Linux за българи: Форуми

Linux секция за начинаещи => Настройка на програми => Темата е започната от: milkonoj в Jul 16, 2009, 16:10



Титла: PHP version
Публикувано от: milkonoj в Jul 16, 2009, 16:10
Имам хостинг в Cbox ($2) и си правя малка и бърза страница с Joomla. Не съм много вещ в PHP, но разрах, че за да подкарам JoomFish, модула да върви както трябва му трябва php5. phpinfo() ми дава, че версията на сървъра е 4.4.1. Реших да звънна на support-а, но от там ми казаха, че версията на този хост е 5.1.3. След подсказка от Joomla BG форума ($2) сложих и това "AddType application/php5 .php" в htaccess, но няма никаква промяна. Искам да попитам кой лъже?

P.S. Нещо не тръгна както трябва темата в Joomla BG ($2) затова реших да потърся помощ тук.


Титла: Re: PHP version
Публикувано от: LinuxFanUNIX в Jul 16, 2009, 16:19
Код
GeSHi (PHP):
  1. include "/path/to/install/files/of/php5/php.php"


Титла: Re: PHP version
Публикувано от: milkonoj в Jul 16, 2009, 16:35
В кой файл на Joomla-та трябва да го добавя това и от къде да знам пътя до файла на техния сървър. Изхода от phpinfo() е прикачен долу.


Титла: Re: PHP version
Публикувано от: teh в Jul 16, 2009, 17:13
Поддръжката най-вероятно не те е излъгала и на сървъра сигурно има php 4 и 5. Просто ги попитай как да ползваш 5-цата. Ебаси.