Linux за българи: Форуми

Linux секция за начинаещи => Настройка на програми => Темата е започната от: babaluga в Sep 09, 2009, 14:22



Титла: Пускане на wireless-a
Публикувано от: babaluga в Sep 09, 2009, 14:22
Здравейте,
Имам проблем с пускането(или настройката) на wireless връзката.Понеже съм начинаещ  не мога да си я пусна през KDE.През GNOME успях чрез иконката на  wireless-а в горния панел :).Но в KDE я няма тази иконка.Пробвах през "мрежови ввръзки",добавих връзката в раздел  wireless но пак нямам нет(по вероятно е да не съм стартирал връзката).Моля помогнете.Благодаря предварително.

*System:
Dell Inspiron 1525
*OS 1: Ubuntu 9.04+ Gnome 2.26.1
*OS 2: Windows Vista Home

P.S. KDE-то не знам коя версия е ако има значение това.


Титла: Re: Пускане на wireless-a
Публикувано от: shoshon в Sep 09, 2009, 17:02
Ами пич, умряла кауза е това твоето ама...
Пишеш в конзолата: sudo apt-get install kdenetwork4
После или добавяш KNetworkManager-а към панела от [Добави] или отиваш на меню Internet и там би трябвало да го има...
Ама си е шитня. Убунту не може да работи с КДЕ4. Пълна скръб просто. Mandriva, Fedora и SuSE са къъъъъъдеееее-къддееее


Титла: Re: Пускане на wireless-a
Публикувано от: Vatman в Sep 09, 2009, 19:18
sudo apt-get install wicd е истината


Титла: Re: Пускане на wireless-a
Публикувано от: bazu в Sep 10, 2009, 11:54
sudo apt-get install wicd е истината
//offtopic И аз съм с него когато ползвам кде 


Титла: Re: Пускане на wireless-a
Публикувано от: babaluga в Sep 10, 2009, 16:26
Благодаря ви много ама нищо не стана.Иска да си изтегли пакети а аз нямам връзка.Единствената е през wireless-a ама той се пуска само под  Gnome. Благодаря все пак.Ще се ровя в нета и ще търся други идеи.Или ако някой се сети нещо да пише тук.


Титла: Re: Пускане на wireless-a
Публикувано от: shoshon в Sep 10, 2009, 18:27
Ти пич подхващаш нещата за краката да знаеш!
1) КАКВОТО и да направиш ще ти иска "разни пакети" ( Е кви са те бре ? )
2) Ти изтри ли GNOME-чето а?
3) Що не се разцъкаш из iwconfig, iwlist, dhcpd wlan0 ?
4) Как пишеш в този сайт ?
5) Диск с Ubuntu нямаш ли за да да си сложиш пак GNOME-чето ?
Все едни такива въпроси без отговор, нали се сещаш....


Титла: Re: Пускане на wireless-a
Публикувано от: babaluga в Sep 10, 2009, 19:42
shoshon:
1.Е тия пакети няма ли гина диска???
2.Не съм изтрил гномчето а си сменям средата от логин-а.
3.Мисля че в първия пост написах че съм начинаещ, за това не съм разцъкал.Форуми за напреднали колкото искаш.Тук пишеше за начинаещи за това мислех че ще помогнете!
4.Както казах в точка 2 сменям си средата.Пиша от гномчето а през КДЕ нямам нет.
5.Имам да но имам и двете среди (KDE and Gnome).Не виждам смисъл от диска.Освен ако въпрсните пакети ги няма там.(Виж т.2)

 :) :) :)


Титла: Re: Пускане на wireless-a
Публикувано от: dvasilev в Sep 11, 2009, 09:53
@babaluga: Какво ти пречи, докато си в гномчето и имаш интернет да инсталираш пакетите, пък после ще да се логнеш в kde-то да видиш дали всичко работи?


Титла: Re: Пускане на wireless-a
Публикувано от: wardog в Sep 11, 2009, 10:34
Дам, пробвай така. Аз в xfce инсталирах wicd и после като инсталирах KDE4.3 и ... оп ... wicd си беше там и работеше :)


Титла: Re: Пускане на wireless-a
Публикувано от: babaluga в Sep 11, 2009, 18:54
Много благодаря така се получи.Е научих нещо ново и аз :)Няма иконката за силата на сигнала ама не е болка за умиране.още един път благодаря и ще черпя  [_]3   ;).