Linux за българи: Форуми

Linux секция за начинаещи => Настройка на програми => Темата е започната от: lyaskov в Jul 20, 2007, 01:14



Титла: проблем с кодеците
Публикувано от: lyaskov в Jul 20, 2007, 01:14
Става дума за Fedora 7, до вчера всичко си работеше перфектно, но в един прекрасен момент в който федорката се ъпдейт-на кодеците ми заминаха, а заедно с тях и виртуалната машина(virtual box). Някой да има подобен проблем или идея как да го реша?


Титла: проблем с кодеците
Публикувано от: lyaskov в Jul 20, 2007, 10:24
оправих го, не знам дали е бъг или аз нещо съм оплескал, но от време на време ако съм с включени графични ефекти не ми вървят филмите, на title bar-a на прозорците ги няма трите бутона за minimize, maximize, close и освен това alt+F2 не реагира. след като изключих ефектите - всичко се нормализира, все пак Virtual Box-a все още не работи. ако някой е забелязал нещо подобно може да сподели : )





Титла: проблем с кодеците
Публикувано от: alabal в Jul 20, 2007, 14:51
За ефектите не знам, но за да работи VirtualBox трябва да има модулите за съответното ядро.
Вероятно е било обновено ядрото и в момента VirtualBox няма модули за това ядро.
За съжаление махнах VirtualBox преди около месец, но доколкото си спомням имаше един скрипт за тези цели (прекомпилиране на модулите) в инсталационната папка, която се намира нейде в /opt.
Виж кой беше скрипта, стратирай го и нещата трябва да си дойдат на мястото.


Титла: проблем с кодеците
Публикувано от: lyaskov в Jul 21, 2007, 18:54
ок благодаря колега, ще пробвам