Linux за българи: Форуми

Linux секция за начинаещи => Настройка на програми => Темата е започната от: zerofook в Jun 14, 2007, 01:38



Титла: Къде се намира dir на java в линукс... ?
Публикувано от: zerofook в Jun 14, 2007, 01:38
Здравейте...
Със Sabayon linux съм :) ...
Опитвам се да си настроя SQL-a за Java и до колкото успях да разбера как става от разни туториали трябва да копирам един файл в /java/jre :)
Но.. немога да намеря къде е /java , чичко google каза че е в /usr/java , но нямам такава dir там... Та.. въпросът ми е къде се намира директорията /java ???? :)


Титла: Къде се намира dir на java в линукс... ?
Публикувано от: neter в Jun 14, 2007, 01:55
Java е там, където си я инсталирал. При мен, инсталациите на java са в /usr/lib/jvm, но при теб може да са другаде. Търси из системата за java, jre, jvm, j2re... Търсенето можеш да го правиш по 2 начина:
1. (по-бързия) Изпълняваш като root командата updatedb и после търсиш с команда във формат "locate нещо"
2. Търсиш с команда
find / |grep нещо


Титла: Къде се намира dir на java в линукс... ?
Публикувано от: zerofook в Jun 14, 2007, 02:03
mnogo ti blagodarq.. nameri se :)