Титла: Отдалечено пращане на публичен ключ Публикувано от: sandman_7920 в Jan 13, 2009, 12:20 Здравейте имам следния въпрос(проблем).
Какъв е начина за пращане на публичен ключ от страна на browser към server. Става дума за цифров подпис искам да мога да регистрирам нови подписи в системата и ми трябва начин за автоматично пращане на public-key (client-->server-->file). Титла: Re: Отдалечено пращане на публичен ключ Публикувано от: zeridon в Jan 14, 2009, 11:33 Най-елементарното е да си направиш формичка за ъплоуд.
Друг вариант е да си ги дърпаш директно от repository-тата на доставчика. За целта обаче (като най безболезнено решение) при регистрацията на юзера ще трябва да се дава и някакво уникално поле/число/мейл според който да изкопаеш сертификата от репото Титла: Re: Отдалечено пращане на публичен ключ Публикувано от: v_badev в Jan 14, 2009, 13:16 А защо не ползваш https с искане на сертификат? По стандартно нещо от това няма.
zeridon, не всички доставчици ще ти дадат сертификата. Ако клиента е казал да не е публичен единственото кото ще ти кажат е дали има такъв сертификат и дали е валиден. Например повечето сертификати издадени от Инфонотари не са публични. Титла: Re: Отдалечено пращане на публичен ключ Публикувано от: sandman_7920 в Jan 14, 2009, 14:06 Аз се оправих, но все пак благодарности :):)
Титла: Re: Отдалечено пращане на публичен ключ Публикувано от: zeridon в Jan 16, 2009, 10:20 Аз се оправих, но все пак благодарности :):)Сподели. Сигурно и на други ще им е интересно Титла: Re: Отдалечено пращане на публичен ключ Публикувано от: sandman_7920 в Jan 22, 2009, 22:48 DOM borwsers crypto.signText('') изпращане до сървера.
след това извличане не ключа от подписания текс. За IE се ползва activeX за аналог на crypto.signText('') |