..нещо не става...значи правя така -> макирам началото като точка А, после края като точка Б, натискам бутона "Proccess" (тъй пише в ръководството) и пускам да се енкодва......ама..... енкодва само няколко кадъра от видеото?!?!?!? А уж съм маркирал началото и после края??? Къде бъркам???


Титла: Как да прилова филтър в Avidemux??
Публикувано от: eka в Feb 21, 2006, 00:14
Ако искаш целия клип не е задължително да го маркираш.Предполагам че ползваш стара версия,актуалната е 2.1.х.Иначе избираш кодек добавяш филтър ,настроиваш го и му казваш Save as...При мен работи така.А може да обработва само няколко кадъра ако възниква някаква грешка.Поиграй си с кодеците и ъпгрейдни до по нова версия защото старите имат бъгове.


Титла: Как да прилова филтър в Avidemux??
Публикувано от: в Feb 21, 2006, 13:31
Оказа се че май клиповете ми са с непознат за авидемукс2 аудио формат ima ad pcm, или нешо такова - това е кодека на фотоапарата ми - Самсунг а402.

И като заредя клипа и икача съобщение, че аудио формата е непознат...най-вероятн ооттам се получава объркването.Сега свалих последния авидемукс2 пък да видим. Някой имал ли е подобни проблеми?


Титла: Как да прилова филтър в Avidemux??
Публикувано от: eka в Feb 21, 2006, 22:11
Можеш спокойно да кажеш "сору" на звука и той ще си остане същия.