Титла: HTML и CSS проблем при визуализирането на сайт под IE6 Публикувано от: a_panov в Oct 29, 2008, 10:54 Имам HTML и CSS проблем при визуализирането на сайт под IE6.
Нека някой по-опитен в CSS и HTML-а да каже какво да пипна в http://www.evitatrade.com/ Имам хедър, меню, контент и фуутър в сайта. При Мозилата и Хрома е горе долу добре, но при IE6 контента не се изобразява нормално (при мен). Контента ми е съставен от правоъгълници много на брой разположени един под друг, които съдържат в лявата си част тъмбнейлче а в дясната текст. Под IE6 първия такъв информационен правоъгърник е разтеглен много по височина!!! Забелазвам че съдържанието на първия разтеглен информационен правоъгърник е под нивото на края на съдържанието в менюто. Всяка помощ е добре дошла. Титла: Re: HTML и CSS проблем при визуализирането на сайт под IE6 Публикувано от: neter в Oct 29, 2008, 11:55 Проблемът се дължи на това, че не си задал разположение на div-овете и поради това, те застават един под друг. В случая, div-ът с id=main застава под div-а с id=sidebar, вместо да застанат един до друг. Не обичам много да подреждам html-и, така че някой друг може би ще ти даде по-елегантно решение, но това, което ми хрумва на мен, е да сложиш тези два div-а в една таблица и така да бъде зададено разположението им. Пример
Код От тук нататък следва подредба на съдържанието в клетките на таблицата ;) Титла: Re: HTML и CSS проблем при визуализирането на сайт под IE6 Публикувано от: VladSun в Oct 29, 2008, 13:40 Напоследък е "модерно" да не се използва TABLE за подреждането на нетаблична информация, а да се ползват само DIV-ове с CSS стил float:left;
Титла: Re: HTML и CSS проблем при визуализирането на сайт под IE6 Публикувано от: a_panov в Oct 29, 2008, 14:03 От казаното до тука разбрах накъде да "дълбая". Не искам да слагам таблици, а ще оправя дифовете. Ясно!!! То се е видяло че отново ще има:
(http://mobipocket.irexnet.com/reading.jpg) |