Титла: Лаптоп дистрибуция Публикувано от: zearendil в Sep 21, 2004, 16:46 Здравейте
Имам лаптоп (в частност Compaq Presario 2100) и искам да му сложа линукс, като особенно много държа да се hibernate-ва. Пробвах се с Fedora Core 2, но изгелжда има проблеми точно с този feature. По-конкретно всички бутончета и настройки си излизат, но като избера hibernate от менюто нищо не се случва. Може ли в мен да е грешката, или хардуера не се поддържа под линукс? П. направих swap дял колкото оперативната памет - надявам се, че е достатъчен. Титла: Лаптоп дистрибуция Публикувано от: Hapkoc в Sep 21, 2004, 17:26 Нямам опит нито с хибернация нито с лаптопи, но се чудя просто - дали hibernate-a ползва swap-a? Не ми звучи логично. Представи си, че в даден момент от работата паметта ти е пълна и суапа също - къде ще запише всичката тая информация?
Титла: Лаптоп дистрибуция Публикувано от: gamehack в Sep 21, 2004, 20:01 На моя лаптоп се мъчих да го подкарам на различни дистрос и накрая ми писна(Compaq Evo). Все още има какво да се иска т тази насока. Един приятел пък си беше направил да му работи хибернейта, на Дебиан Тестинг беше, ама с много човаркане.
Поздрави, gamehack Титла: Лаптоп дистрибуция Публикувано от: ohubohu в Sep 21, 2004, 21:56
Не, не го ползва. Пише си файл на диска (/tmp/...). Колкото до основния въпрос - потърси на http://www.linux-laptop.net/ има и други подобни места в нета. Аз, специално, съм с T41 на IBM и си пуснах всички екстри четейки (разбирай "пасейки" ![]() Къссмет и на теб! Титла: Лаптоп дистрибуция Публикувано от: в Sep 22, 2004, 03:01 Аз имам същия лаптоп. Няма да можеш да подкараш ACPI на него, щот в BIOS-a има бъг и се кара с кернела. Има някъкъв пач по въпроса, ама хич не съм сигурен дали работи добре. Така че забрави за хибернацията, за гасенето и за дългата работа на батерията. Ако си и като мене с онази смотана карта на ATI - Radeon 320, на IGP слот (тва IGP е неква голяма измислица), няма и 3D ускорението да тръгне като хората.
Кофти случай е тоя лаптоп. В кернел листата пишеше че работят по въпроса със счупените Биос-и, ама кога ще излезне не е ясно. А и Компак нямат нов биос за тия лаптопи. А за т'ва смотано ATI, думи немам. Инак съм оптимист де, до 1-2 месеца може да го оправят тоя проблем с Биоса. Като пускаш инсталацията на коя и да е дистрибуция, ако ти забива още в началото, трябва да забраниш ACPI още при boot-ването (ще си видиш там каква ти е опцията на конкретната дистрибуция). Инак лаптопа си бачка като пушка при мене и е много бърз, само тва с ACPI и ATI картата е дразнещо. Айде успех с инсталацията! Титла: Лаптоп дистрибуция Публикувано от: apogza в Sep 22, 2004, 13:05 Az sashto imam lap-top i Linux na nego i ne moga da mu podkaram vsichkite hubosti. Imam sashtite problemi s hibernate. Az sam sas Prestigio Nobile 156. Sashto se interesuvam kak da si podkaram USB ustroistvata, no zasega ne namiram otgovor. Probvah gorespomenatite sitove no ne vijdam kak mogat da mi pomognat. Dano niakoi znae otgovorite ta da gi spodeli s nas!
Титла: Лаптоп дистрибуция Публикувано от: zearendil в Sep 23, 2004, 10:50 ![]()
Ми май съм като тебе - със същата смотана карта ATI нещо си ![]() ![]() Та щом не може - не може, здраве да е. Ще си карам на виндовса - и без това той е единствения софтуер, който съм си купил ![]() За swapa - като се замислих то няма как да стане, но ми го бяха подхвърлили и се вързах. Иначе благодаря на всички, които се отзоваха. На посочения сайт ходих, но каквото пише конкретно за този хардуер е малко остаряло и се съмнявам, че ще проработи точно според очакванията. Например Федората си сложи разните там лаптопски дивотии, само дето hibernate не работи ![]() ![]() |