|
Титла: Задачи кандидати Публикувано от: zeridon в Dec 11, 2007, 21:10 В тази тема може да публикувате задачки които бихте искали да видите решени в този конкурс.
Може да публикувате задача тук спазвайки следните изисквания. * Задачката трябва да е по реална тема касаеща широк кръг от потребители. Нещо от реалният живот е добър избор. * Задачката не трябва вече да е публикувана. Ако все пак е много интересна и заслужава второ решение, заповядайте * Задачката не трябва да е супер сложна или да изисква голяма инвестиция за решаването и. * Трябва да предоставите референтно решение. По него ще се ориентираме ние. * Трябва да предоставите тестов комплект данни (вход, изход). * Особенни условия/изисквания/ограничения. Титла: Задачи кандидати Публикувано от: thegold_u в May 14, 2008, 12:50 И така, тъй като форумът е хубав, а досега не съм видял задачи, то аз ще пусна първата.
Наскоро ми се наложи да си правя Package файл за свалените Debian-ски файлове. Пфу... Много времеемка задача, ако имаш само архиватор и текстов редактор. За един или два файла сигурно става, но за стотици - не. Затова поставям задачата да се направи скрипт, който да взима всички файлове с разширение .deb, да прочита информацията от тях и да я запазва във файл с име Package. Не забравяйте да добавите и информация за размера на файла и MD5 проверка, а също, и името на файла. За онези, които не са запознати с формата на Package файла, да не се занимават. За останалите, смятам да пусна отговор на задачата си две седмици след пускането й, а именно от 14 май 2008г. ЗАВИНАГИ ВАШ thegold_u edit by neter: Редактирано, съгласно т.3 от правилата на форума. Нека не се повтаря Титла: Задачи кандидати Публикувано от: thegold_u в May 29, 2008, 09:08 както казах при пускането на задачата, след две седмици ще пусна своя отговор.
сега го правя. Моля онези които мислят че могат да подобрят по някакъв начин скрипта да го направят и да се свържат с мен. /*---------------------------packscript.sh------------------------------*/ #!/bin/bash ######################################################################### # # # Прави автоматично Packages файл за Дебиански пакети # # от директорията в която е бил извикан и записва изхода в # # директорията подадена като аргумент 1 # # Променливата packdir е тази променлива която определя # # местоположението на .deb файлът в самият Package файл. # # По принцип тя е празна но може да бъде подадена само # # като втори параметър. # # При подаването й накрая след името на директорията # # трябва да има наклонена черта # # # # Следват няколко примера с извикване на скрипта # # ./packscript.sh . paketi/ # # ./packscript.sh ~ # # ./packscript.sh /mnt/distro paketni_fileove/ # # ./packscript.sh # # # # # Написан от thegold_u # # # ######################################################################### outdir="." ORIG_PACK_FILE="" niz="" tmp_str=" " nwl=' ' packdir="" if [ $# -eq 2 ] then packdir="$2/" fi if [ `ls Packages`='Packages' ] then ORIG_PACK_FILE=`cat Packages` ORIG_PACK_FILE="$ORIG_PACK_FILE$nwl$nwl$nwl" fi for debfile in *.deb do dpkg --control $debfile contdir tmp_str=`cat contdir/control` # конкатенираме променливата niz с информация за името на файлът niz="$niz$tmp_str$nwl" fileinfo="Filename: $packdir$debfile" niz="$niz$fileinfo$nwl" # конкатенираме променливата niz с информация за md5 проверката integer=1 for md5var in `md5sum $debfile` do if [ $integer -eq 1 ] then md5info="$md5var" fi let "integer = $integer + 1" done md5info="MD5sum: $md5info" niz="$niz$md5info$nwl" # конкатенираме променливата niz с информация за размера на файлът integer=1 for sizevar in `ls -la $debfile` do if [ $integer -eq 5 ] then sizeinfo="$sizevar" fi let "integer = $integer + 1" done sizeinfo="Size: $sizeinfo" niz="$niz$sizeinfo" niz="$niz$nwl$nwl$nwl" done # Премахваме директорията contdir където сме съхранили файловете # от control.tar.gz архива след това проверяваме дали на командния # ред има зададени по-вече от нула параметъра и ако е така взимаме # първият параметър като считаме че това е директорията където # потребителят иска да запише Packages файлът. rm -fr contdir if [ $# -ge 1 ] then outdir=$1 fi echo "$ORIG_PACK_FILE$niz" > $outdir/Packages Искрено ваш thegold_u Титла: Re: Задачи кандидати Публикувано от: shadowx в Dec 08, 2011, 11:33 Дали скоро няма да има пак някоя 'bash-майстора' задачка ? :)
Бяха интересно и забавно и разнообразяващо занимание ... Титла: Re: Задачи кандидати Публикувано от: Demayl в Mar 21, 2013, 23:24 Май ще е интересно да се направи конкурс за най-малко използвани символи в програма за изпълнение на дадена задача. Така ще е интересно да си ги мериме с даден език :D
Титла: Re: Задачи кандидати Публикувано от: mafix в Nov 10, 2017, 19:45 здравейте
това ми е първия пост във форума и не знам на правилното имам една "задачка", ако може така да се каже на компютър с lubunto е зададена една снимка на десктопа (тип шега), която и да се махне при всеки рестарт или логване на юзъра отново тя е зададена за background. И да се изтрие снимката от директорията където е няма ефект. Знам, че е създадено чрез терминала задачата е да премахна изображението напълно и "трайно" :) Титла: Re: Задачи кандидати Публикувано от: Acho в Nov 10, 2017, 19:49 Къде ги намирате тия дъртите теми ?
Титла: Re: Задачи кандидати Публикувано от: 4096bits в Nov 11, 2017, 04:34 Темата не е лоша.
Титла: Girls From Your Town - Anonymous Casual Dating - No Selfie Публикувано от: alkor в Jun 25, 2026, 01:10 Girls From Your Town - No Selfie - Anonymous Casual Dating
https://SecretPrivat.com Girls In Your Town ($2) - Anonymous Casual Dating - No Selfie NEW GIRLS Cayla Bri ($2) Kriss Kiss ($2) Anika Uwunikaa ($2) Abigail Ratchford ($2) Brianna Bums ($2) Natsumi ($2) Mona Amona ($2) Ellise Sugar ($2) Natsumi ($2) Clara Blanc ($2) EVELYN Stone ($2) Anastasia Doll ($2) Judy Blooms ($2) Титла: Re: Задачи кандидати Публикувано от: Acho в Jun 25, 2026, 06:50 Ама много хубави задачи си написал, мамата му стара.
Титла: Re: Задачи кандидати Публикувано от: spec1a в Jun 25, 2026, 11:43 Споко,кашика се върна във форума, ще изтрие каквото трябва.
Титла: Re: Задачи кандидати Публикувано от: 4096bits в Jun 25, 2026, 14:03 Ако Гогата ми даде акаунта си за ден, ще сглобя някакъв скрипт, да преравя новите тези за ключови думи и да трие автоматично.
Веднъж на час например. Титла: Re: Задачи кандидати Публикувано от: spec1a в Jun 25, 2026, 14:23 Това хубаво, но ще трябва да пишеш на Perl и/или PHP.
Не на Python. Или ... ще трябва компютъра ти да е включен постоянно, да влиза автоматично в сайта с административен акаунт и да бърше ... Титла: Re: Задачи кандидати Публикувано от: 4096bits в Jun 25, 2026, 17:42 Защо не на Python?
Perl не зная. РНР също. Има безплатни услуги, които с толкова малък трафик ще си останат безплатни. Качва се скрипта там, дава се на cron да го пуска веднъж на час и забравяш Титла: Re: Задачи кандидати Публикувано от: remotexx в Jun 25, 2026, 18:36 Даваш го на Курсора, той знае всичко [_]3
или на Клод и сие... А за Питоня и там външните услуги, там Митоса е баш майстора, първо за разпробиване на дупки, че инак ще трябва да е на това на което си е написан - Пърл и ПХП (пърлиш го не пърлиш - все тая) Титла: Re: Задачи кандидати Публикувано от: 4096bits в Jun 25, 2026, 20:42 Изобщо не разбрах, за какво говориш :D
Не се занимавам с Митоси и подобни. Титла: Re: Задачи кандидати Публикувано от: remotexx в Jun 26, 2026, 19:29 Изобщо не разбрах, за какво говориш :DА!? Навярно имаше предвид да си работи Питоня на твойта си машина (там под уеб драйвър и сие) а аз (под)разбрах за работа на същата машина на която си върви и форумо... та за (да стигнеш до)там първо си требе да набараш съществуваща дупка или да разпробиеш нова ..е те там Митоса е цар (или Фабулата ако препочиташ латински и пр. мъртви езици) Титла: Re: Задачи кандидати Публикувано от: 4096bits в Jun 26, 2026, 20:27 Ама защо да пробивам форума, като си го ползвам?!
Не бих причинил това на Гогата или на който го държи вече толкова време. Поне дотолкова уважавам хората, които познавам задочно. Е, втория не. Но иначе да, това беше идеята. Да се автоматизира човешко действие. Старо, та старо… |